От сиви към черни прагове

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

От сиви към черни прагове

Мнение от lancerpor » 05 Апр 2012, 20:28

Праговете и долната част на броните на колата ми са сиви и адски много ме дразнят. Мисля да ги мина с по един спрей черен мат, за временно ползване. Как трябва да подготвя праговете и броните? Мисля си за шприц и отгоре спрей, а под шприца :dunno: ? Трябва ли да минавам със някаква шкурка предварително? Ето какво представлява в момента:
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от .::Братоев::. » 05 Апр 2012, 22:26

Пръскай директно отгоре , като ше е временно и без това тоя спрей няма да държи много.Аз преди си бях правил така на старата кола( и доста време изкара ) само измий добре праговете и ги почисти с кориселин. Те праговете си имат някво покритие не го барай.... :yes:
Изображение

триногата
Аватар
Мнения: 2001
Регистриран на: 10.01.2007
Местоположение: BMW Drink Team Bulgaria
Пол: Мъж

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от Andronoff » 05 Апр 2012, 23:51

На мен ли ми се струва така или няма да е лошо да минеш един преден мост? :confused:
Сбогом, Сами! Сбогом, Писта!
Никога няма да бъдете забравени!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от lancerpor » 06 Апр 2012, 0:51

По принцип съм спрял над някаква дупка и за това може да дава някакво отражение, но все пак ще мина и от там тези дни. (все пак вчера взех колата) :D

А за броните как седи въпроса? Иначе за праговете и други хора ми потвърдиха да не ги барам, а да пръскам директно. :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 20.11.2009
Местоположение: Плевен,София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 4.8

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от vlado320 » 06 Апр 2012, 20:49

колега,удари една шкурка 320,ако ще ръсиш със спрей или ги шприцни с черен шприц на спрей :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 3.04.2011
Местоположение: София
Кара: каквото набара:)

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от taran » 06 Апр 2012, 20:52

ЗА по-просто,ползвай т.нар. скочбрайт-влакнест абразив,има тасъв който отговаря на шкурка 320.После обезмасляваш и сприйваш.
Успех.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 26.12.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e36 coupe

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от SaRaLiQ » 06 Апр 2012, 22:59

значи незнам за колко време трябва да падне този спрей от праговете.аз моите ги боядисвах с черен мат и после ги запечатах с матов лак.беше началото на ноевмри 2011 и още не са мръднали.нито съм ги търкал нито съм ги обезмаслявал нито нищо.направо директно пред входа в студа.а и не мога да се оплача от ходене на автомивка.незнам при вас как е..казвам при мен как е всъщност и колко още ще стой.АКО падне пак така ще ги направя изобщо нямам намерение да се занимавам да търкам да щприцовам и тн и тн...успех..ще следя темата да видя как си ги направил ти...аз 3 ръце спрей 2 ръце лак и аайде на кафе :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от lancerpor » 07 Апр 2012, 12:25

Ами праговете само с обезмаслител и после 3-4 ръце спрей. Колата се променя доста с черните прагове! :) Тези дни ще зашкуря предната и задната броня, шприц и пак спрей и колкото издържи... Снимки ще има като я довърша :driving:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 3.04.2011
Местоположение: София
Кара: каквото набара:)

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от taran » 09 Апр 2012, 5:39

А,броните целит ли ще ги правиш черни?Щото,по принцип се правят в цвета на колата и само най-отдолу-черни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от lancerpor » 09 Апр 2012, 9:42

Само където са сиви :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 560
Регистриран на: 19.07.2008
Местоположение: Перник.
Пол: Мъж
Кара: E61/530XD
Мечтае да кара: на по-евтино гориво.

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от MPOWERfan » 16 Апр 2012, 20:05

lancerpor написа:Ами праговете само с обезмаслител и после 3-4 ръце спрей. Колата се променя доста с черните прагове! :) Тези дни ще зашкуря предната и задната броня, шприц и пак спрей и колкото издържи... Снимки ще има като я довърша :driving:

Колега,качи ако можеш някоя друга снимка да видя как е станало.Даи и малко инфо за самия процес, обезмаслител и после спрей или и още нещо? Мисля скоро и аз да направя тази процедура,че така е доста дразнещо наистина! :)
E36/E39/E39/E46/E39/E61/E87/61

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 24.09.2011
Пол: Мъж

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от би ем дабъл ю » 18 Апр 2012, 13:10

Наистина, както каза колегата качи снимки на процеса, че мисля и моите да правя черни, защото това сивото наистина не ми харесва. Между другото питах на едно място колко ще струва да се боядисат броните и праговете (само сивата им част) в цвят черен мат и ми казаха 120лв, а наистина не ми се дават толкова пари при положение, че може да има и по лесен вариант с горе-долу същия ефект. :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 3.01.2007
Пол: Мъж
Кара: шлеп

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от rottweiler » 19 Апр 2012, 13:28

само като идея. На леля ми е36цата и тя беше с умряло-сиви прагове и долнища на броните. При бояджията ги пръснаха в цвета на колата и стана мн добре.
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от lancerpor » 20 Апр 2012, 19:22

Съжалявам за късния отговор :) Значи първо снимки нямам още на колата, защото ми остана да пръсна само предната броня, обаче пък си чакам стойката за халогена и чак тогава ще я пръскам. За праговете никаква подготовка няма. Само ги измих с чиста вода, да падне прахоляка и като изсъхнаха ги избързах с обезмаслител, такъв дето прилича на кореселин (не като меглио :mhihi: ) и после директно 3-4 ръце спрей. Като след всяка ръка чакам минимум 5 мин. да съм сигурен, че е изсъхнало. Задната броня понеже е пластмасова първо я минах с водна 600 съвсем леко, после имах малко останал шприц на спрей и я пръснах на 2 ръце. Шприца се чака поне 15 мин. да изсъхне хубаво и после ако някъде има полепнало боклуче пак с водната шкурка съвсем леко тръквам. После пак обезмаслител и пак 3-4 ръце спрей. Предната броня, понеже е имала някакво покритие което е олющено мисля първо да я мина със суха 500, после водна 600, пак шприц и отново спрей :) Надявам се ако не вали събота и неделя да я направя и да пусна снимки. А спрей си използвам най-обикновен на Космос :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: От сиви към черни прагове

Мнение от lancerpor » 06 Май 2012, 17:37

Съжалявам за късния отговор, но просто ме мързеше да довърша колата, защото постоянно изникваше нещо друго да свърша. Но както и да е, ето го крайния резултат:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

По-нагоре съм написал стъпките. Не е нещо фрапиращо сложно, но определно има голяма разлика във вида на колата :) Поне на мен ми харесва много повече.

П.С. В първия пост има снимка на колата преди :mhihi:
Изображение

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook