Боядисване с автобоя в спрей

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Варна

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Механджията » 02 Фев 2012, 19:50

със спрей съм боядисвал неведнъж джанти и проблеми няма никакви, но първо - две шкурки, после шприц, после водно, после спрей и накрая 2-3ръце лак... налющена боя не е имало, за освежаване е супер, пък и за джанти си има отделни спрейчета металици и става готино... но не е да наръсиш само поизбърсаната джанта и да стане като след прахово боядисване - иска си играчка..
...с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога....има начин, ваш'та мамааа...
Изображение


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Projektzwo » 02 Фев 2012, 20:06

Механджията написа:със спрей съм боядисвал неведнъж джанти и проблеми няма никакви, но първо - две шкурки, после шприц, после водно, после спрей и накрая 2-3ръце лак... налющена боя не е имало, за освежаване е супер, пък и за джанти си има отделни спрейчета металици и става готино... но не е да наръсиш само поизбърсаната джанта и да стане като след прахово боядисване - иска си играчка..

пластмасови викаш бяха джантите... :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1012
Регистриран на: 3.06.2006
Местоположение: dimitrovgrad
Пол: Мъж
Кара: е30-327 . е30-320
Мечтае да кара: bmw 327i turbo
Детайли за колата: BMW 327 i

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от tuningfena » 02 Фев 2012, 21:04

:mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от No0k » 02 Фев 2012, 22:57

Механджията написа:със спрей съм боядисвал неведнъж джанти и проблеми няма никакви, но първо - две шкурки, после шприц, после водно, после спрей и накрая 2-3ръце лак... налющена боя не е имало, за освежаване е супер, пък и за джанти си има отделни спрейчета металици и става готино... но не е да наръсиш само поизбърсаната джанта и да стане като след прахово боядисване - иска си играчка..



Мисля, че говорим за различно нещо колега, но благодаря, че се включи. :yes: :wave:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 19.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E30 M20B20 tyrbo

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Dancho RS » 02 Фев 2012, 23:07

Колега само да ти дам съвет че в крайна сметка ако си я мацал с некви спреове и след това ти се наложи да ходиш на бояджия аз лично бих те върнал

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 520d

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от popov_chris » 02 Фев 2012, 23:20

Bavarcho, там е работата че изчаках боята да исъхне наистина добре, но пак се умеша с лака. Или боята е била калпава или лака или и двете (и двете бяха спрей). Само знам че пак така няма да се насадя, да му мисли бояджията :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 606
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Кара: E30

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от zzuzi » 03 Фев 2012, 1:29

Еми щом си набарал компресор и пистолет-супер,но само не забравяй да пръснеш пластификатор преди каквито и да е било шприцове и бои.
п.п. и потренирай малко предварително на някоя ненужна ламарина/пластмаса...кола :lol:
Изображение Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Lenco » 03 Фев 2012, 8:09

Не мога да разбера от де толкова разбирачи в тоя форум. Чудесно става и със спрей, само да знаеш кви ги вършиш, има си и основи, и там всичките чудесии, само не се заблуждавай, че излиза по-евтино.

ПП Извъобще не говорим за ония спрейчета от 5лв дето има автомобилче на тях.
Изображение

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от SuPeR_FLY » 03 Фев 2012, 8:22

Само като видиш крайния резултат и като удариш чертата колко ти излезе да не почнеш да се псуваш, че после бояджиите много хубави цени казват да оправят такива осрани детайли :mhihi: Историята познава не един такъв случай :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от arr0gance » 06 Фев 2012, 14:54

Аз си пръснах цяла броня със спрей,лак във флакон в много прашно място,по цялата броня има 1 проблемно място прашинка имам впредвид,но като се замисля,доста пътувам и където и да я пръснат от камъчета и тн ще стане на гъз така или иначе.Ще видим какво ще стане през седмиците месеците и тн.Отделно пръснах и капачка на огледало с еърбръш при които лака и боята бяха наливни.Самия лак е много по-различен,казва го човек,който си няма грам представа от бои и тн,но да кажем,че двукомпонентния лак,който е с втвърдител ми вдъхва по-голямо доверие от този във флакона.Отделно мисля,че повечето хора са недоволни от боите,защото си ги купуват от практикер и тн,отидете някъде където се занимават с преливане,затваряне и тн на бои,защото не смятам,че там резултата е същия.Аз докато чаках да ми напълнят флакон с боя,която боя я дават и наливно същата,минаха поне 10тина бояджии ,които купиха от същото място и евентуално пръскат вашите брони и детайли,та не мисля,че като материалите са еднакви резултата е коренно различен,вече кой как си го изпръска е друга работа.
Също така имам един въпрос към бояджиите,ако съм минал 1 ръка лак от флакон,ще е грешка ли да мина после с лак+втвърдител с пистолет или трябва да си пръскам лак от флакон само?
Ето по 1 снимка да имате основа за хранилката,която (предполагам) ме чака.
Изображение
Изображение
Изображение
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от SuPeR_FLY » 06 Фев 2012, 20:19

Колега, тя базата е същата ама със тоя флакон нито може да постигнеш нужното налягане, нито нужната метла за равномерно нанасяне, а от там идва и разлика в цвета вече! Другото е, че тоя лак във спрей е толкова тънък и не устойчив, че нямам думи, а да не говорим че изобщо не може да се избистри като хората, матира доста бързо и потъва ужасно много :D За въпроса който си задал - зависи на каква основа ти е спрея - на такава трябва да бъде и 2к лака, който искаш да пръснеш, но дори и да пръснеш такъв лак няма много смисъл, защото основата ти отдолу (лака на спрей) е супер слаба като цяло :yes: И като цяло важното е теб да те удовлетворява крайният резултат, а не другите :mrgreen:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2163
Регистриран на: 2.08.2007
Местоположение: там,където белите мечки слизат на ръчна спирачка
Пол: Мъж
Кара: По-долу изброеното...
Детайли за колата: E-39 530d touring-full ///Mпакет, ///М3 EVO Sedan
...и едно лачено купенце Е-30 с м40б18.

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Борис_Малинов » 06 Фев 2012, 21:00

Всеки може да прецени, кои лак е по-по най.
Бронята на колегата.
Изображение
И каската с истински лак, муха да кацне и ще се разчекне. :mhihi:
Изображение
ИзображениеИзображение
Нещата, които притежаваме...всъщност притежават нас!
..., който не се учи от историята, е обречен да я повтори!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от arr0gance » 06 Фев 2012, 21:22

Ясно,мерси за помощта.Лака, който е нанесен е много малко,т/е не е покрил напълно,затова седи така ,предполагам,просто минах една ялава ръка,колкото да има някакъв лак отгоре.Незнам дали забелязвате прахта по бронята,миналия ден съм я чистил 200 пъти,за 1 нощ става леш,толкова е прашно. :mhihi:
Ще снимам по натам като я изпръскам с друг лак отгоре на светло как е,дано е по добре разбира се.
Иначе лака на каската :bowdown: :mhihi: Направо да ти е жал да я сложиш.
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 26.10.2007
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 525

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от iamatuning » 06 Фев 2012, 21:25

Колега,колко ръце лак има на каската?

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от SuPeR_FLY » 06 Фев 2012, 21:45

Ей Борка, ще си изгориш машината за полиране бе :mhihi: :mhihi: :mhihi: :yes: :yes:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook