Боядисване с автобоя в спрей

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от No0k » 29 Яну 2012, 2:22

Почнах да се занимавам със съживяването на една броня и ми предстои боядисване и се чудя дали да не пробвам с тези спрейове ( автобоя ), които излизат няколко пъти по евтино от "бояджия"...
Ако някой го е правил нека да сподели впечетления. Също така и някой колеги ако са чували нещо - да го споделят...
Приемам всякакви съвети...

ПС Бронята не е от значение, въпроса е ако става - да се хвана 1/2 дена да си поиграя още, ако не - коша, нищо че ми отне 3 дена да я пооправя и подготвя за боя :D :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от benzin » 29 Яну 2012, 7:17

не се занимавай по добре, ефекта ще е повече от ужасен :mhihi:
www.bmwпрофесори-bg.net

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Bavarcho » 29 Яну 2012, 10:22

боята в спрей я разреждат много и трудно покрива
Изображение

Любимец на Кралицата
Online
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от ///M_Martin » 29 Яну 2012, 10:58

Ще ти излезе по-евтино но с малко и ефекта хич няма да е добър.Пък като сметнеш шкурки,сприц,боя,лак и ще видиш че не екой знае колко евтино а качеството е :no:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1012
Регистриран на: 3.06.2006
Местоположение: dimitrovgrad
Пол: Мъж
Кара: е30-327 . е30-320
Мечтае да кара: bmw 327i turbo
Детайли за колата: BMW 327 i

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от tuningfena » 29 Яну 2012, 17:35

не се занимавай , после се лющи и става некачествено
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от jbankov » 29 Яну 2012, 17:38

мда...лющи се и не е добре като краен резултат. Да пръснеш тук там ръждичка- да, но за цяла броня :nono:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Делян » 29 Яну 2012, 19:33

Щом искаш да пробваш сам, а нямаш пистолет и компресор, можеш да идеш в някой магазин за автобои. Там ще ти направят от твоят цвят и могат да ти я напълнят в спрей. За 300гр. в спрей, ще ти излезе около 35лв.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Bavarcho » 29 Яну 2012, 19:38

Dpy написа:Щом искаш да пробваш сам, а нямаш пистолет и компресор, можеш да идеш в някой магазин за автобои. Там ще ти направят от твоят цвят и могат да ти я напълнят в спрей. За 300гр. в спрей, ще ти излезе около 35лв.


е ние за такъв говорим по номер на боята да му го напълнят, точно същите ги разреждат доволно и трудно покриват, но пък за закърпване на положението става
Изображение

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Киров » 29 Яну 2012, 19:47

Хич не се захващай даже, ефекта е отвратителен, а и след това като почне да се лющи почват главоболията :mhihi: по добре си я дай на бояджия.. :yes: :yes: разликата в парите хич не е голяма както са ти казали колегите :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от No0k » 29 Яну 2012, 20:32

Добре, Благодаря Ви.
Тогава ще изчака известно време и ще ходи на бояджия, няма да се захващам :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 520d

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от popov_chris » 02 Фев 2012, 1:34

Това спестяване на пари го пробвах вече. Но определено няма да го повторя. Купих си черен металик авто-спрей и се захванах да боядисвам едни лайсни под фаровете. Оказа се обаче че таз боя е доста чувствителна на дори разреден спирт а както знаете той присъства в течноста за чистачки. Така че ако се пръска с такъв после задължително върху него защитен лак. Най-лиошото е че защитния лак напръскан отгоре поне при мен започна да размива вече нанесената боя. Абе направо ми идеше не знам какво.. Така че тези бои не са никак инертни, да не говорим че се лющят едва ли не само от мисълта за това. Така че колега ако не искаш да си потрошиш нервите бягаай далеч от спрейовете ;) А и да не забравя че върху всяка повърхност трябва да се грундира иначе боята ще хване кога... :lol:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Bavarcho » 02 Фев 2012, 9:58

popov_chris написа:Това спестяване на пари го пробвах вече. Но определено няма да го повторя. Купих си черен металик авто-спрей и се захванах да боядисвам едни лайсни под фаровете. Оказа се обаче че таз боя е доста чувствителна на дори разреден спирт а както знаете той присъства в течноста за чистачки. Така че ако се пръска с такъв после задължително върху него защитен лак. Най-лиошото е че защитния лак напръскан отгоре поне при мен започна да размива вече нанесената боя. Абе направо ми идеше не знам какво.. Така че тези бои не са никак инертни, да не говорим че се лющят едва ли не само от мисълта за това. Така че колега ако не искаш да си потрошиш нервите бягаай далеч от спрейовете ;) А и да не забравя че върху всяка повърхност трябва да се грундира иначе боята ще хване кога... :lol:


трябвало е да изчакаш да изсъхне хубаво боята и тогава лак, иначе става...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 606
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Кара: E30

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от zzuzi » 02 Фев 2012, 14:25

Абе не е толкова зле положението с такава боя (аз я взимах на 15лв,нз къде я намерихте за 35).Ако се подготви като хората,шприцне се,пръсне се кадърно и в чисто и обезпрашено помещение се получава приемливо и не се люпи,сваля,размива и т.н.Преди огледалата и джантите ми бяха боядисани така и изглеждаха добре като изключим една-две прашинки.Изкараха без никакви видими щети над година.
Изображение Изображение

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Киров » 02 Фев 2012, 15:04

zzuzi написа:Абе не е толкова зле положението с такава боя (аз я взимах на 15лв,нз къде я намерихте за 35).Ако се подготви като хората,шприцне се,пръсне се кадърно и в чисто и обезпрашено помещение се получава приемливо и не се люпи,сваля,размива и т.н.Преди огледалата и джантите ми бяха боядисани така и изглеждаха добре като изключим една-две прашинки.Изкараха без никакви видими щети над година.

Да колега, над година са изкарали :yes: ама човека няма сяка година да си играе да пребоядисва :mhihi: :mhihi: така че според мен хич да не се захваща с тези измислени спрейчета най-добре на бояджията :yes: :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от No0k » 02 Фев 2012, 16:47

Сега ми изпадна компресор и пистолет и май с тях ще я правя. :)

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook