Боядисване с автобоя в спрей

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 14.11.2009
Пол: Мъж
Кара: я като крадена
Мечтае да кара: ALPINA D3
Детайли за колата: 325 tds-овица с екстри

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от kiro_s_weberu » 12 Авг 2012, 16:30

Флакона е компромисен вариянт! цял ден да се занимаваш със шкурки,пластификатори,примари и после да усереш всичко със спрей май не е много на далавера- всеки си преценява.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от No0k » 16 Авг 2012, 22:21

Да, прав си. А и на мен ми писна да се занимавам с нея. Подготвих я за боя, закарах я, боядисаха ми я и точка по върпоса :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от rafa224 » 25 Дек 2013, 21:20

Bavarcho написа:
Dpy написа:Щом искаш да пробваш сам, а нямаш пистолет и компресор, можеш да идеш в някой магазин за автобои. Там ще ти направят от твоят цвят и могат да ти я напълнят в спрей. За 300гр. в спрей, ще ти излезе около 35лв.


е ние за такъв говорим по номер на боята да му го напълнят, точно същите ги разреждат доволно и трудно покриват, но пък за закърпване на положението става[/quote
В един спрей боята е около 100 гр. другото е разредител и т.н, както при боядисване с пистолет. Ефекта обаче е ужасен. Аз опитах на част от броня. Оригиналната боя пръскана със спрей и с пистолет е съвсем различна като цвят. Освен това лака от спрей не покрива добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от No0k » 26 Дек 2013, 14:31

rafa224 написа:
Bavarcho написа:
Dpy написа:Щом искаш да пробваш сам, а нямаш пистолет и компресор, можеш да идеш в някой магазин за автобои. Там ще ти направят от твоят цвят и могат да ти я напълнят в спрей. За 300гр. в спрей, ще ти излезе около 35лв.


е ние за такъв говорим по номер на боята да му го напълнят, точно същите ги разреждат доволно и трудно покриват, но пък за закърпване на положението става[/quote
В един спрей боята е около 100 гр. другото е разредител и т.н, както при боядисване с пистолет. Ефекта обаче е ужасен. Аз опитах на част от броня. Оригиналната боя пръскана със спрей и с пистолет е съвсем различна като цвят. Освен това лака от спрей не покрива добре.


Хич не се занимавайте с тия глупости. С пистолета си е перфе. То със спрей даже и не може да се закърпи положението. А за лака в спрея да не говорим :Д. Добре, че на времето пръсках бронята с пистолет :Д

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от rafa224 » 26 Дек 2013, 17:15

За закърпване на положението и минаване пред застрахователи става. Разликата обаче си е доста голяма, особено в лака след боята. Както имаше писано по-горе е много тънък и не става за нищо.

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Киров » 03 Яну 2014, 2:03

Тва с тези бои в спрейове е пълен леш спорен мен и лака е тънък и боята не е както трябва, абе с две думи не става! от пистолета по хубаво нямаа... :mhihi: :mhihi: :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от rafa224 » 03 Яну 2014, 10:01

Вярно е, но който иска да си играе и експериментира има право да го прави. Аз също съм опитвал, за да се убедя сам :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Варна

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от Механджията » 03 Яну 2014, 21:21

много зависи от боята и флакона - боядисвал съм броня с правена по код двукомпонентна боя във флакон с плоска дюза, дето прави метла като пистолет, и на две ръце си стана супер, докара гланца и се наля добре. за 22 лв стана бронята. но си е относително.
...с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога....има начин, ваш'та мамааа...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от rafa224 » 04 Яну 2014, 17:11

Алуминиеви джанти съм правил с боя по номер и станаха, но се опитах да боядисам частично броня и разликата в цвета на старата и новата боя беше огромна. За лака от флакон и в двата случая не става.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.01.2014
Пол: Жена

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от с.петрова » 09 Яну 2014, 16:34

Имам два пръста залепена броня на черен металик,искам да питам ще ми свърши ли работа тази спрей боя,или теябва да пребоядисвам цялаъа броня

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от rafa224 » 16 Яну 2014, 14:50

Трябва сам да прецениш колега. Сигурно си разбрал от написаното, че първо говорим за правена боя в шпрей, а не готови такива. И второ става за закърпване на положението но си личи разликата в боите. А като не става лака боята рано или късно ще започне да пада.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 6.02.2014

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от avito » 06 Фев 2014, 13:36

На пазарчето срещу ХЕИ, зад вулканизатора до магазина за фуражи пълнят спрей с цвета на автомобила. Един спрей покрива до 1 кв. Аз си боядисах бронята вчера и съм доволен. Работят и събота и неделя. Купих си евтин грунд за пластмаса. Май около 13 лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1533
Регистриран на: 20.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 F15

Re: Боядисване с автобоя в спрей

Мнение от rafa224 » 07 Фев 2014, 11:39

avito написа:На пазарчето срещу ХЕИ, зад вулканизатора до магазина за фуражи пълнят спрей с цвета на автомобила. Един спрей покрива до 1 кв. Аз си боядисах бронята вчера и съм доволен. Работят и събота и неделя. Купих си евтин грунд за пластмаса. Май около 13 лв.

Не каза какъв лак си сложил колега?

Предишна

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook