Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum


Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: е36 318ис М-пакет
Мечтае да кара: e30 V10

Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Мнение от angel_lalov » 03 Яну 2012, 2:56

1.Купих един салон който е електрически и върху основите на седалките ще слагам моя черен Вейдър!обаче на другия салона пластмасите са сиви!Искам някои ако може да помогне да каже точно с какво да ги боядисам и как за да не се обелят на 2 месец!
2.Имам джанти Стайл 24 полишиед се водят!Напълно перфектни бесз никви забележки по ръбове или каквото и да било!просто искам да ги освежа малко!дайте идея с какво да ги почистя и как!
Продавам М-Техник окачване за 4 цилиндрово за отпред!аморт и пружини като нови са!120Лв!

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 7.06.2011
Местоположение: Твърдица
Пол: Мъж
Кара: BMW E34

Re: Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Мнение от metalium » 03 Яну 2012, 3:30

Ами колега за салона за пластмасите взимаш водна шкурка и ги минаваш навсякаде ама ги мини като хората после отиваш в бояджиски магазин и там продават основа за пласмаса... купваш си и ги напръскваш и после боядисваш и няма да имаш проблеми няма да се обелят.... И не мисля че беше скъпа евтена е :) А за джантите също с водна шкурка ги минаваш хбаво и боядисваш...... Обаче ако има наранено някаде по боята или паднал лак е хубаво да се занулят тия наранявания и да ги шприцоваш после пак с водна шкурка хубаво навсякаде и после боядисваш и си готов :) Обаче тия джанти ако мислиш да ги минаваш с четката или с спреи по добре не се хващаи...... голямо лаино ще стане..... По добре ги остави така.....


Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: е36 318ис М-пакет
Мечтае да кара: e30 V10

Re: Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Мнение от angel_lalov » 03 Яну 2012, 3:44

до тук нищо не ми е полезно изобщо прочете ли какво питам!
Така значи с тая водна щкурка няма как да мина щот облегалката е леко грапава а аз искам това да си остане така!
Джантите виж първо модела!джантите сами перфектни навсякъде просто май се водят полирани и искам малко да ги освежа!
Продавам М-Техник окачване за 4 цилиндрово за отпред!аморт и пружини като нови са!120Лв!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Мнение от Yanko Petrov » 03 Яну 2012, 4:18

:OT: За втори път ми прави впечатление, че ти отговарят и скачаш на хората :nono: Когато човек ти е отделил 1-2-5 мин да ти отговори, дори и да не е полезен, най-малкото може да изчакаш някой друг да отговори, а не "Ти чете ли изобщо какво питам" :!:

По темата - пластификатор се казва "магията", която ти трябва. Няма нужда чак от водна шкурка, само измий и подсуши много добре пластмасите и пръскаш. И накрая боята. Джантите едно пастиране и са екстра, щом са перфектни. Виж пастите на SONAX коя е подходяща, в сайта им пише кое за какво е.

ПП: Освежавал съм джанти и с паста за зъби, много вода и мека гъба :mhihi: Ефекта е уникален за без пари :angel:


Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: е36 318ис М-пакет
Мечтае да кара: e30 V10

Re: Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Мнение от angel_lalov » 03 Яну 2012, 4:45

Янко първо ти отговарям на това което казваш че скачам срещу хората!
Да така защото и 2 пъти не са прочетени постовете ми ами просот се трупат мнения да могат после да се пускат обяви и така се образуват дребните измамници които се пишат после в некоректни!И другото форума просто останаха много малко хора които могат да ти бъдат полезни!
Мисля че когато един човек не е компетентен по даден въпрос е по добре да си замъли отколкото да дава грешни съвети!
Благодаря за отговора за пластификатора!И аз мислех че само с хубаво почистване ще стане пак да се боядиса!а боята каква да е какъв спрей по точно!защото неискам да е точно черен мат а това е едно особено на оригиналното черно!
За джантите ако можеш да препоръчаш някой определен продукт ще се радвам!
Продавам М-Техник окачване за 4 цилиндрово за отпред!аморт и пружини като нови са!120Лв!

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Мнение от Делян » 03 Яну 2012, 8:58

Аз си боядисвах пластмасите около барчето, бяха сиви. Понеже са си грапави, варианта със шкурка отпада, едно че ще се наруши структурата на релефа, друго, че няма нужда.
Почистваш много добре със спирт, лакочистител или др. обезмаслител.
Пръскаш с филер, чакаш да изсъхне добре, 2-3 ръце черен спрей мат.
Не се различава по никакъв начин от останалите пластмаси и не ми се е олюпило вече половин година някъде.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 3.04.2011
Местоположение: София
Кара: каквото набара:)

Re: Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Мнение от taran » 03 Яну 2012, 9:43

Освен шкурка,съществуват и други абразиви.След като се гони ефект само да се матира повръхността,удачно е да се ползва т.нар скочбрайт-власнест абразив,който няма по никакъв начин да повреди структурата на детайла.
След това по вече описаната процедура-обезмасляване,нанасяне на пластофикс,боядисване.Някой спрейове,предназначени за боядисване на пластмаси,си имат пластофикс в състава.

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re: Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Мнение от SuPeR_FLY » 03 Яну 2012, 9:55

Най-важното е да ги обезмаслиш много добре ако трябва 5 пъти щото интериора се маже със всякакви лайна, а другото горния колега ти го е описал :D
Изображение

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Мнение от err0r » 03 Яну 2012, 10:18

taran написа:Освен шкурка,съществуват и други абразиви.След като се гони ефект само да се матира повръхността,удачно е да се ползва т.нар скочбрайт-власнест абразив,който няма по никакъв начин да повреди структурата на детайла.
След това по вече описаната процедура-обезмасляване,нанасяне на пластофикс,боядисване.Някой спрейове,предназначени за боядисване на пластмаси,си имат пластофикс в състава.

Скочбрайт е добър вариант за матиране на пластмасови повърхности, които имат някакъв предварителен релеф. Представлява нещо като гъба. И той е като шкурките, има различни видове едрина, в случая твърдост. На мен ми е вършел работа за екстериорните лайстни (тези на броните). :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2073
Регистриран на: 6.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 600 коня с умивна на лицето
Мечтае да кара: всичко бързо на четири гуми
Детайли за колата: Garrett 3582

Re: Въпрос за боядисване и чистене на джанти!

Мнение от Smoocki » 03 Яну 2012, 14:50

Тоя комплект има супер ефект ...аз мойте ббс преди като прусках с една смаска по колата и ги окапак и матираха ....с това ги минах и станаха отново супер лъскави ....цената е около 15 лв .В Бриколаж го предлагат

Изображение
Изображение

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook