Монтаж на TSX projector

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Монтаж на TSX projector

Мнение от belial » 12 Дек 2011, 20:24

Преди няколко месеца видях ето тази тема http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... p?t=581632 и от тогава като ми влезнаха в главата тея лупи не можах да мирясам. Дълго търсих тези прожектори, но в Европа не можах да ги открия. Намерих ги само в Щатите и ми върза на търг да ги взема на доста ниска цена:
Изображение
Тези прожектори се монтират на фарове ЗКВ с лупа, може да стане и на Бош, но се придържах към инструкциите от сайта. Трябва да се разглоби фара и да се извади лупата от рефлектора и да се премахне задната част на лупата, която се държи на 3 винта:
Изображение Изображение Изображение
Хубаво е да се махне металния пръстен около лещата, за да е по лесно при следващите процедури:
Изображение
След това се изрязва задната част на пластмасата. Първо си маркирайте с маркер, за да не стане на зиг-заг. Пробвах да режа с ножовка, но щеше да отнеме доста време и затова взех флекса :mhihi:
Изображение Изображение
После се изрязват ребрата, които държат лещата. Аз използвах лист от ноживка и се реже близо до цилиндърчето на лещата:
Изображение
(На тези снимки използвах една стара лупа от ЗКВ, затова е счупено едното от трите учета, а също и при рязането на ребрата едно го счупих без да искам. Това го направих да видя как става монтажа и после използвах здрави лупи.)

Останалата част от лупата трябва хубаво да легне върху TSX прожектора. Затова се наложи да изпиля малко от доланата част от ребрата:
Изображение

Закрапянето на лупата към прожектора става със три метални лентички. Намерих в гаража някаква лента дуралуминий и от нея си изрязох парчета. Не трябва да е много мека, за да не се разгъне. Може да тане и от стоманена лента, но ще е доста трудна за огъване. Лентичките трябва да прилепнат плътно по пластмасовата част и в края се пробива отвор, който да съвпада с този на прожектора. Принципно в сайта от който видях монтажа използват малки болтове и гайки, само че не можах да намеря с такава малка глава и използвах свински опашки. Засега се държат с тях и няма никакви проблеми.
Изображение Изображение Изображение

ВАЖНО е да се отбележи, че тези прожектори се монтират като се завъртят на 180 градуса спрямо оригиналните от ЗКВ. Разбрах го по най-гадния начин, след като сглобих фара и го изпробвах, и се оказа че осветявам небето, а не пътя :kuku:
Изображение Изображение
Аз ги нивелирах на око, като гледах двете пъпчици да са на равни разстояние от ребрата (втората снимка отгоре).

После се слага прожектора към рефлектора и се сглобява фара. Кръглите стъкла не ги сложих, защото не бяха необходими пред прожектора. Надявам се скоро да намеря инструменти за рязане на стъкло, за да направя отвор пред прожектора и да сложа пак кръглите стъкла:
Изображение Изображение Изображение

Вечерта ги регулирах и като пуснах колата на пътя последва ефекта WOW :shock: Вярно че и ксенона помага, но има доста голяма разлика в сравнение с обикновените лупи. От 2 седмица карам така и досега никои не ми е присветнал че го заслепявам. Стига да се регулират добре и да няма много неравности по пътя едва ли ще пречите на някой.
Изображение Изображение

Трябва да намеря някое по хубаво място и ще направя по-добри снимки.

Надявам се да съм бил полезен, ако имате въпроси питайте.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Монтаж на TSX projector

Мнение от svilgg » 13 Дек 2011, 2:47

евала ти прайм на труда , и аз отдавна я бях видял тая тема в биммерфорумса
но и досега немога да проумея с какво тоя прожектор е по добър от стоковия ?
ти би ли ми го обяснил , ама като на прост човек ?
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: Монтаж на TSX projector

Мнение от belial » 13 Дек 2011, 9:50

Разликата е че светят доста по силно - покриват по голяма площ напред и особено настрани, светлината не се разсейва и е рязко отсечена.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: Монтаж на TSX projector

Мнение от baitun » 20 Дек 2011, 9:01

Браво, какви пари ти излезе проекта

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: Монтаж на TSX projector

Мнение от belial » 20 Дек 2011, 10:36

baitun написа:Браво, какви пари ти излезе проекта

Най-скъпи са прожекторите. Нова са около 200 долара, ама аз ги спечелих на търг за 50 долара :mhihi:
Фаровете трябва за са ЗКВ с лупа, но аз си взех чисто нови фарове, че външните стъкла ми бяха малко надрани.
Ксенона още 100-120лв, зависи от кой го взимаш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 2.09.2011
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: с волан от М5
Мечтае да кара: Scott Gambler 730

Re: Монтаж на TSX projector

Мнение от marto7067 » 30 Яну 2012, 16:43

Извинавам се за :OT: ,но на някой минавала ли му е идеята на фар на Е36 да "бодне" лупа и на дългите(ще стане ли нещо ако се махне пластинката която ограничава потока) :kuku: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: Монтаж на TSX projector

Мнение от belial » 31 Яну 2012, 21:20

marto7067 написа:Извинавам се за :OT: ,но на някой минавала ли му е идеята на фар на Е36 да "бодне" лупа и на дългите(ще стане ли нещо ако се махне пластинката която ограничава потока) :kuku: :paranoid:

Ще е доста сложно да се монтира лупа на дългите, но ще има проблем да се регулират двете лупи на фара да сочат в една точка, а и капачката зад крушката на дългите е по плитка от тази на късите и не съм сигурен дали лупата ще се събере. Лично аз не бих се захванал да слагам лупи на дългите, така си ми по харесва :)

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook