Е36 купе GTR

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Е36 купе GTR

Мнение от Papy_m » 03 Фев 2011, 8:33

Здравейте колеги, от доста време се чудя и вчера попаднах на един сайт, където един фен от китайски пройзход сам си е направил GTR боди кит на неговото купе.Аз мисля да се захвана със същото нещо.Първоначално ще направя самите раздувки (ето тези от сайта http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E36- ... ccessories), но само на калниците понеже няма как да направя броните сам и чак след като съм сигурен че са станали перфектни да се захвана с монтажа им и търсене на човек, който да ми направи или помогне за броните.Имам доста въпроси относно този кит и се надявам, че ще има хора, които ще отговорят на тях. Работата по него ще бъде доста бавна, понеже аз съм си по цял ден на работа и мисля сам да си го правя, а не работя в някой сервиз или нещо подобно.Може на някой да му се стори несериозно или непосилно, самият аз незнам дали ще успея, но съм твърдо решен да пробвам поне.
Ще пусна след малко линк към темата на колегата от Китай, за да видите неговият проект.Преди това то няколко от въпросчетата които ме интересуват като за начало:

1. Каква ламарина трябва да си взема за раздувките на калниците?Предполагам, че трябва да е поцинкована някаква, но незнам точно.Ще мога ли сам да ги направя под тази форма или ще ми трябва мащина?
2.След като ги е сложил човекът тези раздувки какво е направил със оригиналния калник отдолу?Срязал ли го е да не опира в гумите или какво?Понеже не е качил по-подробни снимки.

Ето линка км темата му: http://forums.performancecar.co.nz/view ... 2b4f0dc8d8

Ще помоля колеги, които не са заинтересовани да ми помогнат да не ми пречат с излишни постове!

Поздрави на всички :yes:
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 943
Регистриран на: 20.05.2009
Местоположение: пловдив
Кара: всичко що е с гуми

Re: Е36 купе GTR

Мнение от anton mutafchiev » 03 Фев 2011, 21:00

колега избрал си много интересен проект надявам се да тисе полу4и на тоя китаец е станало доста добре успех в начинанието :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Е36 купе GTR

Мнение от Papy_m » 03 Фев 2011, 21:23

Благодаря колега аз също се надявам да стане :)
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Е36 купе GTR

Мнение от Papy_m » 04 Фев 2011, 12:57

Колеги нещо се чудя дали да не ги направя от стъклопласт :dunno: Кое ли ще ми бъде по - лесно незнам.Притеснява ме ако е ламарина как бих могъл да я огъна по правилния начин.
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Е36 купе GTR

Мнение от bum_bum » 04 Фев 2011, 13:45

Добре си се ориентирал, щото тва от метал няма как да стане или поне не добре. Ако стане ще тежи толкова, че седмицата ще е като олекотена кола пред твойта. Предполагам имаш идея, че ти трябва и сериозна преработка на окачването?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 402
Регистриран на: 24.04.2006
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: е30
Мечтае да кара: е30

Re: Е36 купе GTR

Мнение от Станислав Попов » 04 Фев 2011, 13:54

и ако се захванеш моля те недай ряза така задна дясна вежда на резеорвоара ,че много грозно :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Е36 купе GTR

Мнение от Papy_m » 04 Фев 2011, 16:46

Не бях мислил още за окачването, но първо ще направя раздувките да видя дали ще успея и чак след монтажа като се види как изглежда може да помисля и за него.А задния калник нямам идея как може да стане без така да го отрежа.Имам още едни снимки със отделните детаили и може да карам и по тях.Първо съм решил да направя левия калник(заден) и ако не ми се получи незнам дали ще продължа :dunno: :)
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Е36 купе GTR

Мнение от svilgg » 04 Фев 2011, 17:14

пожелавам ти успех с начинанието , само бих те посъветвал да правиш както правят хората на запад щото е тънка границата на това да направиш една хубава тема или да попаднеш в една друга ...
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

'2002' fanatic
'2002' fanatic
Аватар
Мнения: 3722
Регистриран на: 2.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 Swift Sport, '73 BMW 2002tii

Re: Е36 купе GTR

Мнение от alpina-ma6inata » 05 Фев 2011, 11:30

Колега, защо просто не си вземеш целия кит от линка? Проекта ти е доста сериозен, имам предвид, че и без това ще трябва да инвестираш сериозна сума в него, та на фона на всичко цената на кита си е съвсем нормална. С транспорт до тук ще ти се върже на 2500 лв горе-долу... Тук в БГ, доколкото знам няма такава кола, от която да си направиш калъпи, а има хора, които изграждат брони и детайли по снимки, но не мисли, че ще ти излезе по-евтино.

За правенето на ново от ламарина - всичко се прави. В Пежо форума имаше един пич, дето си беше направил MAXI кит за 306 и стана много добре. Друг е въпроса, че човека има и условия. Ще трябва много да огъваш, а за това ти трябва и абкант машина, поне така си мисля, отделно голям набор от дорници, с които да правиш някои чупки и т.н....

Успех с проекта. :bchug:
'73 2002 tii Golf #2719550
2x Alpine white E30's
-------------------------------------
The BMW 2002 tii VIN 2719550 was manufactured on July 3rd, 1973 and delivered the same day to the BMW dealer Zeiss & Schwärzel in Mannheim. The original colour was Golf, paint code 070.
-------------------------------------
The BMW 320i touring VIN EA91537 was manufactured on September 14th, 1990 and delivered on September 19th, 1990 to the BMW dealer Autohaus Bärwald in Lampertheim (Germany). The original colour was Alpinweiß 2 (Alpine White), paint code 218.
-------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 402
Регистриран на: 24.04.2006
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: е30
Мечтае да кара: е30

Re: Е36 купе GTR

Мнение от Станислав Попов » 12 Фев 2011, 12:00

Общо взето найстина готв кит е по добрия вариянт... и както каза колегата по горе , ще повлече след себеси още куп работи , демек една торба с пари ако искаш да изглежда найстина добре :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 18.03.2008

Re: Е36 купе GTR

Мнение от тотио » 12 Фев 2011, 16:35

http://www.youtube.com/watch?v=tPYvJu-KypM
това го правят от стъклопласт :angel:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 943
Регистриран на: 20.05.2009
Местоположение: пловдив
Кара: всичко що е с гуми

Re: Е36 купе GTR

Мнение от anton mutafchiev » 13 Фев 2011, 1:43

тва червеното моного здраво стана :yes:

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Е36 купе GTR

Мнение от ///M_Martin » 17 Фев 2011, 14:34

Според мен най-евтин вариянт ще ти излезе да ти направят калъпи и от там вече самите раздувки.Сам ако не си се занимавал с това преди много труд и материали ще хвърлиш и ефекта най-вероятно няма да е много добър.
Има достатъчно хора в БГ,които се занимават с подобен вид тунинг и биха ти съдействали в направата на този проект.
Веждите трябва да ги срежеш на 100% ако искаш много изхвърлени джанти а без окачване ще стои неестествено високо поне според мен.
Успех!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 330
Регистриран на: 1.12.2008
Пол: Мъж
Кара: Е70 4.8

Re: Е36 купе GTR

Мнение от Papy_m » 17 Фев 2011, 19:19

И аз така мисля, затова почнах да търся хора, които могат да ми го направят и за какви пари :|
Или водиш, или следваш, или ми се махаш от пътя!

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Е36 купе GTR

Мнение от ///M_Martin » 18 Фев 2011, 0:11

Papy_m написа:И аз така мисля, затова почнах да търся хора, които могат да ми го направят и за какви пари :|

Ако искаш ще ти дам тела на Нашия човек от Плевен,който се занимава от дълги години с това и има доста неща,които можеш да видиш на живо ;)
Ако имаш интерес ще ти дам координатите му на ЛС

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook