Объчи(капли) на джанти?

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Объчи(капли) на джанти?

Мнение от BULL3T » 23 Яну 2011, 1:10

Има ли някой колега тук във форума,който може да поръчва или знае от къде се поръчват обръчи за разглобяеми джанти?

Говоря за eто тази част на джантата

Изображение

Изображение

Изображение

Искам да я направя с по-широк борд. Въпроса е да мога да избера борд ,с който мога да си отрегулирам ЕТ-то,щото не искам просто да я разширя ,а да я направя с по-голям борд и да не променям много ЕТ-то,да стане най-много 18,то в момента е 20... Това означава че новия обръч трябва да е с по-малък борд,защото предполагам че по-големия борд ще направи джантата с много ниско ЕТ ,от порядъка на 14 или 15... Сега джантата е 7.5 инча,аз гоня не повече от 9, може би 9.5.

Джантата е оригинална оз-етка

Благодаря предварително.
Последна промяна BULL3T на 05 Фев 2011, 19:39, променена общо 1 път
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Объчи на джанти?

Мнение от Bavarcho » 23 Яну 2011, 16:02

Знам, че за BBS се продават, но за OZ незнам дали има :roll:
Провери в eBay...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Объчи на джанти?

Мнение от Cobb » 23 Яну 2011, 18:23

По-объркано от това дето си го написал не знам дали има на къде. Искаш да си намериш по-голям борд, ма после трябвало да е по-малък, че да не намали ЕТ-то....кво ?
Ся...викат им липове(lips), не обръчи ?!.С тях не можеш да си "отрегулираш" ЕТ-то. И 5 инчов борд да си намериш, ЕТ-то си остава същото. С него променяш единствено ширината на цялата джанта.
И джантата, като е оригинална оз-тка...кво, OZ само един модел разглобяеми джанти ли има ? И ако джантите са ти такива като на първата снимка, предполагам, че болтовете са само декоративни, а дори и да не са, липове за нея няма да намериш.
Липове се предлагат почти само за джанти като тази - Изображение
OZ специално - с 35 болта.
А и е доста скъпо удоволствие...към 1200 за 4-те липа и още 200 и нещо за инструментите за пе******те 10 лъчеви болчета на оз, и после като скъсаш някой болт и за тях...
Иначе...
http://www.tunershop.co.uk/Wheel_access ... uter_Lips/
http://www.titanium-touch.de/shop/index ... f7d03b90f3
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Объчи на джанти?

Мнение от BULL3T » 23 Яну 2011, 19:19

Cobb написа:По-объркано от това дето си го написал не знам дали има на къде. Искаш да си намериш по-голям борд, ма после трябвало да е по-малък, че да не намали ЕТ-то....кво ?
Ся...викат им липове(lips), не обръчи ?!.С тях не можеш да си "отрегулираш" ЕТ-то. И 5 инчов борд да си намериш, ЕТ-то си остава същото. С него променяш единствено ширината на цялата джанта.
И джантата, като е оригинална оз-тка...кво, OZ само един модел разглобяеми джанти ли има ? И ако джантите са ти такива като на първата снимка, предполагам, че болтовете са само декоративни, а дори и да не са, липове за нея няма да намериш.
Липове се предлагат почти само за джанти като тази - Изображение
OZ специално - с 35 болта.
А и е доста скъпо удоволствие...към 1200 за 4-те липа и още 200 и нещо за инструментите за пе******те 10 лъчеви болчета на оз, и после като скъсаш някой болт и за тях...
Иначе...
http://www.tunershop.co.uk/Wheel_access ... uter_Lips/
http://www.titanium-touch.de/shop/index ... f7d03b90f3


Колега как така побъркано??!! Нписал съм точно какво искам,а именто да направя джантата с по-голям борд,но не прекалено за да не променям прекалено много ЕТ-то!!! Какво толкова не разбра? Обяснил съм го толкова на дълго и широко за да се придобие представа за какво говоря!!!

Ти не си разбрал че и липове се слагат на 3 компонентни джанти,а мойта е дву-компонентна! Има такива на който може само да добавиш бордов лип... Но при мен не става за това трябва да търся цяла капла... това е...

Погледнах сайтовете ти,благодаря ти. Но тези съм ги виждал и там са показани части за три-компонентни джанти и те не ми вършат работа.
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Объчи на джанти?

Мнение от Cobb » 23 Яну 2011, 20:45

Ба пак не те разбирам...
Така...е на таз снимка, е показана 3 компонентна джанта. Изображение
Разликата при дву-компонентната, е че средната част или wheel center и inner rim, както са написани на снимката, са едно цяло - заравени или изляти цели, и се маха само борда. И при двата случая, можеш да смениш бордовете, но не можеш да променяш ЕТ-то.
Има и втори тип дву-компонентни, при който inner rim и outer rim, са едно цяло, и wheel center е заварен за тях...при което не се разглабя нищо.
Та в крайна сметка това което не разбрах, е как искаш да промениш ЕТ-то. Или ти имаш грешно разбиране, какво е оффсет, или има и друг вид разглобяеми джанти за който аз не знам.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Объчи на джанти?

Мнение от BULL3T » 24 Яну 2011, 1:50

Cobb написа:Ба пак не те разбирам...
Така...е на таз снимка, е показана 3 компонентна джанта. Изображение
Разликата при дву-компонентната, е че средната част или wheel center и inner rim, както са написани на снимката, са едно цяло - заравени или изляти цели, и се маха само борда. И при двата случая, можеш да смениш бордовете, но не можеш да променяш ЕТ-то.
Има и втори тип дву-компонентни, при който inner rim и outer rim, са едно цяло, и wheel center е заварен за тях...при което не се разглабя нищо.
Та в крайна сметка това което не разбрах, е как искаш да промениш ЕТ-то. Или ти имаш грешно разбиране, какво е оффсет, или има и друг вид разглобяеми джанти за който аз не знам.


Мойте джанти са трети тип ,за който явно не знаеш.А той е именно Outer rim и inner rim(капла) са едно цяло а wheel center-а се разглабя... Разбра ли сега за какво говоря... Аз искам да променя ЕТ-то по такъв начин ,че като сложа по широка капла ,да не направя джантата ЕТ 10 примерно а да е по-близко до ЕТ 20(което е сегашното ЕТ) . Разбра ли ме сега?
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Объчи на джанти?

Мнение от Cobb » 24 Яну 2011, 2:23

:yes:Стоплих :)
Не съм срещал такива да се продават, но дори и да има, цената няма да ти хареса...по-добре...направо си намери други :) Виждаш каква сметка излиза само за липовете, пък камоли с целите "капли" както им казваш :)
Иначе ги видях твоите в една друга тема и щеше да е хубаво да имат няколко пръста навън, но не вярвам да намериш такива. Успех все пак :yes:
Изображение


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Объчи на джанти?

Мнение от Projektzwo » 24 Яну 2011, 21:38

Cobb написа:И 5 инчов борд да си намериш, ЕТ-то си остава същото. С него променяш единствено ширината на цялата джанта.

И как по-точно си остава същото?

Ето малко примери:

+1" lip = -12.7mm offset
+.5" lip = -6.35mm offset
-.5" lip = +6.35mm offset
-1" lip = +12.7mm offset

+1" barrel = +12.7mm offset
+.5" barrel = +6.35mm offset
-.5" barrel = -6.35mm offset
-1" barrel = -12.7mm offset
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.01.2010

Re: Объчи на джанти?

Мнение от RodeDraad » 04 Фев 2011, 14:25

здравей колега аз пък имам други джанти KESKIN TUNING RIMS 8.5J i 10J също разглобяеми ама тези липовее Inner e барел а outer e липа са доста скъпи,аз пък искам да я намаля от 10J на 9 или повече което значи че трябва да сменя барела с по малък но незнам моя колко е предполагам че е 7 което ще рече че твоя ще ми свърши работа ако е 6.5 или 6.предните пък искам да ги нямаля а да имат по голям лип което пак значи че трябва да сложа по малък барел а липа де е по-голям да станат над 8 и по малко от 8.5 ама е сложна работа в бг май не се продават отделни компоненти а ако има ще са доста скъпи както каза колегата,а относно ЕТ-то то си остава непроменено тъй като това е самата шарка на джантата а това че липа е по голям е логично да стърчи и повече джантата защото става по голяма не че се сменя ЕТ-то.ако искаш пиши на лични и ако барела ти е с тези размери може да ги разменим моита са 17ки незнам твоите какъв размер са.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Объчи на джанти?

Мнение от BULL3T » 05 Фев 2011, 19:23

RodeDraad написа:здравей колега аз пък имам други джанти KESKIN TUNING RIMS 8.5J i 10J също разглобяеми ама тези липовее Inner e барел а outer e липа са доста скъпи,аз пък искам да я намаля от 10J на 9 или повече което значи че трябва да сменя барела с по малък но незнам моя колко е предполагам че е 7 което ще рече че твоя ще ми свърши работа ако е 6.5 или 6.предните пък искам да ги нямаля а да имат по голям лип което пак значи че трябва да сложа по малък барел а липа де е по-голям да станат над 8 и по малко от 8.5 ама е сложна работа в бг май не се продават отделни компоненти а ако има ще са доста скъпи както каза колегата,а относно ЕТ-то то си остава непроменено тъй като това е самата шарка на джантата а това че липа е по голям е логично да стърчи и повече джантата защото става по голяма не че се сменя ЕТ-то.ако искаш пиши на лични и ако барела ти е с тези размери може да ги разменим моита са 17ки незнам твоите какъв размер са.


Там е цялата работа аз не съм с липове,аз съм на цяла капла...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Объчи на джанти?

Мнение от ///Явор » 05 Фев 2011, 19:33

поне да си беше оправил грешката в заглавието на темата
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.01.2010

Re: Объчи(капли) на джанти?

Мнение от RodeDraad » 07 Мар 2011, 15:52

мхмм ясно.аз сега погледнах пак трябва ми по малък лип.за да намаля размера на джантите.ако смениш вътрешното тогава се сменя ет-то.един лип струва към 300лв. което е тъпо защото толкова струва е една сравнително хубава 17ка джанта.


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Объчи(капли) на джанти?

Мнение от Projektzwo » 09 Мар 2011, 12:06

RodeDraad написа:мхмм ясно.аз сега погледнах пак трябва ми по малък лип.за да намаля размера на джантите.ако смениш вътрешното тогава се сменя ет-то.един лип струва към 300лв. което е тъпо защото толкова струва е една сравнително хубава 17ка джанта.

Сменяш липовете - променя се и ЕТ-то, четете малко преди да се изказвате толкова церемонално...

И само да вметна, че ако ми намериш липове по 300лв./бр. ще взема един самосвал... :winky:
Изображение

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook