BMW E39 леко проектче

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.08.2009
Кара: 520i - e39 - 97 г.

BMW E39 леко проектче

Мнение от mandorg » 07 Фев 2010, 14:03

Ами не знам колко е тунинг но понеже бая неща се смениха и "лифтнаха" та да се похваля. е39ката е 97 година 520i и си беше с първичен дизайн на всичко. Фарове без лупа нормални с оранжев мигач. Старата броня. Много оранжеви мигачи всъщност :D И всичко си беше доста старо захабено и стоково. Първо смених фаровете с някаква имитация на хела. Стара снимка нямам но беше нещо такова (съжалявам че някои снимки са големи но ще се намалят като заредат)

Изображение

Взех фарчетата и придоби друг вид

Изображение
Изображение

След това като мини силов тунинг махнах катализатора и сложиха резисторно гърне та малко по добре тръгна. Мисля скоро да сложа конусен филтър, чип и някакви по-добри свещи. Не че ще се изкара кой знае какъв вървеж но малко да дръпне поне

След това се почна с мигачите и стоповете да им изчезне оранжевината :P

Изображение

Изображение
Последна промяна mandorg на 14 Май 2010, 22:37, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от bum_bum » 07 Фев 2010, 14:08

С фаровете малко си сбъркал, Depo-то за е36 бива ама за е39 е някъв ужас :confused:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.08.2009
Кара: 520i - e39 - 97 г.

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от mandorg » 07 Фев 2010, 14:11

Зарибих се с LED светлини и сложих на номера отзад. Все пак от пред вече си бях с ксенон не може да жълтееме отзад. С тия LED смених и всички крушки в на плафоните в купето и вътре грейна. Междувременно и купих някои благинки

Изображение

И скоро вече бяха на място

Изображение

Изображение

Изображение

Така вече имах добавка на предната броня която лично повече ми харесва от фейслифтовата и дори м-ковата :P Също сенника отзад много ми хареса. Майстора не се сети да ми каже че от долу ще си остане черен и да лепнем едно фолио под него та после го лепих от вътре на прозореца. Стоповете не са фейслифтови щото не ми се даваха много пари а исках да са си качествени да това си взех обикновенни но с бял мигач

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.08.2009
Кара: 520i - e39 - 97 г.

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от mandorg » 07 Фев 2010, 14:18

Следващото беше малко по интериора заигравка и се сдоби с кожен салон. Има една снимка със стария където се вижда колко беше зле плюша. Сложих и фолиото под сенника вътре. И плафончетата се вижда как светят.

Изображение
Изображение

Обмислях и някакъв вариант с вежди ама си остана само на картинка нещо не ми харесаха

Изображение

Ето го и салона на кратко

сега Изображение
преди Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.08.2009
Кара: 520i - e39 - 97 г.

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от mandorg » 07 Фев 2010, 14:22

Фолиото под сенника

Изображение
Изображение
Изображение

И още едно сравнение - преди/сега

Изображение

И това е следва продължение с джанти на пролет :P поръчал съм си хромирани рингчета за таблото и мисля повече да не я пипам и без това някои колеги ще са на мнение че съм я окепазил ;) Но според мен си живна колата че преди беше просто цялостно захабена

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 13.11.2007
Кара: с поза (както е модерно)
Мечтае да кара: е28

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от ivanko_90 » 07 Фев 2010, 15:30

Това светлото салонче много я е отворило. Интериора с станал много хубав :yes:
Липчето много радва :bchug:
Искам да карам сейфти кара (комбито) на F1

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1212
Регистриран на: 26.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше E39, сега Нисан 370z с 4 врати
Мечтае да кара: Z8

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от Alexch » 07 Фев 2010, 20:11

Салона е супер, бронята също! :yes: Само джанти й липсват.
bai_ILIA написа:стига сте се депресирали с ремонти, наслаждавайте се на колите си и радостта от шофирането понеже те ще се развалят със сигурност :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 199
Регистриран на: 28.08.2009
Местоположение: Варна

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от Механджията » 08 Фев 2010, 12:05

супер е така, наистина джантите още ще я отворят... можеш и да тонираш задните стъкла докъм 50%, ще стане добре според мен..... но дотук няма нищо излишно :)
...с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога....има начин, ваш'та мамааа...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от kiko » 11 Фев 2010, 15:06

салона е уникален наистина! с черен таван и колонки ефекта се засилва още повече,сложи и едил лип на багажника,че така само със сенника някак си е незавършено стои :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.08.2009
Кара: 520i - e39 - 97 г.

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от mandorg » 11 Фев 2010, 16:41

Радвам се че ви е харесала. За липа много се чуда но няколко човека вече казват че и липсва така че сигурно ще му дойде реда и на него. Идеята беше че искам задницата да си изглежда смъкната а не натопорчена и за това го бавя ама вярно ще се върже със сенника. Вътре черен таван и колонки наистина много яко стават гледах един колега с е36 супер си го е направил но при мен не знам дали ще е добре черно - струва ми се по-спортно пък 39ката клони към пенсионерщина :D може би бежов ще е добре но сив като сега не се връзва хич. Ама не ми се и занимава с това за сега. А стъклата отзад съм се замислял за тониране повече за да не се вижда вътре иначе не ми харесва много като визия. Жалко че не дават в бг но ако са черни да са черни всичките бих предпочел

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 16.05.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E39 M52B20TU '00 Shadowline
Мечтае да кара: Самолет

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от darko1 » 12 Фев 2010, 17:21

:clap: кефи петичкта,колега в плафона пак ли са лед крушките :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от uCnaHeTcA » 13 Фев 2010, 7:10

Салона е :shock: :yes: Ако не е тайна колко парички излезе и какъв материал е :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.08.2009
Кара: 520i - e39 - 97 г.

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от mandorg » 13 Фев 2010, 10:57

Във всички плафони вътре сложих лед платки като тази която съм показал само че по 2 за по сигурно а и се събраха :P Също ги облепих с бяло тиксо за да не седят зелени и да не се отличават. Общо 6 платки сложих - 2 на предния плафон и по 2 на задните 2 плафона. Също сложих такива платки отзад на номера по 1 обаче са много големи и малко чепато застанаха. Сега в студовете 1та изгасна не знам зажо ужким не горят тези много но мисля да си сложа жълтите крушки на номера пак. Иначе тези платки ги има в едно магазинче в техническия университет и са п 1,80 лв едната.

За салона - излезна 700 лв като това включва предни задни седалки, корите на вратите и подглавниците с изкуствена кожа или някакъв винил май се води не съм сигурен. Вече 2 месеца е така не е мръднала все едно вчера е шита. Детайлите са супер ето един пример

Изображение

единствено ме притеснява да не запарява през лятото ама то всичко запарява :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2073
Регистриран на: 6.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 600 коня с умивна на лицето
Мечтае да кара: всичко бързо на четири гуми
Детайли за колата: Garrett 3582

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от Smoocki » 15 Фев 2010, 19:05

Под надписа не седи ли надигнато ?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 17.11.2008

Re: BMW E39 леко проектче

Мнение от Gruber » 16 Фев 2010, 1:19

Колега, колата изглежда доста добре :yes:
Имам един въпрос - фаровете какви са ? "Ангелските очи" изглеждат да са "стандартни",т.е. не CCFL, докато фаровете май са after market.
Би ли споделил малко повече информация за тях ?

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook