М таван - направи си сам

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

М таван - направи си сам

Мнение от .::Братоев::. » 17 Ное 2009, 18:29

Пускам тази тема да покажа как си направих тавана черен,понеже моя яко провисна и не издържах.
Значи първо си купих плат за таван благодарение на колегата LiTtLeRoCk намерих в Стара Загора точно какъвто исках плат.Взех си лепило Хелмевект и четка.
Свалих тавана като развих коланите там кадето се държат за колонката и махнах пластмасовата кора на самата колонка ,след това свалих сенниците и всички уплътнения да прозорците,откачих и плафоните заедно с дръжките и тавана провисна.След това го извадих от колата и всичко започна.
ето така изглеждаше тавана след като свалих полуотлепения плат от него
Изображение
ето го и самия плат
Изображение
внимателно свалих лепкавия дунапрен който вече беше изгорял с времето и благодарение на него тавана ми беше увиснал
Изображение
получи се това
Изображение
след това измерих колко да отрежа от плата намазах го заедно с тавана с лепило след което го изчаках 5 минутки и го поставих върху тавана без да го натискам никаде.Когато бях сигурен ,че плата не е накриво както и ,че не са се получили гънки никаде започнах да го притискам от средата към крайщата с ръка получи се първоначално това
Изображение
след това внимтелно го дозалепих и изрязах излишния плат,както и дупките за плафоните и дръжките
Изображение
Изображение
сега остана да направя и предните и задните колонки започнах с предните (като ги махате от колата внимавайте ,че много лесно се чупят ушичките който влизат в щипката на колонката).
Свалих само плата казвам само защото под него има нещо като ватичка оставете я нея по-добре става а и без това е доста здраво залепена ето какво имам предвид
Изображение
така изглеждаше колонката преди да я "тунинговам"
Изображение
След като разлепих плта я намазах с лепилото както и парчето плат както направих с тавана изчаках и да дръпне малко лепилото според указанията му за използване.
Сложих плата отгоре и притиснах става сравнително лесно
Изображение
Изображение
Отново го притиснах добре изрязах го така ,че да има малко аванс да подвия краищата по този начин и ги притиснах да залепнат.Получава се ето това
Изображение
като цяло е това за предните колонки това се получи като краен резултат
Изображение
Изображение
След това се заех по същия начин със задните колонки отлепих плата мазах с лепило и тн всичко се повтаря както при предните колонки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
тук изрязах и плата кадето е дупката за плафона и по познатият начин оставих плат,който подвих и залепих надявам се да се вижда.
Изображение
Изображение
И ето ги готови предните и задните колонки
Изображение

Това е дано съм полезен на някой , съжелявам само че апарата ми се бъгна и снимах с телефона и качеството на снимките е малко гадничко
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Re: М таван - направи си сам

Мнение от стан » 17 Ное 2009, 20:57

Случайно да имаш останал плат колкото само за колоните да го откупя ? :mhihi: Нали е с тънък дунапрен отдолу...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: М таван - направи си сам

Мнение от Делян » 17 Ное 2009, 23:28

Браво,че си се постарал да пуснеш тема,със сигурност ще е позлезна за доста хора.Какви пари е квадрата на тоя плат, да знам ориентировъчно?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Re: М таван - направи си сам

Мнение от БаЯн » 18 Ное 2009, 0:05

И аз така направих обаче лятото :) взех си плата от софия 3 метра някъде беше за 40лв и лепилото 20лв и после малко друсане с лепилото мазане и стана идеялно с малко повечко желание иначе темата е полезна :yes:
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: М таван - направи си сам

Мнение от ///M_Martin » 19 Ное 2009, 10:30

Браво колега ще е полезна на доста хора със сигурност

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: М таван - направи си сам

Мнение от vld » 10 Дек 2009, 18:09

Къде в София има такъв плат с тънък слой дунапрен от едната страна?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: М таван - направи си сам

Мнение от bmwdriver » 13 Дек 2009, 15:19

Плат има в магазина в Горубляне.Намира се на същата улица ,
където са тапицерите,само че 200 м. по-нагоре.
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 31.05.2008
Местоположение: Hull UK, Плевен
Пол: Мъж
Кара: Мечтата карах. Сега е ред на ГТ
Мечтае да кара: F10

Re: М таван - направи си сам

Мнение от R_Lakov » 13 Дек 2009, 17:18

A ако тавана е с шибидах, може ли прастена които е около дупката на шибидаха да се махне без да се сваля целия таван?

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 M-Tech I Двоен стоп S50
Детайли за колата: . .бавна

Re: М таван - направи си сам

Мнение от nikitl » 13 Дек 2009, 21:47

Магазина го преместиха и вече не е в Горубляне . . .новото местоположение е в Панчарево около 500 метра след СБА-то, намира се в двора на хотел/мотел Галант (така май се казваше мястото) има доста видове плат и ви съветвам да си купите от тяхното лепило. . . . за желаещите да го лепат с хелми по-добре да не пробват -- разлепва се :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: М таван - направи си сам

Мнение от 7BREYTON » 15 Дек 2009, 1:22

Мисля че правилното название е "anthracite headliner" . - то си се води като екстра.
Bravo на колегата за старанието и снимките. Колко квадратни метра плат отиде и колко ти коства?

Дали се продава някъде в БГ - алкантара? Колко ли ще струва?

Alcantara is the name given to a composite material used to cover surfaces and forms in a variety of situations and applications.

The material was developed in the 1970s by Miyoshi Okamoto, a scientist working for the Japanese chemical company Toray. In 1972, a joint venture between Italian chemical company ENI and Toray formed Alcantara SpA in order to manufacture and distribute the material.

Alcantara is created via the combination of an advanced spinning process (producing very low denier bi-component "islands in the sea" fibre) and chemical and textile production processes (needle punching, buffing, impregnation, extraction, finishing, dyeing, etc.) which interact with each other.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: М таван - направи си сам

Мнение от .::Братоев::. » 15 Дек 2009, 14:19

Някаде към 2 кв метра ми стигнаха. За цената беше 8лв кв.м. и аз взех 3 за всеки случей ама доста ми остана.
А за алкантарата и аз си мислих ама е скъпичка и трудно се намира,като мръдна до италия мисля да проверя там дали няма да намеря и ако намеря на добра цена може да зема повечко за колегите да си тунинговат това онова ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: М таван - направи си сам

Мнение от Hristo » 15 Дек 2009, 19:05

R_Lakov написа:A ако тавана е с шибидах, може ли прастена които е около дупката на шибидаха да се махне без да се сваля целия таван?

Да, сваля се супер елементарно. Просто го дръпни към вътрешността и така страна по страна ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: М таван - направи си сам

Мнение от 7BREYTON » 28 Дек 2009, 0:51

8 лв. квадрата е нищо. От къде точно да си поръчам. Какъв се води този плат?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: М таван - направи си сам

Мнение от .::Братоев::. » 30 Дек 2009, 12:37

7BREYTON написа:8 лв. квадрата е нищо. От къде точно да си поръчам. Какъв се води този плат?

пиши ми лс ако си от Стара Загора
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 6.03.2007
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: остъклена тераса
Мечтае да кара: open wheeler

Re: М таван - направи си сам

Мнение от dobo-is » 31 Дек 2009, 10:50

човек,станало е "ненормално" красиво :yes:
следващото нещо което ще правя по моята гондола е точно тази манипулация ...
brillantrot team
Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook