М таван - направи си сам

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: М таван - направи си сам

Мнение от bum_bum » 20 Дек 2010, 21:21

Взимай най-обикновен черен спрей мат. Аз даже не съм чувал да има спрей за плат.
Изображение


Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 3.12.2010
Местоположение: karlovo
Пол: Мъж
Кара: 325 TDS На Въглища с турбо + hp
Мечтае да кара: e39 530d
Детайли за колата: на части за е36 и е34

Re: М таван - направи си сам

Мнение от stanio_89 » 20 Дек 2010, 21:39

много добре е станало а можиш ли дами кажиш от каде и как даси порачам от тоя плад нещо като гсм или интернет адрес ако има фирмата
кола без турбо, е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти прави кеф
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: М таван - направи си сам

Мнение от Делян » 20 Дек 2010, 22:15

И аз така казах на колега,който ме пита на ЛС. Преди да реша да пръскам със спрея, обикалях из Варна да търся спрей за плат или боя. За спрей ме гледаха като изумени, а за боята ми обясниха да търся в магазини за прежди и платове.След още обикаляне по такива, намерих боя, но бабката като ми обясни как се ползва(кисне се целият плат, при мен цялата кора в съд и се вари водата и някви такива глупости),като сметнах, тя хамалогията да се претапицира бе по малка, а аз точно тва исках да спестя. След загубени няколко часа в обикаляне си взех един черен спрей мат за 3.50, пръснах кората и стана като нова.После и "новата" ми кора с подглавници по същия начин, че отново беше избеляла.Единствения недостатък е, че първите 1-2 дена леко се усещаше миризма на боя, но после изчезва. На външен вид наистина прилича леко на алкантара(както каза error), но на допир е кораво и като цяло няма нищо общо.Ако изпадне оферта за евтина алкантара, само тогава бих се зарибил да претапицирвам, но до тогава спрея ще свърши работа.За да стане както трябва за задната кора отива 1 спрей, за тавана предполагам 2 ще стигнат :D

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 29.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: М таван - направи си сам

Мнение от nichevo » 21 Дек 2010, 11:40

Намерих нещо което може да свърши работа, точно спрей за текстил : http://www.impresia.bg/products.html?productid=184
тези дни ще отида на място да проверя дали ще свърши работа. Именно това че ще стои твърдо ме спря да взема обикновен спрей, можеш ли да качиш снимка как е станало с обикновен ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: М таван - направи си сам

Мнение от Делян » 21 Дек 2010, 20:40

На корите мога, но колата съм я оставил да зимува в гараж на 180 км от мен и в момента ми е невъзможно, като намина към нея ще снимам, ако не забравя. На пръв поглед изобщо не може да се познае, че е пръскана със прей.Пък и никой не я пипа, а ако някой реши да остави нещо върху нея, обикновено режа ръце :mhihi: не заради това, че съм я боядисвал, а по принцип:mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: М таван - направи си сам

Мнение от Делян » 25 Дек 2010, 19:47

Снимах кората, ето как се получава с обикновен спрей, черен мат.Не са много добри снимките,но се вижда,че кората става като нова с малки усилия и нищожни средства.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.05.2010
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж

Re: М таван - направи си сам

Мнение от danielbmw3 » 27 Дек 2010, 16:46

страхотно!
ето че и с спрей ставало :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: М таван - направи си сам

Мнение от Делян » 27 Дек 2010, 18:42

Ами оригиналният и цвят по принцип е много тъмно синьо, но и двете ми кори(оригиналната без подглавници и 3-ти стоп и тази на снимките), бяха станали от слънцето светло-лилави :mhihi: , така че със сигурност е по-добре. Като се стопли времето ще пробвам и с тавана и колонките да видим кво ще стане :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.05.2010
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж

Re: М таван - направи си сам

Мнение от danielbmw3 » 28 Дек 2010, 12:20

екстра екстра се е получило, ще пробвам и аз много искам цялата вътре да е в черно.
само дето трябва да свалям тавана колоните и малко играчка ще е

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 26.11.2009
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 M40

Re: М таван - направи си сам

Мнение от Cvetin » 03 Май 2011, 9:45

Това трябва да се пробва със спрея само незнам лятото като се нагрее не се ли люспи? :roll: Иначе е станало много фабрично.Мисля да пробвам с едни останали колонки в мазата да се упражня на тях да видим как ще стой :)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 5.08.2010
Пол: Мъж
Кара: IS-ka
Мечтае да кара: e30 with v8 biturbo

Re: М таван - направи си сам

Мнение от ABToMaHuaK » 07 Юли 2011, 19:01

Dpy написа:намерих боя, но бабката като ми обясни как се ползва(кисне се целият плат, при мен цялата кора в съд и се вари водата и някви такива глупости)

ХаХах мале смачках се да се хиля.. :Д относно лепилата хелмевекта не става на мойта ис-ка свали го тапицирах го тя беше с люк по трудничко беше там но с повече воля се получи издържа 3 дни и беше какту преди да почна :1 в 1. Така ,че обеснявам си го заради качественото лепило коету ми дадоха СПЕЦИАЛНО за авто тапицерии ...


Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 24.03.2010
Пол: Мъж
Кара: e 36 325i kupe

Re: М таван - направи си сам

Мнение от cliffs » 23 Юли 2011, 23:27

браво на момчетата мн яко се е получило евала :bowdown: :bowdown: :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 20.08.2011
Пол: Мъж
Кара: квото има
Мечтае да кара: Bmw e36 m3

Re: М таван - направи си сам

Мнение от dom1nus » 24 Фев 2013, 18:54

а врътката с таван с "шибидупка" каква е ? Някой правил ли го е и има ли снимки . Поздрави :bchug:
Изображение

Предишна

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook