Пълна промяна

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

моргаджия
моргаджия
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 14.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Пълна промяна

Мнение от Krassi_kn » 10 Ное 2009, 12:18

Гледам че по форума има доста колеги които са пуснали теми с това как са променяли вида на колите си сток съм нещо по-добро.Реших и аз да се похваля с мойто проектче тук.
През 2007 година точно на рождения ми ден реших да си търся кола.Имах точно опрделени изисквания към бъдещата ми покупка и се бях зарекъл че точно такава кола ще си взема.Исках да е Е36,но да е купе,да е сиво на цвят,IS-ка,да е с новия двуозонов климатроник и по-ново на година.След цял ден обикаляне по автокъщите в Дупница и изпити 10-тина литра минерална вода заради адската жега, която беше така и така не намирах точно такъв екземпляр какъвто аз търсех.Или беше черно, или 91-а,92-ра година,или пък въобще нямаше климатик и т.н. и т.н.Работния ден беше към края обаче аз не се отказвах.Почти не остана автокъща, в която да не бях влязъл да огледам и да попитам за такава кола и все нямаше и нямаше.Както обикалях из града гледам една малка нова автокъща с не повече от 20-тина коли вътре.Съмнявах се да има точно такава кола каквато търся,но бях длъжен да спра и да огледам.Точно по средата м/у другите коли виждам муцунката на една сива Е36-ца.Поглеждам я отстрани-с 2 врати е.Надниквам вътре-новия двуозонов климатроник.Отивам отзад и виждам табелка с надпис 318 is :lalala: .Понеже вече беше към 19:00 часа и собственика на автокъщата си беше тръгнал отидох при охраната да искам телефон за връзка с човека.Обаждам се аз и питам първо за годината на производство и той ми вика "1998 година е произведено".Е това вече беше наистина МОЯТА КОЛА.Навих го да се върне до автокъщата за да ми даде ключовете да я пробваме и да уговорим цената.Пича дойде,даде ми ключа от колата,аз я отключих и седнах вътре.Да-това наистина беше колата която бях търсил цял ден.След като покарах колата малко реших че няма повече какво да му мисля.Тя беше просто перфектна-нов внос с пълна сервизна история,само един собственик преди мен и наистина много запазена.Броих парите и си тръгнах да празнувам.И от тук започва "моя филм".Какво вече споменах колата беше супер запазена обаче освен стандартните екстри за Е36 имаше един климатроник и нищо повече.Джантите бяха "бирени капачки",нямаше кожа,нямаше подлакътник абе с две думи почти нищо.Веднага сложих едно Pioneer-че вътре да дрънка нещо.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Първото нещо което бях решил че ще разкарам бяха джантите.От един приятел взех някакви подобия на еленови рога обаче по-добре от бирените капачки.
Изображение
Реших да си сложа М брони.Понеже парите както винаги не достигат реших да си поръчам стъклопластови(предна броня,задна добавка и лайстни).
Изображение
Викам си екстра-боядисвам ги,слагам ги на колата и съм М пакет.Колата беше с два различни фара(един Bosch и един ZKW),което адски много ме дразнеше и реших да си взема някакви оригинални и да им сложа CCFL Angel Eyes.Трябваха и халогени защото колата нямаше такива фабрично а в М бронята седяха дупки.Купих и халогенчета и ги поставих и тях.
Изображение
Дотук добре.Реших че на тези нови фарове трябва да се сложи един ксенон,обаче горе ксенон долу на халогените жълта светлина-грозна работа.Айде по един ксенон на късите и на халогените.
Изображение
Тук във форума изпадна оферта за един кожен салон и си викам що да не си сложа една кожичка аз вътре.А и подлакътниче едно че си е удобно.
Изображение
Много ми харесваха как стоят лип спойлерите на другите БМВ-та и реших да си взема и аз едно такова,а и да сменя тези стопове с оранжев мигач че стояха грозно с такива с бял.
Изображение
Хайде и едни рингове за таблото.
Изображение
Волана се беше поизтъркал с времето и трябваше да се претапицира.Намерих майстор тапицер,който да свърши тази работа.Исках да ми го ушие с червени и сини конци и ето го резултата.
Изображение
Изображение
Реших да сменя и тези джанти с М6 модела защото много ми харесваха.
Изображение
Изображение
Изображение
Дотук добре.Колата горе-долу придоби някакъв вид обаче все нещо не ми харесваше, а то беше че колата седеше някак си висока и имаше нужда от окачване.Исках да е регулируемо по височина за да не изпочупя броните зимата.Спрях се на FK-не лошо окачаване което не вози много твърдо,държи се добре на пътя а и се регулира 8см.
Изображение
Осъзнах че и трябва един М пакет,обаче оригинален.Реших че щом ще я правя няма да е частичен а пълен М пакета.Започнах с предната броня,след това задната,праговете,лайстните и огледалата.Стана добре обаче като се огледах всяко второ бмв беше с джанти като мойте и реших да ги разкарам и тях и да си взема оригинални от М3.Цялостната картинка вече беше много по-добра.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Колата беше с някаква грозна евтина топка на скоростния лост,която много ме дразнеше и затова си взех чисто нова кожена оригинална М3.
Изображение
Викам си екстра,приключих с работата по колата стана супер.Да ама не.На цялостния М пакет до който я бях докарал какво му трябваше още.Салонче от М3.Намерих си черен Вейдър в перфектно състояние и не се поколебах много много.Отдавна исках такъв салон ама все не ми се отделяха толкова много пари за седалки.Ето че и този момент дойде.
Изображение
Изображение
Изображение
Ето това е моето проектче колеги.Остана ми само да сменя това крайно гърне с оригиналната двуцевка и може би мотора със S50B32 и това ще му е :ok:
Последна промяна Krassi_kn на 10 Ное 2009, 12:49, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Пълна промяна

Мнение от Делян » 10 Ное 2009, 12:41

Браво колега! Много красива е станала колата,дето сам каза едно по-голямо двигателче само трябва,дори и да не е 3.2 ,2.5/8 също става.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 10.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Пълна промяна

Мнение от McClane » 10 Ное 2009, 12:54

Браво за ентусиазма колега!
Наистина само един S-мотор и липсва за да стане пълната промяна ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пълна промяна

Мнение от bum_bum » 10 Ное 2009, 13:14

По едно време леко си залитнал в грешна посока, но всичко е добре, когато свършва добре :mhihi:
Много е арна колата, браво.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 16.05.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E39 M52B20TU '00 Shadowline
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пълна промяна

Мнение от darko1 » 10 Ное 2009, 13:46

супер е станала,едно голямо :clap:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Coфия
Пол: Мъж
Кара: 320i m52

Re: Пълна промяна

Мнение от niki0007 » 10 Ное 2009, 13:48

супер е :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Пълна промяна

Мнение от r3s1s74nc3 » 10 Ное 2009, 14:24

трябваше да започнеш с мотора :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 12.03.2007
Местоположение: sofia

Re: Пълна промяна

Мнение от vanko 2 » 10 Ное 2009, 14:57

здравей колега и на мен ми предстои претапициране на волана и понеже твоя много ми хареса как са го направили може ли някакави кординати на този тапицер или телефон за връзка ще съм ти много благодарен ако помогнеш. Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Пълна промяна

Мнение от Nukem » 10 Ное 2009, 16:52

здравей колега и на мен ми предстои претапициране на волана и понеже твоя много ми хареса как са го направили може ли някакави кординати на този тапицер или телефон за връзка ще съм ти много благодарен ако помогнеш. Благодаря предварително

И мен това ми направи впечатление, че е много кадърно направено ако може кординати и на мен!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

моргаджия
моргаджия
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 14.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Re: Пълна промяна

Мнение от Krassi_kn » 10 Ное 2009, 21:36

Имате ЛС.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Пълна промяна

Мнение от BT9028BA » 10 Ное 2009, 23:46

Страхотна кола - Страхотен ентусиазъм - Евала колега :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 12.03.2007
Местоположение: sofia

Re: Пълна промяна

Мнение от vanko 2 » 11 Ное 2009, 9:01

мерси колега ще се възползвам от услугитему

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 21.07.2009
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: кракомобил
Детайли за колата: [url]http://flickcabin.com/public/view/full/84667[url/]

Re: Пълна промяна

Мнение от georgymk » 11 Ное 2009, 20:59

дето вика "bum-bum" за малко щеше да "окъкаш" работата,ама браво много добре е станала :clap: :clap: :clap:
1) За намиране на жена са нужни пари и време =>
=> Жена = пари*време
2) "Времето е пари" =>
=> време = пари
3) Следователно от 1 и 2 - Жена = пари*пари
4) Парите са корен на всички проблеми =>
=> пари = √проблеми
Следователно от 1,2,3,4 :
---------------------------- 2
Жена = (√проблеми)
Съкращаваме корена в скобите и степента и получаваме:
Жена = проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Re: Пълна промяна

Мнение от fedoracore » 12 Ное 2009, 18:49

добре е .
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Пълна промяна

Мнение от DanielzZz » 13 Ное 2009, 12:07

Много стегната Е36ца,единствено джантите не ми допадат,друго си е някой BBS...
Евала за ентусиазма,един от ултра малкото проекти,които са направени с такава воля ! :yes: :yes:

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook