Предложение за Джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.02.2008
Местоположение: Асеновград

Re: Предложение за Джанти

Мнение от dimitar086 » 07 Юли 2013, 15:15

джантите яавно са разпробивани на 4*10 а старите дупки са 4*108 явно са направени за някое си ауди и затова не одговаря ет то и централния е доста голям от нормалните. но се пак отпред смятам с 1 см фланци да ги карам квот стане..

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Предложение за Джанти

Мнение от b00st » 09 Юли 2013, 23:24

ayaks90 написа:Каза че му опирала с 5 човека (а колко килограмови 5 човека не спомена)

Пак не си пил хаповете.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Re: Предложение за Джанти

Мнение от mityo105 » 02 Авг 2013, 19:22

Да ползвам темата пичове, кофти ли е да се кара с 2см фланци отпред, смисъл натоварва ли твърде много повече окачване и лагери?

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Предложение за Джанти

Мнение от Bavarcho » 02 Авг 2013, 20:34

mityo105 написа:Да ползвам темата пичове, кофти ли е да се кара с 2см фланци отпред, смисъл натоварва ли твърде много повече окачване и лагери?


не е много здравословно за окачването
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Предложение за Джанти

Мнение от Делян » 02 Авг 2013, 21:03

mityo105 написа:Да ползвам темата пичове, кофти ли е да се кара с 2см фланци отпред, смисъл натоварва ли твърде много повече окачване и лагери?

Зависи от материала на фланеца(желязо, алуминий, дуралуминий...), както и от самата изработка. Търси си от дуралуминий и ако можеш да си го позволиш си вземи някаква марка(HR, RH и др.) или си търси доказан майстор. Супер леки са и по-никакъв начин не би ти се отразило негативно. Често изпадат втора ръка, на добри пари.
Bavarcho написа:не е много здравословно за окачването

Ако бай Добри стругаря, ги е въртял от желязо, след 3-тата ракия е възможно да си прав :yes: .

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Предложение за Джанти

Мнение от Bavarcho » 03 Авг 2013, 9:06

Само дето такива фланци маде ин германия вероятно ще струват колкото джантите му, поради което шанса да си купи такива се сещаш какъв е. :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Предложение за Джанти

Мнение от Делян » 03 Авг 2013, 9:32

Виждал съм обяви за H&R на по 150-180лв., което е доста приемливо. Аз карам с такива, само че 10мм. Отделно съм чувал за различни места, където ги правят перфектни от материал по избор на клиента. Някой ако си е поръчвал и е доволен, може да сподели контакти и цени ;) .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Предложение за Джанти

Мнение от slatanic » 03 Авг 2013, 16:24

Ъъъъъ отиваш до някой голям склад за метали.Купуваш материала.От там стружката ти изработва фланците като е хубаво да му дадеш или точни размери или направо главина,ако имаш.От там се купуват нови читави болтове с по-голяма дължина спрямо дължината на фланеца или направо шпилки което е по-добрият вариант.
Цената отива към 300-400лв според зависи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 2.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E30- 324 D, E30-318 i
Мечтае да кара: Автентична "М"-ка на верния модел.

Re: Предложение за Джанти

Мнение от Stoqnov_ » 18 Юли 2014, 23:37

Колеги,, с манията си по Брок Б1 /на Е30-ката сменям трети комплект/ - заразих един наш млад колега,,, но момчето не могло да изкара нужният лев, за да вземе 17-ки, както го посъветвах като ме попита - и взел като моите - 16-ки, четири деветки, само че 5 по 120, с ЕТ15 са и те.
Джантите ще се карат на Е34 - ка,, та сега ме пита с какви гуми трябва да са джантите, та затова е и въпросът ми тук.
Знам,, че за Е34 - ка 16 цола е малко /на 30-ката това е джантата/, но толкова му стигнали силите на момчето, не всеки може да има джобни хиляда лева и когато изпаднат верните джанти - просто да бръкне и да ги хвърли, вързани с ластик петдесетолевки. Затова - мнения от типа - ми да чака, ми да си е?е зайчето за пойче стотинки и т.н., ще ги имам за злостни и обидни, каквито и всъщност ще са. Не мога да му помогна с верният съвет в момента, затова споделям с Вас, колеги - който има опит с тези параметри, ако има желание - да каже какъв трябва да е размера на гумите, за да се карат тея джанти на свалена 34-ка. Надявам се на смислени отговори, базирани на опит. После естествено - ще кача снимка, за да се види как стоят и евентуално с това да се даде насока на другите, които според възможностите си ще са на 16-ки с подобни параметри.

Благодаря предварително на колегите, които изкажат мнение и дадат съвет

Безаварийни километри на всички :bchug:
С времето се уверих, че ако искаш БМВ-то ти да върви.., трябва да си го направиш.

Предишна

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook