Светещи халогени при завой

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Re: Светещи халогени при завой

Мнение от Postman » 28 Сеп 2009, 10:00

Може би ползват този сензор:
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Светещи халогени при завой

Мнение от Zubcho » 28 Сеп 2009, 11:08

Мисля, че ще е по лесно да се върже към мигачите. Само дето не знам как ще стане да си отчита скороста и да не включва халогена над 25 км/ч, защото идеята на това нещо, е като правиш завой и да ти освети от страната, която е завоя да не удариш някой/нещо без да искаш.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 20.03.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: влака
Мечтае да кара: самолет с духалка :)

Re: Светещи халогени при завой

Мнение от Tigar1972 » 28 Сеп 2009, 11:27

На мен идеята ми е супер и ако некой предложи нещо ще си го направя , аз даже искам да се включват халогените с мигача дори и да не под 25 км , според мен няма значение скороста !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 18.07.2006
Местоположение: Sofia-Младост TeaM
Кара: E39 528iA

Re: Светещи халогени при завой

Мнение от IAV » 28 Сеп 2009, 16:12

абе младежи ако се замислите тая система дето я мислите не работи при леки корекции на волана а само при по остри завои близки до 90 градуса или по големи!
Мисля че ще изглежда доста смешно да караш с 150++ ,да тръгнеш да задминаваш кола и да ти светне халогена !!!Смях!
А тази система която сте видели както написаха колеги работи при скорост до 50 - 60 км/ч.!
Да не говорим че е голяма тъпня!

Успех!
BMW Service Team

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 19.08.2009
Пол: Мъж

Re: Светещи халогени при завой

Мнение от Мармот » 28 Сеп 2009, 16:29

IAV написа:абе младежи ако се замислите тая система дето я мислите не работи при леки корекции на волана а само при по остри завои близки до 90 градуса или по големи!
Мисля че ще изглежда доста смешно да караш с 150++ ,да тръгнеш да задминаваш кола и да ти светне халогена !!!Смях!
А тази система която сте видели както написаха колеги работи при скорост до 50 - 60 км/ч.!
Да не говорим че е голяма тъпня!

Успех!

Именно затова им написах че трябва микроконтролерче да следи оборотите на волана(като се знае предварително колко са до пълно завъртане) за да знае кога колко е навит волана и кога да светка съответния халоген...
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Re: Светещи халогени при завой

Мнение от TUZara` » 28 Сеп 2009, 16:37

IAV написа:абе младежи ако се замислите тая система дето я мислите не работи при леки корекции на волана а само при по остри завои близки до 90 градуса или по големи!
Мисля че ще изглежда доста смешно да караш с 150++ ,да тръгнеш да задминаваш кола и да ти светне халогена !!!Смях!
А тази система която сте видели както написаха колеги работи при скорост до 50 - 60 км/ч.!
Да не говорим че е голяма тъпня!

Успех!


Точно заради това системата ще се прави да работи до 30км в час...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Re: Светещи халогени при завой

Мнение от стан » 28 Сеп 2009, 17:09

На мен днеска ми дойде друга идея, може да се направи един реостат, подобен на тоя дето е за реглажа на силата на светене на таблото, да контактува с кормилния прът и по този начин да се върти. Да се нагласи когато съпротивлението е в някакви граници модул да изключва и двата халогена, при навиване на волана съответно съпротивлението нараства и някакъв модул включва съответния халоген, а при навиване в обратната посока съответно съпротивлението намалява и се пуска другия халоген. Съответно ще трябват тестове докато се намери подходящия начин на контактуване и подходящ реостат, колелце и т.н. Модула как може да стане никаква идея нямам, но знам че не е проблем да се направи. Ще може да се регулира и при колко навит волан да почва да свети халогена, което само по себе си премахва нуждата да се гледа скоростта, понеже волана се върти повече от половин оборот само до 30-40км/ч (в нормални условия де :mhihi:)

Изработих неграмотна схема, дано поне някой успее да ме разбере :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Светещи халогени при завой

Мнение от alx » 28 Сеп 2009, 18:59

аз я имам/съм имал тази опция на няколко от возилата ми - най-редовно ме спират... "господине не ви работи единия халоген"... иди обяснявай, че тъкмо си завил и след малко ще угасне...

повече проблеми (губят ми времето) от колкото полза... аз ако съм на тебе изобщо няма да се занимавам
алекс
трабант 601с
разни други возила

Предишна

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook