Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от svilgg » 06 Окт 2009, 21:08

7BREYTON написа:и още нещо за този финиш лак които търся?

това е от Club Citroen Bulgaria форума:


"На мен пък ми сложиха основа или как се нарича еластант за пластмаса ,после лак ,като за боя металик и нямам забележки вече година !"


"
Колеги, слага се пластификатор, един компонент без който и боя и лак върху пластмаса не седи трайно.

Има си специални спреиове за пластмаса , понеже от топлото и студеното пластмасата се разширява или свива малко а боята не и за това се напуква и пада и лющи! Специалните спреиове за пласмаса садържат еластификатор или еластант (как се нарича точно несъм сигурен) и това прави боята еластична!!!
"



:wave: :wave: :wave: :shock: :shock: :shock: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:
какъв е този еластант за пластмаса/пластификатор и от къде да намеря качестжен такъв + и прозрачен лак за да запечатам полираните стооове и да не мърдат много по дълго време???? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

прост пластификатор ... нанася се по пластмасовите детайли преди да се удари шприц кита при пребоядисване
прави спойката между пласмасата и шприца
има хубави на BODY , но търсиш от прозрачните ...
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от 7BREYTON » 07 Окт 2009, 2:34

Projektzwo написа:Не се занимавайте с глупости, истината е само една -> http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Meguiars ... ccessories



глупостите ги купуван за смешни левове от магазин на 1 км от мен. Тоя Headlight-Restoration-Kit ще ми коства сума ти време , маината им на примерно 40те-50те лева. Намерих лесни и бързо решение и го споделям. Намери ми Meguiars и ми се обади ок? :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :dunno: :dunno: :dunno: :dunno: :dunno: :?: :?: :?: :| :| :| :| :|


прост пластификатор ... нанася се по пластмасовите детайли преди да се удари шприц кита при пребоядисване
прави спойката между пласмасата и шприца
има хубави на BODY , но търсиш от прозрачните ...


дай малко детайли - марки, от къде, цени - нямам представа от пластификатори и боядисване и лакиране на пластмаса. Стоповете между другото от акрилна пластмаса трябва да са, или греша??????

шприц кит-а - кажи и за него?


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от Projektzwo » 07 Окт 2009, 8:11

Пич, незнам защо ми се караш, но съм ти намерил въпросния кит, от теб се иска само да "цъкнеш" на линка посочен от мен, да си го поръчаш и да чакаш или сигурно искаш да ти го донеса у вас. :banghead:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от 7BREYTON » 07 Окт 2009, 10:41

Projektzwo написа:Пич, незнам защо ми се караш, но съм ти намерил въпросния кит, от теб се иска само да "цъкнеш" на линка посочен от мен, да си го поръчаш и да чакаш или сигурно искаш да ти го донеса у вас. :banghead:



мисля че съм обяснил достатъчно добре, нямам време да се карам на никои, нито имам време да си поръчвам,чакам, ходя до пощи/митници и да платя 4етворно за нещо на което намерих лесно решение. За огромно мое съжаление имам доста малко свободно време както и такова да се занимавам с колата си.Не искам нищо никъде да носиш,
въпросителният ми беше да се намери продукта/тите на Meguiars (не само този дори) в България. Стига полемика.


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от Projektzwo » 07 Окт 2009, 13:06

7BREYTON написа:
Projektzwo написа:Пич, незнам защо ми се караш, но съм ти намерил въпросния кит, от теб се иска само да "цъкнеш" на линка посочен от мен, да си го поръчаш и да чакаш или сигурно искаш да ти го донеса у вас. :banghead:



мисля че съм обяснил достатъчно добре, нямам време да се карам на никои, нито имам време да си поръчвам,чакам, ходя до пощи/митници и да платя 4етворно за нещо на което намерих лесно решение. За огромно мое съжаление имам доста малко свободно време както и такова да се занимавам с колата си.Не искам нищо никъде да носиш,
въпросителният ми беше да се намери продукта/тите на Meguiars (не само този дори) в България. Стига полемика.

Абе явно ги разбираш нещата и всъщност целта на темата е не да получиш някакъв съвет/насока, а да се похвалиш как си излъскал стопчетата, които всъщност след година-две ще се изпърдят отново, тъй като си използвал висококачествени препарати... :bowdown:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от 7BREYTON » 07 Окт 2009, 21:44

ТАКА НЕ :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: ! 6 пъти обясних какви са ми съображенията - целта на темата като я пуснах беше да получа насоки или съвети - но никои не се отзова ... след 4 седмици намерих решение и реших да го споделя .... но не - сега сум се хвалил със шибаните стопове, аааа и със качествените продукти (къде видя да сум го написал това). 3 поста твои само заяждане ... защо? първо с глупости съм се занимавал, после съм се хвалил.. абе я ... и тоя форум стана леш.
:bang: :bang: :bang: :bang: :bang: :bang: :bang: :bang: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
За протокола - продукта които сум изнамерил, използвал и рискувал на собствената си кола и споделям е някув германски и далеч не е некачествен (няма място за сравнение с специалитетите на Meguiars но ... върши чудна работа, за някви малко левове, има го на не един и два магазина. кво повече)

А ако издържат година ще е надминало повечето ми очаквания.

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от rtzankov » 09 Окт 2009, 12:51

@7BREYTON благодаря ти от името на бмв феновете за споделената информация,
надявам се да послужи и на други фенове с подобен проблем !
Това е приложимо и са по новите - пластмасови фарове ;)

@Projektzwo ако прочета още едно хапливо постче, в някой от модерираните от мен
подфоруми, ще ти осигуря заслужена почивка идните седмици :D :D :D
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от 7BREYTON » 09 Окт 2009, 17:36

надявам се да помогна на много хора с моят експеримент, днес се загледах на паркинга - от 10 - 9 коли са с матирали фарове и стопове. Днес точно щях да подпра един пред мен защото в слънчевото време и силно матиралите стопове, едвам се вижда мигач или спирачки. А и не ми радва окото колата да ти свети измита и чиста с хубав цвят а стоповете и фаровете матирали и състарени.
Много ми се иска и скоро ще измисля вариант да се сдобия с някои продукти на Meguiars защото са доста качествени явно. Ако някои почне да внася няма да е зле. Или ако някои предлага да драска.

внимавайте при машинното полиране, защото е пластмасата (акрилната) е капризна към температурите при обработка и се образува ситна паяжина, макар повърхността да е полирана и лъскава. Явно при прегряване се появяват вътрешни напрежения и оттам този неприятен ефект. Ниски обороти без грубо натискане!!!!

:wave: :wave: :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320D 163 hp

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от panter » 09 Окт 2009, 22:19

Здравеите колеги ! Днес ползвах този продукт и очакванията ми не се оправдаха напълно . Имаше ефект но не това което очаквах и се питам дали в описанието не е объркано нещо, понеже кафявата паста при мен е мека, а синята много твърда ! В описанието е показано че с паста А /кафявата/ се почиства и после с В /синята/ се полира, но ми се струва нелогично това след като синята е по твърда ! Не трябва ли да е обратното ??? Вие как мислите ? :dunno:


И към колегата 7BREYTON - ти как направи цялата манипулация ? :help:
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от 7BREYTON » 10 Окт 2009, 3:00

panter написа:Здравеите колеги ! Днес ползвах този продукт и очакванията ми не се оправдаха напълно . Имаше ефект но не това което очаквах и се питам дали в описанието не е объркано нещо, понеже кафявата паста при мен е мека, а синята много твърда ! В описанието е показано че с паста А /кафявата/ се почиства и после с В /синята/ се полира, но ми се струва нелогично това след като синята е по твърда ! Не трябва ли да е обратното ??? Вие как мислите ? :dunno:


И към колегата 7BREYTON - ти как направи цялата манипулация ? :help:


@panter - това ме озадъчава :kuku: :kuku: :kuku: :?: :?: :?: :?: - направих точно това, което и ти си направил. Първо с кафявата, после синята. 2 Polishing paste brown: for pre-polishing, blue: for final polishing
Кафявата е верно малко по мека, синята е малко по твърда. Първо с кяфявата и с кръглият вълнест диск и после със синята с диска с парцалчетата/платът - точно както е описанието и картинките:

Изображение

С друго нищо не сум третирал преди и/или след това. Внимавах да не натискам много и следвах контурите на стопа,
Не движения в кръг а напред и назад, средни обороти на дрелката.

Сега има и нещо друго - виждаш че стопа е матирал само половината от бялата/кристалната част - другата беше
в добро състояние. Преполагам а и по другите Е38 форуми прочетох и там се чудят хората защо само половината е
матирала - най-логичното е 4е тази част на стопа е за светлините когато се превклучи на задна скорост - светва крушка доста силна и бързо нагрява тоно тази част и с времето тя матира повече ... странното е че по логично звучи ако това е причината - матиралата част да е от вътрешната страна на самият стоп - НО не е така.

Сега - давам ти съвет (НА ТВОЙ ЛИЧЕН РИСК) - прецени дали да не ползваш много финна ВОДНА шкурка малко - за да се свали много малък слои от матиралата пластмаса и после да почистиш и полираш с пастите.
Намокри добре водната шкурка + вода може да е мааалко сапунена за да се плъзга по леко
Аз лично не исках да шкуря (а и нямах водна шкурка по ръка) щото исках да махна по възможност минимален слои пластмаса.
Има и друг супер идиотски но логичен трик - паста за зъби + вълнен парцал и после полирането. Срешнах мнения 4е всяква по финна абразинва паста ставало. Водна шкурка 2000 и най-финната паста само...Но пак казвам - аз успях така - снимките мисля 4е са доста обяснителни (затова и качих толкова)

Обърни внимание че по чуждите форуми правят по няколко операции шкурене и полиране.

Process:

1. Wet sand with 800 grit
2. Wet sand with 2000 grit
3. Porter Cable (PC) with Meguiar’s Red pad and Meguiar’s Compound Power Cleaner
4. PC with Red pad and Menzerna Intensive Polish

Already looked good, but not good enough...

5. PC with Yellow pad and Menzerna Final Polish
6. PC with Orange 4inch pad and Meguires Clear Plastic Cleaner
7. PC with White 4inch pad and Meguriars Clear Plastic Polish



Дай снимки - успя ли да направиш преди и след??? Снимай резултата поне.

тука намерих още малко по темата по принцип

http://www.gaownersclub.com/forum/showt ... ?p=1504969

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320D 163 hp

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от panter » 11 Окт 2009, 21:40

Не бе пич -аз стоповете ги оправих ! Стана като при теб , но фаровете ми бяха понапръскани съвсем фино с боя от някой некадърен бояджия :ranting: и исках и тях да полирам - получи се нещо, но не точно каквото очаквах (като пи стоповете) и затова попитах да не би аз нещо да съм объркал, но явно не съм !

И все пак благодаря за инфото колега :bowdown: - беше ми полезно защото и мен ме дразнеше това пожълтяло стъкълце на задната светлина и си мислех да ог отварям :yes:

Ако имаш път към Варна свирни за :bchug:

ПС Мисля оше веднож да мина фаровете с двете пасти - пък може вече да си станат като нови ;)
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от 7BREYTON » 11 Окт 2009, 23:42

panter написа:Не бе пич -аз стоповете ги оправих ! Стана като при теб , но фаровете ми бяха понапръскани съвсем фино с боя от някой некадърен бояджия :ranting: и исках и тях да полирам - получи се нещо, но не точно каквото очаквах (като пи стоповете) и затова попитах да не би аз нещо да съм объркал, но явно не съм !

И все пак благодаря за инфото колега :bowdown: - беше ми полезно защото и мен ме дразнеше това пожълтяло стъкълце на задната светлина и си мислех да ог отварям :yes:

Ако имаш път към Варна свирни за :bchug:

ПС Мисля оше веднож да мина фаровете с двете пасти - пък може вече да си станат като нови ;)



ОК. Радвам се че се е получило, но просто така го беше написал все едно че не си успял стоповете да оправиш.
Както и да е. Дай да видим резултата. За Е38 ли го говорим или друг модел?
Боята е доста сериозна химия и засъхнала върху фаровете ти - с тея финни пасти не мисля 4е ще успееш да я
махнеш. Пак казвам - дано да си направил снимки преди и след полирането на стоповете - искам да видя резултата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от kiko » 12 Окт 2009, 12:52

извинявам се че не е съвсем по темата,но някакъв чалъм за надрано стъкло има ли? с някво пастиране да се позаличат 2-3 деруги на предното стъкло

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 157
Регистриран на: 8.04.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 320D 163 hp

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от panter » 12 Окт 2009, 14:44

Ето резултатити от полирането на стоповете на БМВ Е46

преди
Изображение

след
Изображение :ok:

но според мен иска още ;)
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 916
Регистриран на: 15.04.2007
Кара: Entwicklung 38
Мечтае да кара: B12

Re: Полир паста за пластмаса(за стопове и фарове).Каква,от къде?

Мнение от 7BREYTON » 12 Окт 2009, 19:39

ТОВА го намерих някъде из нета като рових по темата: алтернативен вариант - :D :D :D :D


"
Не знам дали това ще ти е полза, но все пак...
Значи аз работя в завод за производство на козметични продукти и в практиката ни често се е
налагало да полираме различни метали и пластмаси. Постигали сме отлични резултати като за
целта най - напред сме ги обработвали с фина шкурка (400, 600, 1000) и след това полираме с
вълнен парцал и паста за зъби. Доста е трудоемко, защото за разлика от полир пастите изисква
повече търкане, но резултата е един и същ, а излиза по - евтино.
Естествено ако решиш да използваш този метод, и той си има една малка уловка. Пастите за зъби
са два типа - на карбонатна и на силикатна основа. За полиране са по - подходящи първите, тъй
като са по - абразивни (в крайна сметка калциевият карбонат си е най - обикновена гасена вар
), ако използваш силикатна паста търкането се утроява. За да разбереш каква е пастата -
погледни съставките, ако сред тях има калциев карбонат (calcium carbonate, CaCO3) давай смело,
това е твоята паста. Само пак напомням, че търкането е страшно много, сто процента съм
сигурен, че има много по - бързи методи, но това е изпитано и работи, самият аз съм полирал
няколко пъти плексигласови протектори, ключодържатели, както и месингови ръкохватки на мебели.
За метала може да се поулесниш малко и да използвашдрелка или шлайф машинка с кече за
полиране, но не и за пластмасата.Има най - различни типове пластмаси, но като цяло препоръчвам
полирането да се извърши на ръка, тъй като от триенето пластмасата загрява и рискуваш да я
деформираш.





"

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook