Фолио на тавана

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Фолио на тавана

Мнение от TUZara` » 04 Юни 2009, 16:10

Не знам дали е точно за тук или за тунига ма пиша тук,па ако не е да го местят.На времето четох една тема за на колегата Стоян7777 златистото Е46,как с черен мат фолио покри целия таван на колата си.От 1 час прегледах всяка тема в раздел Е46 и раздел тунинг, намерих всичките му теми от момента в който си е купил купенцето,през проблеми с ключалки,еър бегове,дебитомери и кво ли не,обаче точно тази негова тема не намерих.Та въпроса ми е следния.Лака по тавана на колата ми се е поолющил доволно,но за сега не искам да я пребоядисвам елемент по елемент ще изчакам да посъбера пари за цялостно,че и на други места има забележки.Интересува ме трябва ли някаква предватителна подготовка за облепяне на тавана с фолио или директно си се нанася,и другото което исках да питам е като е паднал на големи части лака (диаметър колкото човешка длан на 2-3 места) след слагането на фолиото ще си личат ли тези неравности все пак лака си е половин милиметър най-вероятно.Да не стане на дупки.

Мерси предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 29.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го шано
Мечтае да кара: още по-шано
Детайли за колата: Излъскан сток

Мнение от emiche » 04 Юни 2009, 17:04

Имаше един пич от бургас с бяла турбо ис-ка и той беше сложил фолио на тавана - изглеждаше супер, потърси го пише в тунинг раздела, но не мога да сетя какъв му беше ник-а. А според мен подготовката ти е само лека водна шкурка, но не до метал , да заравни, обезмасляване и лепиш. Успех.
Едит: ето го колегата dizzel му е ник-а http://bmwpower-bg.net/forums/profile.p ... le&u=10102
Изображение
Изображение
Дизелите са мъртви души.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Мнение от laviatan » 04 Юни 2009, 17:14

А фолиото какво трябва да бъде-нещо по-специално или може и нормално :roll: ?-Тая идея нещо ме запали-добре стои!
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 04 Юни 2009, 17:16

Напълно нормално трябва да е според мен...тези дни ще ида до едно студио дет лепят бусове и рекламни коли и ще питам кога мога да ида да го лепнат и ще споделя впечатлението си.Като цяло на тъмно синя кола най-вероятно няма да стой кооой знае колко зашеметяващо,но поне няма да е олющения лак и колкото и да не е хубаво все ще е по-добре от това да е на петна.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Мнение от N.Mihaylovski » 04 Юни 2009, 19:18

emiche
Не говори глупости колега,никво търкане само се почиства мястото където ще се лепи и обезмаслява и това е
Лепенето си е трудно,както каза колегата да се обърне към специалисти,че сам със сигурност ще прецака фолиото и ще купува пак ;)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 29.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го шано
Мечтае да кара: още по-шано
Детайли за колата: Излъскан сток

Мнение от emiche » 04 Юни 2009, 19:48

Scott написа:emiche
Не говори глупости колега,никво търкане само се почиства мястото където ще се лепи и обезмаслява и това е
Лепенето си е трудно,както каза колегата да се обърне към специалисти,че сам със сигурност ще прецака фолиото и ще купува пак ;)

Е добре, бе колега, ако има некви люспи лак, мислиш ли, че няма да си личат - тва фолио нали е супер тънко, а и колегата каза, че после ще си боядисва колата - така че нищо не му пречи да тръкне лака
Изображение
Дизелите са мъртви души.

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 04 Юни 2009, 19:53

по пътя на елементарната логика сами ще се сетите че и каквото фолио да лепне горе ако лака се е олюпил няма как да не си личи,най добре ще стане да изравниш неравностите покрай олюпеното,после се пръска с разтвор вода-веро за да можеш да изкараш балончетата и така...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2009, 19:55

Scott написа:Лепенето си е трудно,както каза колегата да се обърне към специалисти,че сам със сигурност ще прецака фолиото и ще купува пак ;)


Тва май го установи опитно върху нечия чужда кола :mrgreen:
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Мнение от N.Mihaylovski » 04 Юни 2009, 21:02

Дам Иво опита показа,че тая работа не е като оная,но и аз не претендирам да съм спец по лепене на тавани :) това е най гадната работа и трудна
А с люпенето на лака и фолито дали ще си личи може би НЕ фолиото не е толкова тънко ;)
То има много различни модели фолио,хората са го измислили :)
Иво дай да ти дам едно курмило за велосипеда,че само го места :)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Мнение от uCnaHeTcA » 05 Юни 2009, 0:13

А някой да знае някакъв ценови диапазон :roll:
П.С. Ще има ли проблеми фолиото със слънце, автомивки и т.н. :roll:
П.С.2 След евентуалното му махане, само 1 пастиране ще оправи ли тавана от отлепянето или... :roll:
П.С.3 Нека хората с такива тавани се намесят, че така на изуст... :mhihi: :roll:
П.С.4 Благодаря предварително за отговорите :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 6.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 90 BMW E34

Мнение от stefan81 » 05 Юни 2009, 10:36

П.С.2 След евентуалното му махане, само 1 пастиране ще оправи ли тавана от отлепянето или... Rolling Eyes

Нещо не схванах колега,нали след евентуално махане ще я боядисваш,тогава защо ти е пастиране шкурка,шприц и кит ако се налага и си ти няма нужда да пастираш ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Мнение от uCnaHeTcA » 06 Юни 2009, 3:15

stefan81 написа:П.С.2 След евентуалното му махане, само 1 пастиране ще оправи ли тавана от отлепянето или... Rolling Eyes

Нещо не схванах колега,нали след евентуално махане ще я боядисваш,тогава защо ти е пастиране шкурка,шприц и кит ако се налага и си ти няма нужда да пастираш ;)

Бъркаш ни с колегата Тузара... аз нищо не съм споменавал за пребоядисване ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1441
Регистриран на: 28.01.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2005 E61 525d
Мечтае да кара: просто да кара...
Детайли за колата: <3

Мнение от |`oTuH » 06 Юни 2009, 10:31

е те тва на тавана може ли да изкара повече от 3 месеца?
силно се съмнявам :)

пък и разликата в цената надали ще е много голяма с боядисването...
4 8 15 16 23 42

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 572
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Фолио на тавана

Мнение от mumford » 25 Юли 2016, 10:45

Аз обмислям другата седмица да слагам фолио на тавана. Интересува ме същия въпрос, ще има ли проблеми с лака след като махна фолиото ?

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook