затъмняване задни стъкла

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325 тдс
Мечтае да кара: M3 e92

затъмняване задни стъкла

Мнение от kiret0 » 08 Май 2009, 8:40

мерси предварително за съвета който ще ми дадете! Искам да си затъмна задните странични стъкла с фолио ... до сега не сам виждал как се прави точно... казаха ми чи с веро се пръскат стълата и се залепя :|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 744
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Кара: 318 TDS touring

Re: затъмняване задни стъкла

Мнение от St.Dilov » 08 Май 2009, 9:00

kiret0 написа:мерси предварително за съвета който ще ми дадете!
Съвета е ясен ;) първо търсачката и после нова тема :idea: ето и как се слага фолиото http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 2%E0%ED%E5 мнението на k1k0 ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Мнение от bmw 318 is » 08 Май 2009, 18:21

най-добре се получава когато прозореца е свален от вратата.Играчката е малко по-голяма ,и тогава процедурата с сапунената вода и шпаклата :D успех

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 6.05.2009
Местоположение: Naposledak Kostenec inache Burgas

Мнение от Simo ot Kostenec » 08 Май 2009, 18:26

Не не не и не прозотреца не се сваля от вратата,никаде кадето се затамняват стъкла не се прави това,говоря за големи фирми.Даже и Миро от Рогачево не ги сваля а е най-добрия в бранша
Istinata e v benzina,naftata e tashak

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Мнение от bmw 318 is » 08 Май 2009, 18:46

Не казвам че е лесно или че така трябва да направи колегата но е доста по-удобно да се работи на свален прозорец ;) аз така направих и останах доволен. Друг е въпроса кой как иска да го прави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 27.02.2008
Местоположение: Sofia

Мнение от mislead » 08 Май 2009, 20:45

баце , не е трудно ама иска малко пипане :) и да не се нервиш много все пак е фолио :) колеги от форума ми предлагаха един човек от сливен :) ама ми се видя скъпо пък и не е коий знаи какво да си ги направиш , просто помоли някой приател да ти помага и се работи само с пръскалото и малката шпакличка , пипкаво е щото трявба добре да си искараш въздуха иначе после става на едни точици и трябва да си играеш пак да ги оправяш.

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Мнение от SuPeR_FLY » 08 Май 2009, 23:28

И ако дойде някоя нова седмица ко прайм - пак ли сваляме стъкла :mhihi: :mhihi: :mhihi: По-добре не пробвай сам - само ще затрудниш после човека при който ще се принудиш да отидеш след безуспешните опити ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325 тдс
Мечтае да кара: M3 e92

Мнение от kiret0 » 16 Май 2009, 16:14

все пак мисла сам да се пробвам като ги свала ... иначе не виждам как ще стане залепването по ръбовете .... колко струва тва фолео горе долу?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 16.12.2008
Кара: e30 & e36

Мнение от driftxtreme » 16 Май 2009, 17:49

4 bg лева

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Мнение от bmw 318 is » 16 Май 2009, 22:19

Много лесно става колега при свален прозорец. После зора е като го връщаш на мястото му :D разбира се трябва да сте 2ма човека .Аз на моита затъмних предните прозорци/на купето/ стана перфектно :D Само че като слагаш веро или там какъвто и да е препарат ще гледаш да не е някои дето много се пени ,щото после остават едни бели петънца като на неизкаран въздух.Хубаво трябва да са почистени джамовете не трябва да има грапавини точици и тем подобни неща дето ще се образува въздух щоъ после няма махане и се куса фолиото следователно ,ако има такива с едно бръснарско ножче само престъргваш и си готоф :D Преди да го разлепиш фолиото и да го лепнеш на стъклото го изрежи..как става?Ам обръща6 фолиото така с лицето надоло както ще го полагаш на самия прозореца ,само няма да го разлепваш.Пръскаш върху прозореца и слагаш фолиото.След като си го сложил започваш да искарваш въздуха със шпакличка / или както аз направих с една чистачка от тези домашните за прозорци с едно гумено от едната страна и една гъба от другата/горе доло не се заигравай :D После взимаш едно ново бръснарско нофче и изрязваш внимателно по всички краища.И така шаблона ти е готов :D След това почистваш прозореца и пак го пръскаш при слагане на фолиото.Тука вече сте 2ма чолавека :D Тъка единия разлепва другия пръска върху фолиото обилно да не залепне щот после пак на магазина :D налагаш фолиото/тука малко по-бързичко се деиства/и внимателно го нагласяш .Ще внимаваш горната страна да не излиза много нагоре от прозореца щот се подръва и става грозно /разлепя се ,къса се и т.н.т./Ти ще си прицениш как ти харесва.После внимателно със шпакличката искарваш въздуха.Няма да бързаш да слагаш прозорците остави ги малко на слънце да поизсъхнат.Ако има пак някакви забележки сас шпаклата внимателно че се дере фолиото. :D Дано сам бил полезен колега и успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325 тдс
Мечтае да кара: M3 e92

Мнение от kiret0 » 17 Май 2009, 18:33

разбрах те колега ...а задължително с пръскало требе да пръскаш или и с парцалче можеш да намокриш стълото..... Са оправих предницата и реглаш ш 600лв ми излезна и ше зачака малко ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 5.02.2007
Местоположение: София | Казанлък
Пол: Мъж
Кара: '09 Е90 330xD
Мечтае да кара: E46 M3 CSL

Мнение от TNC » 17 Май 2009, 22:15

Само и единствено с пръскало. Иначе ако не ти се играе да сваляш прозорците като оразмеряваш фолиото отвън го режи по средата уплътнението на прозореца. Препоръчвам ти ако не сваляш прозорци поне си махни корите, за да не го обърнеш. После поне една седмица не бива да се отварят прозорците и си готов... :)
Няма невъзмовни неща с бензин в кръвта!!!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 13.11.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е34

Мнение от small » 18 Май 2009, 15:56

колега защо не я закараш да ти затъмнят стъклата да стане като хората после да не седиш вътре и да се чувстваш като в аквариум

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 14.02.2009
Местоположение: Свиленград
Пол: Мъж
Кара: e36
Мечтае да кара: m6

Re: затъмняване задни стъкла

Мнение от Joro_BMW » 25 Юли 2009, 21:19

kiret0 написа:мерси предварително за съвета който ще ми дадете! Искам да си затъмна задните странични стъкла с фолио ... до сега не сам виждал как се прави точно... казаха ми чи с веро се пръскат стълата и се залепя :|

Колега аз мога да ти сложа прилично фолио на нормална цена .... от Свиленград съм ако ти е удобно заповядай..
Ние сме гъзетата със BMW-тата такива искате златна треска....яя виж мутресите със мерцедесите такива вземаме за наша сметка..

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Мнение от rtzankov » 27 Юли 2009, 16:44

Мисля, вече има достатъчно такива теми ;)
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook