Затъмняване на стопове...

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: Затъмняване на стопове...

Мнение от sonny » 08 Апр 2009, 9:44

niki7o0o написа:реших със спрей ще го направя,защото не можах да намеря такова фолио.....искам да питам само дали може да се трие спрея ???


А ти прочете ли моя пост? Това ти е варианта, погледни на едната снмика къдетоса е32то и е30ката, на е30ката стоповете са със спрей, който за 4 месеца се изми и да си изтъркаш стоповете с шкурка, пак ще се измие. А фолиото е дет се вика вечно, ако ти писне го сваляш и си караш с нормални стопове а не да се чудиш как да ги полираш от шкурката.


Аватар
Мнения: 621
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: там където и слънце не огравя
Кара: Кольо
Мечтае да кара: Параход с шпер
Детайли за колата: ///М паркети

Мнение от drift_streets » 08 Апр 2009, 11:17

Колега наи лесно става с спреи.Отиваш в някои магазин за бои и лакове и си купуваш черен мат и ги пръскаш а ако искаш да блестят отиваш в някои бояджиски сервиз и казваш да ти пръснат лак. ;)
Нищо неможе да спре жътвата важно е хедера да е здрав Изображение
"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...." из дебрите на бмв-простаци.цоп Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 19.11.2007
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: с усмивка.

Мнение от Axis » 08 Апр 2009, 15:57

Мойта е със затъмнени, но май станаха бай тъмни и сега мисля вариант за 3ти стоп, да не ми влезе някой изодзадзе!! Ето как стои!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: гр.Добрич
Пол: Мъж
Кара: 316и
Мечтае да кара: М5/М3

Мнение от niki7o0o » 08 Апр 2009, 20:03

Ето как се получи при мен :)
Изображение


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 08 Апр 2009, 20:07

супер на петна и неравномерно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: гр.Добрич
Пол: Мъж
Кара: 316и
Мечтае да кара: М5/М3

Мнение от niki7o0o » 08 Апр 2009, 20:11

sonny написа:супер на петна и неравномерно

не съм професионалист! за пръв път правя такива неща ;]


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Мнение от sonny » 08 Апр 2009, 20:15

Като гледам не си ползвал транспарнтен спрей или поне не си личи че е такъв. Давам ти съветче. Отиваш в първата железария и гледаш на спрейовете пишките дето се натискат с пръст и пръска от тях. Купуваш спрея който е с пишка дето е сплесканта, те пръскат на метла като бояджииски пистолет. Тая пишка я сложи на спрея с който си си боядисал спрея, защото обикновенните пишки пръскат на точка и е трудно да се направи равномерно. Измии си стоповете и от растояние около 15см пръскай, пръскай на няколко ръце и по малко, не ги наливай от първия път, пръсни една ръка тънък слой, изчакай 3-5 минутки втори слой, трети и така докато ти хареса тъмнината

с две лица
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: село Мегаполис, обл.Абсурдистан
Пол: Мъж
Кара: на задно предаване

Мнение от Vlados » 08 Апр 2009, 20:39

sonny написа:супер на петна и неравномерно
Това е защото така ги е пръснал - най-вероятно е задържал на места, може да няма усет, следващия път сигурно ще е по-добре. Не съм съгласен с теб обаче, за това, че ще се изтрият. Моите са на повече от 9 месеца и си стоят по същия начин. Ако се пръснат с обикновен спрей, ще изсветлеят и за по-малко от 4 месеца, но с трансперантния - не (той е лак с малко боя в него). Съгласен съм, че с фолио също става хубаво и когато ти писне, може да се махне, но това важи и за трансперантния спрей (написал съм как става). Просто е въпрос на избор и възможности.

РА8318АХ написа:Колега наи лесно става с спреи.Отиваш в някои магазин за бои и лакове и си купуваш черен мат и ги пръскаш а ако искаш да блестят отиваш в някои бояджиски сервиз и казваш да ти пръснат лак. ;)

Колега с черния мат няма да се вижда светлината от стопове, мигачи и т.н. през деня. С трансперантния спрей, дори и на 4 ръце през деня се вижда отлично, а същевременно стопа стои черен. Това е единия стоп на корсата на жена ми, изглежда черен, но през деня дори габарита се вижда отлично.
sonny написа:Като гледам не си ползвал транспарнтен спрей или поне не си личи че е такъв. Давам ти съветче. Отиваш в първата железария и гледаш на спрейовете пишките дето се натискат с пръст и пръска от тях. Купуваш спрея който е с пишка дето е сплесканта, те пръскат на метла като бояджииски пистолет. Тая пишка я сложи на спрея с който си си боядисал спрея, защото обикновенните пишки пръскат на точка и е трудно да се направи равномерно. Измии си стоповете и от растояние около 15см пръскай, пръскай на няколко ръце и по малко, не ги наливай от първия път, пръсни една ръка тънък слой, изчакай 3-5 минутки втори слой, трети и така докато ти хареса тъмнината

:yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 17.04.2009
Местоположение: софия-Люлин
Пол: Мъж
Кара: BMW M42 купе
Мечтае да кара: BMW самолет M power пакет

Мнение от 24vintila » 29 Апр 2009, 17:48

niki7o0o написа:Ето как се получи при мен :)
Изображение
Ако следваш инструкцията на колегата Владос няма да бъде така :clap: :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 29 Апр 2009, 18:05

Мойте са правени със спрей преди незнайно колко време,но в мен колата е от понеееее 5 месеца и не са мръднали ама грам,не знам как са правени,с ква технология,но съм доволен и не бих ги сменил и за такива с бял стоп...е за диодни с черна бленда бих се замислил де :mhihi:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 5.06.2007

Re: Затъмняване на стопове...

Мнение от InsaneBoy89 » 30 Апр 2009, 10:35

sonny написа:
niki7o0o написа:реших със спрей ще го направя,защото не можах да намеря такова фолио.....искам да питам само дали може да се трие спрея ???


А ти прочете ли моя пост? Това ти е варианта, погледни на едната снмика къдетоса е32то и е30ката, на е30ката стоповете са със спрей, който за 4 месеца се изми и да си изтъркаш стоповете с шкурка, пак ще се измие. А фолиото е дет се вика вечно, ако ти писне го сваляш и си караш с нормални стопове а не да се чудиш как да ги полираш от шкурката.

Колега не се заяждам, но мойте стопове ги затъмнихме със спрей преди 6-7 месеца и не са мръднали и колата поне 2 пъти се мие седмично ;)
House Music Awards*

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: Затъмняване на стопове...

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 20 Дек 2009, 22:34

колеги с риск да обидя някого, ще кажа само, че със спрея става доста циганско, е по добре е от кристални стопове тип ''цигания'', но най-добрия вариант според мен е оригиналния стоп на BMW С белия мигач. Всеки си има вкус, но аз лично мисля, че стои еднакво добре на вякакъв цвят е36 и като цяло на всеки модел на БМВ ... преди месеци си мислех да затъмня и моите стопове, но след като видях резултатите на живо и то на не една е36-ца се отказах, след време става доста зле, а и дори да не стане пак не е кой знае какво... по добрия вариант е фолиото, а съм виждал и стопове направени с бяло фолио... Накрая ви препоръчвам, да постъпите като мен, заделяте 200-220 лв за що годе качествени стопове и си копувате... а има и не до там хубави стопове с белия мигач, за по 140-150 лв, но пак ще са по-добре от затъмняването със спрей.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: е36,e39
Мечтае да кара: м3

Re: Затъмняване на стопове...

Мнение от Радо69 » 21 Дек 2009, 21:26

+1 за затъмняване с фолио..! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 8.09.2008
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: BMW E30-кабрио S50B30 Nissan S-14
Мечтае да кара: Вече го кара!
Детайли за колата: Nissan S-14 2.0 turbo

Re: Затъмняване на стопове...

Мнение от staisa » 26 Дек 2009, 3:10

Колеги с спрей и лак стават перфектни стига да знаеш кад да ги направиш нямат нищо общо с фолиото което на някалко миенета на авто мивка ще се отлепи по края или ще стане на михури след времи .Вижте мойте в албума ми с това се занимавам от 8 години и не приказвам ала бала а показвам и доказвам .Всъщност боядисвам коли не правя стопове само но трябва да знаеш процедурата и редът на правенета им а то не е много лесно .Е ако изкаш да станат перфектни и вечни .Ако иска някой ще му пратя по влизки снимки и как светът през денят и вечерта . :yes:
Изображение[img]http://store.picbg.net/pubpic/C4/91/7fb41a5ce168c491.JPG[img]

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 7.12.2008
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E60 2005 525d

Re: Затъмняване на стопове...

Мнение от mNstRn » 26 Дек 2009, 10:00

Според мен затъмни само горните две полета от стопа (ще има контраст с горна и долна част :) )
Don't drive it,Drift it ! :)

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook