Е30 М3 Кит?

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от Sharo » 21 Апр 2010, 20:22

slatanic написа:Тая ламарина вярно много поскъпнала последно време! :mhihi:
Дайте съвет кое би издържало повече време за всекидневна употреба преди да се напука.
Дали стъклопласт или ламаринка да се слага.И при двата варианта кита ще е доста така,че ще се пукне рано или късно.При заваряването на калниците с телоподаващо ще има деформации на детайла от заварката и кита е неизбежен в едно или друго количество.То пък зависи само и единствено от заваряващия и подготовчика след това,но както се казва бояджията ще я оправи. :mhihi:
Колата така или иначе се прави само и единствено за мой собствен кеф и няма да види писти,а само прекрасните български пътища които са способни и най-твърдият карбон да пукнат та кита ли ще им се опре! :mhihi:

тва са цели панели подготвени за смяна ламаринените ... та оригиналния ти се маха от пункшфайца и тоя се слага на пункшвайц ако искаш да стане манияшко и да не си личи. ... после тия панели снадките са им под улатненията на джамовете вратите .... отдолу под прага ... отзад под багажника и бронята ... та няма ти трябва много кит, защото и да се вижда точковата заварка няма никакво значение.

само дето ти трябват и брони и заден капак и добавка за задния джам и заден джам
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от slatanic » 21 Апр 2010, 20:50

Sharo написа:
slatanic написа:Тая ламарина вярно много поскъпнала последно време! :mhihi:
Дайте съвет кое би издържало повече време за всекидневна употреба преди да се напука.
Дали стъклопласт или ламаринка да се слага.И при двата варианта кита ще е доста така,че ще се пукне рано или късно.При заваряването на калниците с телоподаващо ще има деформации на детайла от заварката и кита е неизбежен в едно или друго количество.То пък зависи само и единствено от заваряващия и подготовчика след това,но както се казва бояджията ще я оправи. :mhihi:
Колата така или иначе се прави само и единствено за мой собствен кеф и няма да види писти,а само прекрасните български пътища които са способни и най-твърдият карбон да пукнат та кита ли ще им се опре! :mhihi:

тва са цели панели подготвени за смяна ламаринените ... та оригиналния ти се маха от пункшфайца и тоя се слага на пункшвайц ако искаш да стане манияшко и да не си личи. ... после тия панели снадките са им под улатненията на джамовете вратите .... отдолу под прага ... отзад под багажника и бронята ... та няма ти трябва много кит, защото и да се вижда точковата заварка няма никакво значение.

само дето ти трябват и брони и заден капак и добавка за задния джам и заден джам


Или с други думи казано си е една доста сериозна инвестиция като я сметнеш в комплект с цялостното пребоядисване след това.
Аз обаче мислех за изграждане на нов калник в/у старият.
Лошото е че ако се гради в/у старите калници с ламарина ще го има точно споменатият от мен ефект.
Много кит в/у заварките и неизбежно напукване след това.
Аз така или иначе не целя м3 визия,а само и единствено раздуване на калниците,но обикновеното раздуване не ме радва някак си и точно затова се насочих към м3 раздувките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от DanielzZz » 21 Апр 2010, 20:50

Sharo написа:
DanielzZz написа:Панели и калници от М3 не могат ли да се намерят,че ще ги правите от стъклопласт ? :kuku:

могат бре
Панел
Описание : SEITENWAND
Ед.цена (с ДДС) : 788.89 BGN

преден калник
Номенклатурен номер : 41351976052
Описание : SEITENWAND
Ед.цена (с ДДС) : 525.38 BGN

Като искат да карат М3 ще дават пари.Щом са склонни да дадат 2к+ за мотор и други шукарий ще ги дадат и за оптика...И никой не е казал,че всичко трябва да го сложат на един път. :) :bchug:
Интересно...дали от eBay може да се намерят по-тънко ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от Kambe » 21 Апр 2010, 21:24

аз намерих само задни панели на 100 паунда парчето, пак е приемлива цена :)
http://cgi.ebay.co.uk/brand-new-e30-m3- ... 35a8c7f12e
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от Sharo » 21 Апр 2010, 21:28

то хубаво ама има само един и е на наддаване дето изтича след 9 дни и в момента е на 100 паунда
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от ///Явор » 22 Апр 2010, 16:46

то хубаво,ама само с 2 калника пак не стаа само :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от slatanic » 22 Апр 2010, 17:37

Не 2 калника бе 4.И отпред и отзад.За ставане ще стане.Въпроса е каква технология да ползвам,че да не се напука.Мога вместо кит в/у заварката да ползвам за основа олово.И върху него вече кит.
Не е много лесен за обработка ма това да му е проблема.Поне да понася на напрежения и да не се пука.
След това обаче не знам дали има игра с броните или стават и тия.То всичко е как си го направиш в тоя случай само въпроса е да не изглежда като подарено. :mhihi:

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от ///Явор » 22 Апр 2010, 22:54

добре,че си ти да ни кажеш кое става и кое не :yes:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от slatanic » 23 Апр 2010, 6:43

Явор написа:добре,че си ти да ни кажеш кое става и кое не :yes:

Баце аз не казвам,аз предполагам казвайки!Но пак имам желанието да го направя за разлика от други дето и това не искат да направят,че да не си изядат хлебеца!
Та след кратко обсъждане вчера се оказа,че оловото нистаа.Трябва калай.Понася на напрежение и не пука боята(съответно пак е скъпо де :mhihi: ) и най вероятно така ще се прави основата.
Пък на горе вече ясно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от Sharo » 23 Апр 2010, 10:46

slatanic написа:
Явор написа:добре,че си ти да ни кажеш кое става и кое не :yes:

Баце аз не казвам,аз предполагам казвайки!Но пак имам желанието да го направя за разлика от други дето и това не искат да направят,че да не си изядат хлебеца!
Та след кратко обсъждане вчера се оказа,че оловото нистаа.Трябва калай.Понася на напрежение и не пука боята(съответно пак е скъпо де :mhihi: ) и най вероятно така ще се прави основата.
Пък на горе вече ясно.


Ако вземеш оригинални панели при багажника и колонката са различни за това ти трябват и те ;)
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от slatanic » 23 Апр 2010, 17:26

Бах го Шаро ми то от тая 30ка един скелет ще остане! :mhihi:
А тия оригиналните ако се сменят и прозореца ли се сменява или остава същият?Щото си мисля,че и той отлита.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от Sharo » 23 Апр 2010, 17:35

slatanic написа:Бах го Шаро ми то от тая 30ка един скелет ще остане! :mhihi:
А тия оригиналните ако се сменят и прозореца ли се сменява или остава същият?Щото си мисля,че и той отлита.

задния джам ако ползваш оригинална добавка не става нормалния
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от Sharo » 23 Апр 2010, 17:41

Изображение
Изображение
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

пияния майстор
Аватар
Мнения: 1211
Регистриран на: 6.11.2007
Местоположение: Там далеч,зад реката
Кара: на мастика с айрян
Мечтае да кара: е30 М3

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от remaka » 23 Апр 2010, 19:01

и са колко останахме мераклийте за м3 кит :mhihi: :mhihi:
Remi Performance Garage
Което не става с акъл,става с мощност :)
Ако с мощноста(чука) не стане,потърси по знаещи :)
Ако не можеш да го оправиш не го чупи повече!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Е30 М3 Кит?

Мнение от slatanic » 23 Апр 2010, 19:54

Aз си оставам мераклия,ама за М3 калници.Останалият тунинг не ми понася финансово. :mhihi:
Като дойде на дневен ред ще има игра с ламарината в/у стоковите калници и толкоз.
Че с тия джанти с ет близко до 10 и по малко и пружини 60/40 става мани бегай!

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook