е39 преправка на фарове

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 30.06.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: M52B28

Re: е39 преправка на фарове

Мнение от sappa » 28 Ное 2009, 17:47

spacepl написа:
ZLATEN написа:може би колегата иска да постигне тоя ефект

Изображение

който на мен лично много ми харесва ;)


Това е DRL (day light) Дневни светлини - активира се софтуерно, никои не мести местата :) рефлектора е пластмасов - тряя се реже и няма начин да стане :)


като я гледам тази снимка си представям, в тъмното насрещно движещ се автомобил, всеки малко или много си прави сметка за габаритите на отсрещния според фаровете му. това като го видиш, естествено без халогени ще си кажеш, яяя смарт или фиат 500 :mhihi: а то всъщност си е е38.... та да не стане мяу от едната газария...
"Две неща са безгранични на този свят - вселената и човешката глупост, като за вселената не съм много сигурен..."

'94 E36 M42B18
'95 E34 M50B20
'98 E39 M52B28
'02 Е53 М54B30

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 718
Регистриран на: 14.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е55

Re: е39 преправка на фарове

Мнение от ZLATEN » 02 Дек 2009, 8:03

sappa написа:
spacepl написа:
ZLATEN написа:може би колегата иска да постигне тоя ефект

Изображение

който на мен лично много ми харесва ;)


Това е DRL (day light) Дневни светлини - активира се софтуерно, никои не мести местата :) рефлектора е пластмасов - тряя се реже и няма начин да стане :)


като я гледам тази снимка си представям, в тъмното насрещно движещ се автомобил, всеки малко или много си прави сметка за габаритите на отсрещния според фаровете му. това като го видиш, естествено без халогени ще си кажеш, яяя смарт или фиат 500 :mhihi: а то всъщност си е е38.... та да не стане мяу от едната газария...


то това е само за през деня, и само с халогени, иначе е грозно
Има си тяга 740i -> http://www.youtube.com/watch?v=Nt_ZPIrCdEg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 30.06.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: M52B28

Re: е39 преправка на фарове

Мнение от sappa » 03 Дек 2009, 15:18

ZLATEN написа:
sappa написа:
spacepl написа:
ZLATEN написа:може би колегата иска да постигне тоя ефект

Изображение

който на мен лично много ми харесва ;)


Това е DRL (day light) Дневни светлини - активира се софтуерно, никои не мести местата :) рефлектора е пластмасов - тряя се реже и няма начин да стане :)


като я гледам тази снимка си представям, в тъмното насрещно движещ се автомобил, всеки малко или много си прави сметка за габаритите на отсрещния според фаровете му. това като го видиш, естествено без халогени ще си кажеш, яяя смарт или фиат 500 :mhihi: а то всъщност си е е38.... та да не стане мяу от едната газария...


то това е само за през деня, и само с халогени, иначе е грозно


автора на темата иска по този начин да изглеждат фаровете при включени къси светлини :idea:
"Две неща са безгранични на този свят - вселената и човешката глупост, като за вселената не съм много сигурен..."

'94 E36 M42B18
'95 E34 M50B20
'98 E39 M52B28
'02 Е53 М54B30

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 15.11.2009
Пол: Мъж
Кара: 520i 98
Мечтае да кара: M6

Re: е39 преправка на фарове

Мнение от atila_besniq » 10 Дек 2009, 16:54

имам приятел които си направи дългите да му светят постоянно ,така наречените "дневни светлини" прави се на компютар и става за 2 минути,но трябва да си с Еинджъл аийс иначе не става :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 5.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd
Мечтае да кара: ...

Re: е39 преправка на фарове

Мнение от Пламен Андреев » 11 Яну 2010, 18:17

venko_e39 написа:Знае ли някой, дали може и как да си сменя фаровете - не да си сменя крушките а да направя така че късите светлини да са отвътре а дъгите отвън на е39 :confused: не съм компетентен по тези въпроси но все си мисля че трябва да се сменят местата на рефлектори и крушки :confused:



До колкото разбрах става дума за е39 ако с ангелски очи фара на хела е много лесно понеже аз имам такива и знам че крушките и на късите и на дългите е Н7 те са заедно с фасунките така че само сменяваш местата слагаш късите крушки на мястото на дългит без дори да разкачаш кабелите от крушката но си направи реглаж на фаровете че ще светят много високо и ще заслепяваш а и е вярно че ще стане много грозно но всеки си има вкус надявам се да съм ти бил полезен успех :driving:
Изображение

БЪДИ ВИНАГИ ВЕРЕН НА МАРКАТА И НАЙ - ВЕЧЕ НА СЕБЕ СИ. "B M W"

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.07.2010
Пол: Мъж

Re: е39 преправка на фарове

Мнение от lithrone » 30 Юли 2010, 9:32

Колега, съветвам те да не пипаш фаровете!Направи си DRL.Дали софтуерно дали с модул няма значение.
Първо-най-важно, останалите участници в движението губят представа за габаритите ти и второ , ако изкормиш и размениш рефлекторите, съм почти сигурен, че няма да имаш успех с вързването към врътките за реглаж, от там проблеми с центровката на фаровете.... главоболия ще имаш големи.
От фабричен фар с лупа на късите и рефлектор на дългите, съм правил лупа на късите и лупа на дългите.... съжалих, че съм започнал!!

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 28.10.2008
Местоположение: Острава, Чехия
Пол: Мъж
Кара: 330CI
Мечтае да кара: E92 M3
Детайли за колата: My monster <3

Re: е39 преправка на фарове

Мнение от Drakona » 07 Авг 2010, 23:44

sappa написа:
spacepl написа:
ZLATEN написа:може би колегата иска да постигне тоя ефект

Изображение

който на мен лично много ми харесва ;)


Това е DRL (day light) Дневни светлини - активира се софтуерно, никои не мести местата :) рефлектора е пластмасов - тряя се реже и няма начин да стане :)


като я гледам тази снимка си представям, в тъмното насрещно движещ се автомобил, всеки малко или много си прави сметка за габаритите на отсрещния според фаровете му. това като го видиш, естествено без халогени ще си кажеш, яяя смарт или фиат 500 :mhihi: а то всъщност си е е38.... та да не стане мяу от едната газария...


Колега ти като видиш "яяя смарт" кво? Решаваш да минеш на 5 см от него понеже е смарт ли? И ако беше прочел предните постове щеше да забележиш че колегата е с ангелски очи на фаровете... Успех колега не е лошо, но всеки със вкуса си! :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 13.02.2009
Местоположение: Видин / София / Влашките емирства
Пол: Мъж
Кара: печката да пали точилата
Мечтае да кара: кола
Детайли за колата: кола : BMW
модел : е 39
двигател : 525
гориво : diesel
конски сили ~ 143
цвят : criminal black

Re: е39 преправка на фарове

Мнение от venko_e39 » 16 Авг 2010, 15:20

Благодаря Ви много на всички, било то лоши или добри критици :D и най - вече на Пламен Андреев - ще пробвам идеята и ще видим какво ще се получи, евентуално и снимки, за да прецените сами :mhihi:
... колкото повече, толкова повече ... - каза мечо пух и умря от свръх доза !

Предишна

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook