Полиране на алуминиеви джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от err0r » 03 Ное 2014, 10:53

Една от Ники:

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от MaxMeyer » 04 Ное 2014, 18:12

Тая хубавица има нужда от малко по-тъмна среда и заспива!!!Ето пример:
Изображение
Изображение

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от err0r » 05 Ное 2014, 16:36

Такова беше изискването, да е свежо и светло. :) Сивото е Мерцедесовско. Ако бяха за мен, щях да пробвам Пластидип мат някакъв. :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от MaxMeyer » 12 Дек 2014, 19:06

Понеже тук има повече компетентни лица в тая област реших да си задам въпроса в тази тема.Взех джанти BBS RC090.
1-Интересува ме има ли нужда да проверявам гайките на болтчетата дали са затегнати здраво?Какво трябва да бъде усилието в нютони?
2-Ако някой ги е разглобявал преди мен и НЕ е сложил лепило което държи средата към барела може ли да окаже проблем при мен?Какъв силикон точно се използва за тази цел?
3-Колко струва едно болтче с гайка и къде ги има?
4-Моите са със заводски полирани бордове и лак отгоре та за сега нямам намерение да ги пребоядисвам или полирам.Може само някак да направя главите на болтовете черни за да контрастират...В тоя ред на мисли оксидацията като при пистолетите например дали е добър вариант?
Ако има нещо важно и полезно свързано с темата което трябва да знам споделете моля! :bchug:
20141212_090243-1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от Cobb » 12 Дек 2014, 22:08

MaxMeyer написа:Понеже тук има повече компетентни лица в тая област реших да си задам въпроса в тази тема.Взех джанти BBS RC090.
1-Интересува ме има ли нужда да проверявам гайките на болтчетата дали са затегнати здраво?Какво трябва да бъде усилието в нютони?
2-Ако някой ги е разглобявал преди мен и НЕ е сложил лепило което държи средата към барела може ли да окаже проблем при мен?Какъв силикон точно се използва за тази цел?
3-Колко струва едно болтче с гайка и къде ги има?
4-Моите са със заводски полирани бордове и лак отгоре та за сега нямам намерение да ги пребоядисвам или полирам.Може само някак да направя главите на болтовете черни за да контрастират...В тоя ред на мисли оксидацията като при пистолетите например дали е добър вариант?
Ако има нещо важно и полезно свързано с темата което трябва да знам споделете моля! :bchug:




1. За нютони специално не мога да ти кажа, но ако не са разглабяни до сега и нямаш намерение да ги пипаш и ти, не се притеснявай за това. Обикновено са така здраво захванати, че някои от нас имаме проблем с нарочното разглабяне, камоли само да стане нещо.
2. Аз не виждам нужда от такова лепило. Вече трети комплект джанти разглабям, за първи път, лепило от производителя не съм видял. Щом те са преценили, че не е нужно, не смятам да слагам и аз. Пък и двойно повече ядове при последващо разглабяне.
3. Около 1-1.5 евро
http://www.titanium-touch.de/shop/produ ... lated.html
(тия са скъпари, сигурен съм, че може да се намери и по-евтино)

4. Можеш и просто да ги боядисаш. Болтовете на този модел специално, имат шлици към които влизат в джантата. Реално, не държиш контра на болта докато затягаш гайката - от това нямаш нараняване на главата на болта.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Каквото има!
Мечтае да кара: Каквото дойде!

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от niki7010 » 13 Дек 2014, 13:26

MaxMeyer написа:Понеже тук има повече компетентни лица в тая област реших да си задам въпроса в тази тема.Взех джанти BBS RC090.
1-Интересува ме има ли нужда да проверявам гайките на болтчетата дали са затегнати здраво?Какво трябва да бъде усилието в нютони?
2-Ако някой ги е разглобявал преди мен и НЕ е сложил лепило което държи средата към барела може ли да окаже проблем при мен?Какъв силикон точно се използва за тази цел?
3-Колко струва едно болтче с гайка и къде ги има?
4-Моите са със заводски полирани бордове и лак отгоре та за сега нямам намерение да ги пребоядисвам или полирам.Може само някак да направя главите на болтовете черни за да контрастират...В тоя ред на мисли оксидацията като при пистолетите например дали е добър вариант?
Ако има нещо важно и полезно свързано с темата което трябва да знам споделете моля! :bchug:
20141212_090243-1.jpg


Здрасти!
Силикон или лепило на този модел не се слагат заводски!!! По принцип болтчетата се стягат 2.2-2.5кг. Ако няма да ги правиш нещо, не се занимавай да стягаш и притягаш каквото и да било! Слагай ги и карай с кеф!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от MaxMeyer » 16 Дек 2014, 20:17

Развих гайките на едната джанта понеже ме подразни че явно е разглобявана и после средата не е фиксирана както си е заводски стрелката на капачката точно срещу винтила...Та не пада пуста среда.Стъпвах върху нея,друсах се а съм 90кг :shock: Как да я извадя?

p.s.
АБе много съм зле :mhihi: Данеби шлиците на болтовете да влизат именно в средата и да е нужно да избия всички болтчета освен развиването на гайките?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 28.10.2008

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от HowDouWantit » 16 Дек 2014, 22:34

Налага се :mhihi: Аз съм към 70 кг и когато разглобявах един комплект BBS RC 041/042 бях сложил една стелка под джантата и скачах върху нея и така я разглобих. Само един път успях да разделя барела от средата от първия път :mhihi: Останалите 3 джанти трябваше да скачам върху тях като изоглавен :ok:



От тая вечер ,прЕсно - прЕсно :mhihi:

Изображение


Изображение
Последна промяна HowDouWantit на 16 Дек 2014, 22:45, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от MaxMeyer » 16 Дек 2014, 22:41

Ама болтчетата трябва ли да ги избивам или може само с махнати гайки и да скачам отгоре?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 28.10.2008

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от HowDouWantit » 16 Дек 2014, 22:46

Свали ги най-добре!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от MaxMeyer » 17 Дек 2014, 17:43

Свалих ги макар че още при първите две свалени ми стана ясно че не държат нищо като ги огледах...Както и да е свалени са и 130 килограмов човек скача отгоре и нищо...Чак се уплаших да не се изкриви нещо.Но всичко е много здраво и не мърда! :help:
Изображение

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от err0r » 17 Дек 2014, 17:47

Тропни веднъж смело с крак. Как така не можеш да избиеш сърцевината?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от kagebista » 17 Дек 2014, 18:29

Ами както обяснява колегата и се вижда, че са били разглабяни - то кой знае дали после не са ударили един кант лепило да ги залепят за барела, преди да върнат болтовете.
Аз да питам - какъв номер и вид е вложката за гайката? Че имам някакви в гедорето, ама точно такъв подходящ точен размер нямам.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 931
Регистриран на: 19.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: Bayerische Motoren Werke
Мечтае да кара: безплатно!

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от MaxMeyer » 17 Дек 2014, 18:42

kagebista написа:Ами както обяснява колегата и се вижда, че са били разглабяни - то кой знае дали после не са ударили един кант лепило да ги залепят за барела, преди да върнат болтовете.
Аз да питам - какъв номер и вид е вложката за гайката? Че имам някакви в гедорето, ама точно такъв подходящ точен размер нямам.

10 милиметра звезда ама дванайсе точкова звезда...
Има ли нещо което може да разкисне лепилото без да знам какво е и има ли го,без да ми разкисне и лака на бордовете и боята на спиците?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от kagebista » 17 Дек 2014, 19:03

MaxMeyer написа:
kagebista написа:Ами както обяснява колегата и се вижда, че са били разглабяни - то кой знае дали после не са ударили един кант лепило да ги залепят за барела, преди да върнат болтовете.
Аз да питам - какъв номер и вид е вложката за гайката? Че имам някакви в гедорето, ама точно такъв подходящ точен размер нямам.

10 милиметра звезда ама дванайсе точкова звезда...
Има ли нещо което може да разкисне лепилото без да знам какво е и има ли го,без да ми разкисне и лака на бордовете и боята на спиците?

Пробвай да ги нагрееш една добре с пистолет за горещ въздух и после "скачай".
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook