Проблем с bmw scanner 1.4.0

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Проблем с bmw scanner 1.4.0

Мнение от n1k1to96 » 31 Яну 2017, 16:52

Здравейте колеги, от 2 дни се опитвам да подкарам bmw scanner 1.4.0, но безуспешно.
Първо опитах на Windows 10 64bit, инсталирах драйверите от ftdichip.com които са за моята версия, качих програмата от диска,
но ми изписва при стартиране на приложението bmw scanner грешката - "Privileged instruction" и до там.
Пробвах с DEMO версията на програмата от официалния сайт на bmw scanner и при нея ми изписва грешка - Hardware faulty.
Реших че проблема може да е от Windows-a, все пак програмата е 16 битова а аз искам да я подкарам на 64 битов Windows.
За това си качих Windows XP 32bit на виртуална машина (VirtualBox), но ми дава отново същите грешки. :banghead:
Грешките ги дава както при включен кабел, така и при изключен.

П.С. Отворих скенера и видях, че няма мост м/у 7ми и 8ми пин, може ли от това да се получават тези грешки? :dunno:
The Ultimate Driving Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с bmw scanner 1.4.0

Мнение от Giovanni » 31 Яну 2017, 19:48

Може от скенера да е проблема, не е като да няма дефектни. За windows 7/10 64bit се инсталирват по друг начин драйверите за да се подкара.
Инсталирват се първо тези драйвери http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM21224_Setup.zip.

Отваряте control panel, след това device manager и десен бутон на bmw scanner избирате update driver software.
От прозореца избирате "Browse my computer for driver software". След това избирате "Let me pick from a list of device drivers on my computer". Търсите "Universal serial bus controllers". На следващия прозорез под manufacturer, избирате FTDI. Като изберете производителя в ляво, в дясно изберете "USB Serial Converter". Кликате next. По всяка вероятност ще излезе съобщение за предупрежтение и т.н. избирате да продължите и драйвера ви ще бъде успешно инсталиран.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Проблем с bmw scanner 1.4.0

Мнение от n1k1to96 » 31 Яну 2017, 22:35

По този начин ги правих : https://www.youtube.com/watch?v=lIYhMiRMf4s
Но не тръгва нормално програмата.
По-горе съм описал какви грешки ми дава.
The Ultimate Driving Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 30.03.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)

Re: Проблем с bmw scanner 1.4.0

Мнение от n1k1to96 » 04 Фев 2017, 14:45

След като запоих 7ми и 8ми пин скенера тръгна.
Може би и самото включване е от значение.
Първо включих скерена в колата, след това в лаптопа и накрая пуснах програмата.

До модераторите - може да заключвате.
The Ultimate Driving Machine

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 7.11.2017
Местоположение: Провадия
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0D facelift
Мечтае да кара: BMW E31 CSI

Re: Проблем с bmw scanner 1.4.0

Мнение от Skylevel » 01 Дек 2018, 11:10

Темата е доста стара, но от къде закупи твоя скенер и има ли мост м/у пин 1 и пин 2?
If life give you computer, overclock it!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 30.04.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 540i

Re: Проблем с bmw scanner 1.4.0

Мнение от oGi_84 » 02 Юни 2019, 20:04

Giovanni написа:Може от скенера да е проблема, не е като да няма дефектни. За windows 7/10 64bit се инсталирват по друг начин драйверите за да се подкара.
Инсталирват се първо тези драйвери http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM21224_Setup.zip.

Отваряте control panel, след това device manager и десен бутон на bmw scanner избирате update driver software.
От прозореца избирате "Browse my computer for driver software". След това избирате "Let me pick from a list of device drivers on my computer". Търсите "Universal serial bus controllers". На следващия прозорез под manufacturer, избирате FTDI. Като изберете производителя в ляво, в дясно изберете "USB Serial Converter". Кликате next. По всяка вероятност ще излезе съобщение за предупрежтение и т.н. избирате да продължите и драйвера ви ще бъде успешно инсталиран.


Донякъде правилно колега но без това видео днес нямаше да го подкарам .. https://www.youtube.com/watch?v=bZLhlfDmmog
Два драйвера качваш за порт и за serial converter точно както е описано във видеото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 24.08.2009

Re: Проблем с bmw scanner 1.4.0

Мнение от dj_goshev » 27 Сеп 2019, 11:22

Колеги от няколко дена си играя на различни компютри, но никога не ми излиза във Диспечера на устройства това BMW Scanner, и гледах видеото не мога да разбера въобще програмата BMW Scanner 1.4 кога се слага и кога драйверите от сайта, със Windows 7 32 bit съм?

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook