Как да излъжем/изгасим чека за габарит ???

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 22.08.2012
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i Coupe

Как да излъжем/изгасим чека за габарит ???

Мнение от hitreca » 11 Сеп 2014, 19:44

Здравейте колеги

преди няколко месеца си сложих Angel eye и пуснах кабел от единия габарит да мога да си управлявам "очите" от копчето.

Проблема е че извадих другия кабел на другия габарит за да не свети. Като цяло старите габарити не светят.
Кабела от които управлявам "очите" всичко е ОК не ми дава грешка.
Обаче на борда ми дава грешка все едно ми е изгоряла крушката въпроса ми е мога ли някак си да излъжа борда че всичко е ОК

Пробвах да запоя едно съпротивление на 27 ОМА на + на кабела но не стана пак ми дава все едно е изгоряла крушката някакви идеи ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Как да излъжем/изгасим чека за габарит ???

Мнение от metodi80 » 22 Окт 2014, 23:09

За да се получат нещата , трябва съпротивлението да имитира товара (тоест лампата) , демек трябва да е вързано последователно и да замества лампата ..... тука обаче идва другия проблем , че като минат 12 волта на 20-тина ома резистор, тока през резистора ще е малко над половин ампер , ще има сериозно нагряване на резистора и от тая гледна точка не добро решение ...
Вариянта е да се невие бубина , но трябва доста навивки да се мотат , за да се имитира съпротивлението на лампата и става грубо ... и пак не е решение .....
Може да се направи делител (примерно ценер диод , последователно резистор и пак резистор към маса , ама е свързано със занимавка , а и се изискват малко знания в електрониката ).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Как да излъжем/изгасим чека за габарит ???

Мнение от gentata » 08 Мар 2015, 12:14

hitreca написа:Здравейте колеги

преди няколко месеца си сложих Angel eye и пуснах кабел от единия габарит да мога да си управлявам "очите" от копчето.

Проблема е че извадих другия кабел на другия габарит за да не свети. Като цяло старите габарити не светят.
Кабела от които управлявам "очите" всичко е ОК не ми дава грешка.
Обаче на борда ми дава грешка все едно ми е изгоряла крушката въпроса ми е мога ли някак си да излъжа борда че всичко е ОК

Пробвах да запоя едно съпротивление на 27 ОМА на + на кабела но не стана пак ми дава все едно е изгоряла крушката някакви идеи?

И защо не ги закачи тези "Angel eyes" на мястото на габарита. Какъв вид са, на каква кола са? И защо са тези допълнителни кабели като всичко си го има в инсталацията :dunno:

metodi80 написа:За да се получат нещата , трябва съпротивлението да имитира товара (тоест лампата) , демек трябва да е вързано последователно и да замества лампата ..... тука обаче идва другия проблем , че като минат 12 волта на 20-тина ома резистор, тока през резистора ще е малко над половин ампер , ще има сериозно нагряване на резистора и от тая гледна точка не добро решение ...
Вариянта е да се невие бубина , но трябва доста навивки да се мотат , за да се имитира съпротивлението на лампата и става грубо ... и пак не е решение .....
Може да се направи делител (примерно ценер диод , последователно резистор и пак резистор към маса , ама е свързано със занимавка , а и се изискват малко знания в електрониката).

Бубината има индуктивност, която индуктивност поражда високи напрежения (самоиндукция) при изключване на тока преминаващ през нея и ще изпуши нещо дето включва/изключва светлините. Каква е идеята на делителя и на ценера в този случай. Щом му светят разни ламби за изгорели светлини значи има и лайт модул който може да се кодира т.е. да се изключи чека за светлините в случая габарити предни. Това е Ентелигентния :mhihi: начин. А начина до като се добере до компютър и човек, дето знае какво да направи с този компютър е или да се остави да свети оригиналната крушка или да се сложи резистор около 20 oма способен да разсее необходимата мощност или 2 или 5 вата. и така няма чек няма мигане.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Как да излъжем/изгасим чека за габарит ???

Мнение от oci » 13 Мар 2015, 16:13

metodi80 написа:За да се получат нещата , трябва съпротивлението да имитира товара (тоест лампата) , демек трябва да е вързано последователно и да замества лампата ..... тука обаче идва другия проблем , че като минат 12 волта на 20-тина ома резистор, тока през резистора ще е малко над половин ампер , ще има сериозно нагряване на резистора и от тая гледна точка не добро решение ...
Вариянта е да се невие бубина , но трябва доста навивки да се мотат , за да се имитира съпротивлението на лампата и става грубо ... и пак не е решение .....
Може да се направи делител (примерно ценер диод , последователно резистор и пак резистор към маса , ама е свързано със занимавка , а и се изискват малко знания в електрониката ).


а колко просто е просто да се спре софтуерно чека, какво ще кажете :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 3.11.2010
Местоположение: Bad Hall Austria
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0d

Re: Как да излъжем/изгасим чека за габарит ???

Мнение от dido730 » 10 Май 2015, 13:16

колега имах същия проблем но го операвих това е тел на колегата от пазаржик които ми помогна 0878627287


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Как да излъжем/изгасим чека за габарит ???

Мнение от skimu4ka » 01 Авг 2015, 11:16

oci написа:
metodi80 написа:За да се получат нещата , трябва съпротивлението да имитира товара (тоест лампата) , демек трябва да е вързано последователно и да замества лампата ..... тука обаче идва другия проблем , че като минат 12 волта на 20-тина ома резистор, тока през резистора ще е малко над половин ампер , ще има сериозно нагряване на резистора и от тая гледна точка не добро решение ...
Вариянта е да се невие бубина , но трябва доста навивки да се мотат , за да се имитира съпротивлението на лампата и става грубо ... и пак не е решение .....
Може да се направи делител (примерно ценер диод , последователно резистор и пак резистор към маса , ама е свързано със занимавка , а и се изискват малко знания в електрониката ).


а колко просто е просто да се спре софтуерно чека, какво ще кажете :dunno:

Не става с подръчни материали и не е по-добре като идея! :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Как да излъжем/изгасим чека за габарит ???

Мнение от gentata » 17 Сеп 2015, 18:16

skimu4ka написа:...Не става с подръчни материали и не е по-добре като идея! :)

Става си без никакви проблеми. До като му дойде времето да се направи необходимото си вършат идеална работа подръчните материали подбрани и свързани правилно. И е единственното решение ако си "у нивата" и/или нямаш под ръка някой Навкодер да речем.


Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 22.04.2013
Пол: Мъж

Re: Как да излъжем/изгасим чека за габарит ???

Мнение от skimu4ka » 18 Сеп 2015, 10:32

Имах предивд за чека, че не става без услови. Иначе резистор може и да има на нивата от някой стар руски ТВ :mhihi:

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook