e36 2,5TDS въпрос за чип !?

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

e36 2,5TDS въпрос за чип !?

Мнение от Tsureto » 04 Май 2013, 17:18

Искам мнение дали си заслужава чип на 2,5tds ?! Намалява ли разхода на гориво,ускорението осезаемо ли се променя и т.н.
Отделно,какви пари е горе-долу иии има ли негативни ефекти за двигателя ?! :dunno: Просто информация,защото мисля да чипосам моята :bchug:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: e36 2,5TDS въпрос за чип !?

Мнение от krasi2bmw » 04 Май 2013, 18:11

Привет , чипа си заслужава , вдига конете от 170 до 190 взависимост от програмата . Дьрпането е фрапиращо а разликата осезаема , при мен разхода падна с около един литьр / при смяна на вьздушния филтьр още с 1 , моя го сменям на 4500 км. за една смяна на масло два в. филтьра -препорьчвам ти го / . Ако имаш катализатор задьлжително го махни и сложи трьба на негово място , няма да промени кой знае колко звука . Другото което задьлжително трябва да направиш е да сложиш добавка в маслото на БАРДАЛ - Турбо протект , която намаля триенето на турбината с около 40 % , за шестак който се кара на обороти слагаш една при смяната и после след 4 - 5000 км. втората / при мен гори около полови литьр на 10000 км . и вместо да наливам масло слагам втора , понеже производителя препорьчва за 6 цил. мотор две добавки , цената е 32 лв. за брой . / Цената за чипосването е от 200 до 300 лв . препорьчвам ти преди да го направиш да тьрсиш най добрия за който имаш информация / майстор / понеже най малката грешка излиза солено . Моята кола я правих преди 2 г. и всичко е наред . Определено ще останеш крайно изненадан след чипосването ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: e36 2,5TDS въпрос за чип !?

Мнение от bum_bum » 05 Май 2013, 11:35

Колега, 2013-та година сме. Този въпрос вече звучи смешно!
Изображение

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook