ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 9.04.2005
Местоположение: София/Ловеч
Пол: Мъж

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от TukBaTa » 27 Сеп 2011, 15:49

TOM моите уважения към теб и към познанията ти, но като смесваш два газа или газ и течност с температури X и Y не получаваш температура X+Y. В това съм сигурен нещата са малко по сложни (пък и в цялото нещо участва и обема на материалите), но и сам може да ги разбереш под душа като пуснеш студената вода, която е с положителна температура а резултата е по студена вода :)

иначе като цяло си прав :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от Jordana » 27 Сеп 2011, 19:01

По скоро ако пуснеш студена вода от двата крана с температура 20 градуса като се смеси в душя става 40 градуса което си е вече доволно .Даже бойлер ти не требе :bang:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Diver's Nightmare
Аватар
Мнения: 1302
Регистриран на: 5.09.2003
Местоположение: Несебър

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от TOM » 27 Сеп 2011, 19:14

TukBaTa написа:TOM моите уважения към теб и към познанията ти, но като смесваш два газа или газ и течност с температури X и Y не получаваш температура X+Y. В това съм сигурен нещата са малко по сложни (пък и в цялото нещо участва и обема на материалите), но и сам може да ги разбереш под душа като пуснеш студената вода, която е с положителна температура а резултата е по студена вода :)

иначе като цяло си прав :winky:

Сигурно си прав, не съм го учил или чел по форумите :winky: но в случая важен е крайния резултат, а там няма грешка 8)
е21 345 0-402м 12.18
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 9.04.2005
Местоположение: София/Ловеч
Пол: Мъж

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от TukBaTa » 28 Сеп 2011, 7:46

Да прав си ... газта няма кой знае колко по голяма устойчивост... и това се дължи на факта, че октановото и число не е много по високо (в зависимост от съотношението между пропана и бутана варира между 103-108, но тъй като все пак сме в бг и слагат повече бутан от колкото трябва по скоро 103), което от своя страна значи, че един бензин от рода на 98,99,100+ с добавена добавка ще е с по висока устойчивост към детонации...

иначе газта не влиза кой знае колко по-топла ако изпарителя е подбран правилно за автомобила. Тъй като изпаряването на газта е свързано с температурата като катализатор, което значи, че в процеса на изпаряване сместа се само охлажда, конкретен пример за това е когато пърлиш прасето на коледа и ти замръзва бутилката :winky:
за това и има изпарители за различно мощни коли, ако сложите по малък от колкото ви е колата може той да не смогва за изпарява всичката газ, защото той самия се охлажда прекалено много... ако сложите прекалено голям тогава вече газта може да влиза по топла от колкото трябва.
той и бензина си се подгрява ... все пак охлажда бензиновата помпа, а тя разсейва в топлина няколко ампера... от друга страна пък и налягането на бензина се вдига няколко пъти, което го подгрява доста, рейката и тя си е на доста топло :banghead: :banghead: :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от ico318 » 28 Сеп 2011, 10:11

да попитам-нямам кулер и на 0,8 бара,температурата на входящия колектор е такава,че не мога да го държа с ръка повече от секунда-вероятно над 80 градуса.след силно чукане на аванс,предварението е върнато доста и детонации няма.харесва ми как върви колата и съм наясно със загубите и ги приемам-както от дефанзивния аванс,така и от малкото кислород,заради температурата.колата е с компресор и газова плочка преди него.интересува ме-високата входна температура,при положение,че са потошени детонациите,може ли да ми счупи/образно /мотора?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от bum_bum » 28 Сеп 2011, 12:55

Ако нямаш детонации, значи температурата по някакъв начин си я намалил на приемливо ниво. Вероятно с по-богата смес. С кулер съответно ще можеш да си позволиш по-бедна смес и ще имаш повече коне.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от Boyadjiev » 28 Сеп 2011, 15:08

Малко отклонение от темата, но понеже се отклонихме към аванс така или иначе, кой с каква добавка за повишаване на октана кара, понеже ми писна от смотани бензини... Не търся панацея, но поне поносимо едно и също качество... Става въпрос за 98+ бензин да бърка. :conf:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от BULL3T » 28 Сеп 2011, 15:22

Boyadjiev написа:Малко отклонение от темата, но понеже се отклонихме към аванс така или иначе, кой с каква добавка за повишаване на октана кара, понеже ми писна от смотани бензини... Не търся панацея, но поне поносимо едно и също качество... Става въпрос за 98+ бензин да бърка. :conf:


Що не се обадиш на батко си?! :D драсни на лично кво ти тряя...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от ico318 » 28 Сеп 2011, 16:10

bum_bum написа:Ако нямаш детонации, значи температурата по някакъв начин си я намалил на приемливо ниво. Вероятно с по-богата смес. С кулер съответно ще можеш да си позволиш по-бедна смес и ще имаш повече коне.

малко лошо съм се изказал....не съм намалял температурата по никакъв начин-тя си е все така висока.върнах предварението и вече не чувам детонации,а дали има-незнам :ok: .при такава ситуация,дали е опасна температурата на входящия въздух/при мен-смес/?да уточня,че нямам проблем с охлаждането на мотора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от Jordana » 28 Сеп 2011, 20:54

Разредена ли е тази 318 или е стоковица? Ако охладиш въздуха след компресора ще дигне мощноста но пък ще дигне и компресията което пак не е добре.....щото високата компресия пак е опасност от детонации. Кулер +разреждане + аванс +правилните свещи...може би да помогне
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 9.04.2005
Местоположение: София/Ловеч
Пол: Мъж

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от TukBaTa » 28 Сеп 2011, 21:04

Jordana написа:Ако охладиш въздуха след компресора ще дигне мощностТа но пък ще дигне и компресията което пак не е добре.....


нещо не те разбрах ... :roll:

как пък така реши да намесваш компресията с охлаждането на въздуха... :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от ico318 » 30 Сеп 2011, 17:07

Jordana написа:Разредена ли е тази 318 или е стоковица? Ако охладиш въздуха след компресора ще дигне мощноста но пък ще дигне и компресията което пак не е добре.....щото високата компресия пак е опасност от детонации. Кулер +разреждане + аванс +правилните свещи...може би да помогне

колата си е на стоковите 8,8:1 с.с. блока е о-рингован и това е единствената промяна по железата.след първата питанка в мнението,другото наистина не го разбрах...ако искаш,поясни.иначе върви така http://www.vbox7.com/play:fd2bbb6c5b .как мислите-добре ли е?дифа е 3,25.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от Boyadjiev » 30 Сеп 2011, 18:57

ico318 написа:
Jordana написа:Разредена ли е тази 318 или е стоковица? Ако охладиш въздуха след компресора ще дигне мощноста но пък ще дигне и компресията което пак не е добре.....щото високата компресия пак е опасност от детонации. Кулер +разреждане + аванс +правилните свещи...може би да помогне

колата си е на стоковите 8,8:1 с.с. блока е о-рингован и това е единствената промяна по железата.след първата питанка в мнението,другото наистина не го разбрах...ако искаш,поясни.иначе върви така http://www.vbox7.com/play:fd2bbb6c5b .как мислите-добре ли е?дифа е 3,25.

Уооооу... колега много зле :shock: Газ ли ти не стига ? защо е толко умряло, това я има 140 коня я не... какъв ти е изпарителя ?.... Това определено не е от дифа.... той че си е малко по-дълъг ок, но това едва тръгва на 2ра... :shock:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от ico318 » 01 Окт 2011, 16:30

на мен пък ми харесва как върви!представи си твоята кола с 2,62 диф.това отговаря на моя 3,25.изпарителя е голям,но генерацията е ф45 и запушва.предполагам с ф60 ще и олекне във високите.още не съм сложил лекия маховик,а шайбата за компресора е 2 кила.вкарай на твоята кола трета на 60 км. в час и виж оборотомера дали върви по-бързо от моя на втора.не е много точно сравнението,но е близо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН + ЧИП ТУНИНГ

Мнение от Boyadjiev » 01 Окт 2011, 18:12

ico318 написа:на мен пък ми харесва как върви!представи си твоята кола с 2,62 диф.това отговаря на моя 3,25.изпарителя е голям,но генерацията е ф45 и запушва.предполагам с ф60 ще и олекне във високите.още не съм сложил лекия маховик,а шайбата за компресора е 2 кила.вкарай на твоята кола трета на 60 км. в час и виж оборотомера дали върви по-бързо от моя на втора.не е много точно сравнението,но е близо.

Ами аз гледам като цяло ускорението, не как ти вървят оборотите ;) с какъв диф трябва да е това м40 ? Знам ли... мноооого бавно ми се вижда, и това е при голямо налягане, 0.8 хич не е малко :confused:
П.С. Иначе на моята специално върви по-бързо ;) , ма мани я моята, дай да видим какво липсва при тебе. За турбо ли е изпарителя или обикновен ?
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

ПредишнаСледваща

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook