Чип тунинг или аванс процесор?

Чип тунинг, Standalone и piggyback електроники.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 728i / Е66 750i
Мечтае да кара: Някоe от творенията MPower

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от demetrios » 31 Май 2013, 13:19

Здравейте,използвам темата за няколко въпроса и евентуална помощ.Закупих си аванс процесор инсталиран и готов за монтаж (АЕВ511N-07 за Е38 728i М52В28 с един ванос).Искам помощ за свързването,имам схема и от нея е ясно(+през контакт,маса,+от газовия клапан при пускане,връзка за TPS и датчик колянов вал)Има изводи и за датчика на разпределителния вал но от прочетеното разбрах,че на М52 не се връзва но дали е така?Другите въпросите са около прекъсването на датчиците как да позная кои точно кабели да прекъсна в датчика на хол са поне 3 а на TPS?Само един ли се прекъсва като минава сигнала през ТАП и го връщам но кой точно или е възможно цветовете да са същите като в основния кабел?В комплекта има обувки и една букса която не ми е ясно за къде се използва,някой ползва ли ги или вързвате директно с изолирбанд?Много въпроси станаха но ако някой знае тънкости,подробности или е свързвал и може да помогне ще съм благодарен.Приятен ден на всички.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Jordana » 31 Май 2013, 18:57

Купи си оригинална букса са свързване като не си наясно с кабелите.Към ТПС и разпределителния вал можеш да не ги свързваш - само изолираш краищата.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Le Transporteur » 07 Юни 2013, 18:56

Кабел за AEB511N Спайдера няма, ТПС-а няма как да не го свърже, на празех ход процесора изключва.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Jordana » 07 Юни 2013, 19:49

Кабелите са отделен аксесоар и са според инсталацията на конкретен мотор .Дали има или няма незнам но няма логика за всички други мотори да има само за този да няма.А за тпс точно така е изключва в ниските обороти на празен ход не работи .Там аванс не му трябва.Има един тример на корпуса с него се тримва по обороти да изключва стабилно и да включва при празен ход без тпс.То и на самата картинка си е дадено като опция.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Le Transporteur » 07 Юни 2013, 20:43

Нали забеляза, че написах модел АП , а не модел двигател. ;)
Изображение
Снимката я виждаш двете букси стават за прекъсване на датчика без рязане, проблема е в третата (вляво), в окабеляването на Спайдер-а тя няма къде да се включи. Имам такъв кабел и ми стои излишен, щото в онлайн магазина на Фобос не знаят какво продават и ме молиха по снимка да си избера кой е за мен. Е двете букси ги познах по снимка :mhihi: , но третата без снимка на окабеляването на процесора...тц.
Без ТПС-а няма как процесора да знае в кои обороти е двигателя.
Тримера служи за калибровка, която се прави след окабеляването и при запалване на двигателя. Знаеш различните двигатели са с различни обороти на празен ход.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Jordana » 07 Юни 2013, 21:29

Еми тая дето е към АП е режеш и на спайка .По добре е с тази букса понеже не се съсипва инсталацията на мотора.По спомен вътре са активни 3 жила - оплетка и другите две са активния край на датчика.Тримването е точно да си хване празния ход и толкова .АП си следи оборотите така че свързването към ТПС не е задължително както и към датчика на разпр. вал.Оборотите ги хваща точно през датчика КВ. Самия аванс процесор приема сигнала от датчика КВ и генерира напълно нов сигнал към ЕКУ то като нанася корекция в аванса в зависимост от зададените градуси.Така че сам разбираш че няма как да не "вижда " оборотите на двигателя .Ако датчика КВ е попрецакан може да се подобрят нещата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Le Transporteur » 07 Юни 2013, 21:48

Хрумна ми да режа, спря ме това, че датчика е с три кабела, а на този адапционния от буксите излизат по два. И продължих нататък с монтажа.

По другия въпрос ТПС-а
How and when to disable the timing advance during deceleration and when idling:
On some vehicles it is convenient to disable the timing advance during deceleration and when idling to avoid jumps or irregular function.
On the other hand, the timing advance is required immediately during acceleration to improve performance, consumption and to minimise the risk of
backfiring. With the SPIDERtiming advance processor, the timing advance can
be enabled or disabled automatically connecting the BLUE-YELLOWwire on
the timing advance processor to the throttle potentiometer.
NOTE: do not carry out the timing advance enabling calibration procedure if
the BLUE-YELLOWwire is not connected.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Jordana » 07 Юни 2013, 22:05

Нямам нищо против да е така въпреки че не е указано дали точно това ЕКУ на този мотор може да има описаните проблеми с постоянно активния АП.Просто човека попитал по нагоре си е написал че няма опит с кабелаците а иска сам да свърже.Най добре ако не е във възможностите на човека да се отиде в сервиз .Ако ли не има доста написано за тези АП само трябва да се чете повече.Мисля че след дадените пояснения не трябва да има проблеми при свързването.
Поздрави
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 728i / Е66 750i
Мечтае да кара: Някоe от творенията MPower

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от demetrios » 11 Юни 2013, 11:31

Здравейте,процесора е вече свързан от мен и не е нещо сложно.Ще кажа как аз съм го направил на М52В28 но предполагам за всички М52 е така.Първо и аз се бях насочил към прекъсване на кабела от датчика колянов вал и ТПС при положение,че няма букса за този модел но се оказа грешка.Всичко което ви трябва се намира в кутията на компютъра трябва да знаете на кой пин ви идват входящите сигнали които ви трябват.Разбивка на всички букси има в Аутодата или за М52 колегата Le Transporteur е качил линк по назад.При ЕКУ дори има място и за процесора така остава на сухо и скрито.Свързване от мен:намирам на буксата пинове 12 (входящ сигнал от ТПС черен кабел)свързване без прикъсване,83 (входящ сигнал датчик колянов вал жълт кабел) прекъсване и прекарване през процесора,+ на контакт в отделението има много,маса отвън на ботуша,сигнал от газовия клапан при включване,сигнал от разпределителният вал не се взема.След това обяснение мисля,че всеки с М52 ще може да свърже Авансатора AEB511N-07.След помощ от колега,търсене и четене стигнах до тук.Дано написаното помогне и на някой друг без да се рови излишно няколко дни в търсене.А дали има ефект все още е рано за оценка може би стана по пъргава,карам го на 9 градуса.Ако иска някой да сподели на колко градуса кара ще е полезно.Приятен ден на всички.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от Jordana » 11 Юни 2013, 19:18

Аз карам на 6 градуса.Не ти се струва - по пъргава става колата.Единствения малък недостатък на монтаж в отделението при ЕКУто е че трябва да разглабяш ако искаш да ползваш аварийната букса на АП.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от nikolae » 27 Юни 2013, 10:52

Тези, които сложиха аванс някакви реални отзиви може ли да кажете ?
Има ли някаква разлика или нищожна ?

Благодаря !

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 17.04.2013
Местоположение: София България
Пол: Мъж
Кара: e36 320i Touring
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: винаги в перфектно състояние и бензин до капачката

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от martinrezzy » 27 Юни 2013, 19:05

колеги някой да ме насочи към инфо за тунинг (чип-мип) на м43б18 моторчето...много ми се иска да му дадеме още малко сила на мойто диваче

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 17.04.2013
Местоположение: София България
Пол: Мъж
Кара: e36 320i Touring
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: винаги в перфектно състояние и бензин до капачката

Re: ;

Мнение от martinrezzy » 27 Юни 2013, 19:18

teodorski написа:Ок колега ще ти пиша като намеря процесор, само да почна да търся :)


приятели понеже ми се зави свят да търся инфо...ще ми каже ли някой с две три думи какво трябва да се направи на двигател м43б18 не е имала никога АГУ няма и да има....какво може да се направи за да върви повече...и къде в София се занимават с такива неща...или къде се продават частите ако може да си ги смена аз (ако не трябва специална апаратура за настройването)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от M10 » 27 Юни 2013, 22:10

Сложи м42б18. Не са скъпи, получаваш директно 25 коня.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.02.2013
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг или аванс процесор?

Мнение от pjl » 28 Юни 2013, 8:46

Здрвейте колеги изчетох цялата тема и сега разбирам че има такава джаджа като АП за подобряване на работата на двигателя на газ, моята Баварка е със ГИ и след всичко прочетено мисля да си сложа АП. Та да попитам някой колега дали знае в Стара Загора каде да отида и да попитам за цена, монтаж и настройки. А всъщност и какъв модел трябва да ми е АП за BMW e46 318i преди фейса.

Ако някой може да помогне ще съм благодарен колеги. :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Електроника

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook