Разстъргване на блок м50 колко?

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от Master™ » 02 Яну 2012, 11:40

Jordana написа:Колега вече обясниха ли ти как няма да стане с тоя вал и как строка на Б20 няма смисъл ? :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

мне :mhihi: аз затуй си чета у чуждите форуми и си намерих сам квот ми тряя

ЗА КОШААААААААА :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2073
Регистриран на: 6.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 600 коня с умивна на лицето
Мечтае да кара: всичко бързо на четири гуми
Детайли за колата: Garrett 3582

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от Smoocki » 02 Яну 2012, 11:52

Жалко ,че пренаду на Арчито бегачката :confused:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от kirililiev » 02 Яну 2012, 14:43

Master™ написа:
Sharo написа:оборотите са в дъното на секъв пърформанс :twisted:

http://youtu.be/L5SEQyjgvFk

малко се отклонихме май май ......но пък-колата ми надува от 2500 ..... пика едва ли е над 6000. Темата е за ключ ...... кат го разглобя ще го стържа и квот стане :mhihi: имам 2-а все пак, ще жертвам 1-я

ама не бе,то никой нищо не е казал за колата ти,ама извади някакво фондаментално заключение че учуди много хора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от Master™ » 02 Яну 2012, 16:35

kirililiev написа:
Master™ написа:
Sharo написа:оборотите са в дъното на секъв пърформанс :twisted:

http://youtu.be/L5SEQyjgvFk

малко се отклонихме май май ......но пък-колата ми надува от 2500 ..... пика едва ли е над 6000. Темата е за ключ ...... кат го разглобя ще го стържа и квот стане :mhihi: имам 2-а все пак, ще жертвам 1-я

ама не бе,то никой нищо не е казал за колата ти,ама извади някакво фондаментално заключение че учуди много хора.

абе колега явно не е станало ясно че като имах предвид турбо кола нямах прдвид турбо кола за драг с турбо от камаз което се развърта от 4-5000. :yes: , и главно говорих за турбо колите които се карат тук в БГ и по скоро за дрифт :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от kirililiev » 02 Яну 2012, 16:44

Master™ написа:
kirililiev написа:
Master™ написа:
Sharo написа:оборотите са в дъното на секъв пърформанс :twisted:

http://youtu.be/L5SEQyjgvFk

малко се отклонихме май май ......но пък-колата ми надува от 2500 ..... пика едва ли е над 6000. Темата е за ключ ...... кат го разглобя ще го стържа и квот стане :mhihi: имам 2-а все пак, ще жертвам 1-я

ама не бе,то никой нищо не е казал за колата ти,ама извади някакво фондаментално заключение че учуди много хора.

абе колега явно не е станало ясно че като имах предвид турбо кола нямах прдвид турбо кола за драг с турбо от камаз което се развърта от 4-5000. :yes: , и главно говорих за турбо колите които се карат тук в БГ и по скоро за дрифт :yes:

за кои турбо коли конкретно. Дай 1-2 примера. Колко турбо бмв-та бяха тази година на състезанията?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от Master™ » 02 Яну 2012, 17:34

еми на ти пример .... моята, и двете русенски добре познати е30-ки....да не са на 8000.
ако тряяше да е 8000 смяташ ли че нямаше да го направят
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от bum_bum » 02 Яну 2012, 17:36

То въртенето на 8к, че и с турбина не е като баница- режи и яж ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от kirililiev » 02 Яну 2012, 17:49

Master™ написа:еми на ти пример .... моята, и двете русенски добре познати е30-ки....да не са на 8000.
ако тряяше да е 8000 смяташ ли че нямаше да го направят

явно тази година сме били на различни състезания.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от Sharo » 02 Яну 2012, 17:57

както ти написах и на лс-то не е важно да имаш максимално много оботроти 8000 9000 10000
ами да имаш максимално много такива дето са ти полезни.
За дрифт кола ниските обороти са много трудно използваеми, защото бързо губиш там сцепление и съответно бързо вдигаш обороти... трасетата ни са такива, че не позволяват превключване много много на предавки, в тандеми пък съвсем
някой хора слагат по-дълги дифове, но тогава става сложно на спънатите завои
Дадох ти за пример последното ни каране в Хасково, когато карахме с Алекс_Матрикс ...
двамата караме с еднакви сетъпи, еднакви гуми и еднакви дифове.... аз имам повече НМ, той е по-лек със 100тина кг
разликата дето се появяваше, когато аз съм отпред идваше единствено от това, че аз имам малко повече обороти от него преди да почна да блъскам в ограничителя

сравнението с драгаджийките малко според мене е няма как да се случи, защото там иам голям товар на мотора от към сцепление и развъртането му става по съвсем друга схема... може и да си въобразявам ама така ми изглежда
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от Master™ » 02 Яну 2012, 18:01

kirililiev написа:
Master™ написа:еми на ти пример .... моята, и двете русенски добре познати е30-ки....да не са на 8000.
ако тряяше да е 8000 смяташ ли че нямаше да го направят

явно тази година сме били на различни състезания.

кво общо има дали са тая година или следващата.......... :dunno: . Колите щяха да са си пак същите. Това че собствениците карат различни превозни средства вече си е друг въпрос, но колите още си ги има и са като миналата и по миналата м20-ки с меги и не ги карат на 8000 :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от Master™ » 02 Яну 2012, 18:02

ясно бе човек ма и аз мога да кажа като него я ми дай пример кой ти кара турбо кола на 8000 и то за дрифт
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от kirililiev » 02 Яну 2012, 18:04

bum_bum написа:То въртенето на 8к, че и с турбина не е като баница- режи и яж ;)

ами аз никъде не съм казал че непременно трябва да въртиш на 8000,ама на 6000 да спираш е малко странно.моята я въртя на 7400 въпреки че е с малка турбина,и пак не стига в някой случаи,щото дори и да мога да сложа следваща предавка в някой тънки моменти е нежелателно и рисковано(говоря за дрифт) иначе нищо не ми пречи да я огранича на 6000 оборота и да я карам два пъти по дълго,обаче нестава за това което ми трябва :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от Master™ » 02 Яну 2012, 18:08

kirililiev написа:
bum_bum написа:То въртенето на 8к, че и с турбина не е като баница- режи и яж ;)

ами аз никъде не съм казал че непременно трябва да въртиш на 8000,ама на 6000 да спираш е малко странно.моята я въртя на 7400 въпреки че е с малка турбина,и пак не стига в някой случаи,щото дори и да мога да сложа следваща предавка в някой тънки моменти е нежелателно и рисковано(говоря за дрифт) иначе нищо не ми пречи да я огранича на 6000 оборота и да я карам два пъти по дълго,обаче нестава за това което ми трябва :idea:

аз говоря също така в темата за М50 и евентуално 30-те които са на 6500 мисля че тук - М20 ки. От тук пък ти сам казваш "2 пъти по дълго" ...това ти е ключовият момент :yes: .... като не стига скорост докарай го от диф, кутия. Сложи малко по дълъг диф вместо да цепиш още мотора или да бодеш следваща предавка
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от kirililiev » 02 Яну 2012, 18:15

Master™ написа:
kirililiev написа:
bum_bum написа:То въртенето на 8к, че и с турбина не е като баница- режи и яж ;)

ами аз никъде не съм казал че непременно трябва да въртиш на 8000,ама на 6000 да спираш е малко странно.моята я въртя на 7400 въпреки че е с малка турбина,и пак не стига в някой случаи,щото дори и да мога да сложа следваща предавка в някой тънки моменти е нежелателно и рисковано(говоря за дрифт) иначе нищо не ми пречи да я огранича на 6000 оборота и да я карам два пъти по дълго,обаче нестава за това което ми трябва :idea:

аз говоря също така в темата за М50 и евентуално 30-те които са на 6500 мисля че тук - М20 ки

ами последно м50б20 без ванус си го карах на 8000 оборота,преди да я изхвърлим я пробвахме до над 9000,едва тогава след много ръчкане успя да удари леко един клапан,и при сетъпа на 8000 оборота,въпреки че не вървеше ефективно,в някой ключови моменти помагаше да доизбута до края на дългите завои,ако беше с принудително пълнене нямаше да има проблема с падането на мощността.опита за каране на ниски обороти и ползване на максимална ефективност там,в свързан пряко с натоварване на трансмисия диф и съединител,не питай от къде знам :mhihi:
пп
шаро е прав и е в час,щото е пробвал в реалността,а не на книга :yes:
Последна промяна kirililiev на 02 Яну 2012, 18:20, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: Разстъргване на блок м50 колко?

Мнение от Master™ » 02 Яну 2012, 18:19

:yes: викаш късай на 7000 без грижи на 0,6-0,8 ...........
а и по принцип мисълта ми е че като се наринат една камара пари ще гледам да издържи по дълго мотора :yes:
та и пак колеги въпроса ще имам ли някви грижи ако го разстържа на 84мм
щот гледам че се продава кит за м50б20 с вал на 84мм и бутала на 84мм (пуснал съм линк на 1-ва страница)
но някой правил ли го е
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook