М43Б16/18 турбо

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 511
Регистриран на: 1.10.2005
Местоположение: negovan sofia
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: е30 s38b38 turbo

Re: М43Б16 турбо

Мнение от doko » 03 Яну 2012, 21:29

Джордане я им затвори устата утре със едно клипче със всекидневника на предния капак

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 03 Яну 2012, 21:39

///peter написа:Jordana написа:svilgg написа:то поради тая причина в перформънс форума не всеки може да пишеа Джордане забелязвам те лазиш във всяка една секция на форума и мноо си компетентен , я дай твоя проект да видимКолега нещо си предубеден .Ако се съмняваш в нещо което съм казал написал някъде из форума готов съм изслушам критиката Бате, я да видим твоя проект

Значи сега ша замоля в рамките на добрия тон да спрете да ма цитирате :mhihi: :mhihi: :mhihi: Не съм коментирал проекта на нито един от вас така че няма кво да коментирате и моя.Единствения коментар който съм си позволил е по настоящия в темата а за него не мисля че мога да добавя нещо освен ако автора не иска .И след като осрахме поредната тема не виждам какво има да се рови тука още :bang: :bang: :bang: :bang:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Плевен
Кара: м42б20 турбо
Детайли за колата: hx35/40 twin scroll

Re: М43Б16 турбо

Мнение от S-stail » 04 Яну 2012, 22:42

Jordana написа:И кво викаш ....колко е по голям камиона по голямо турбото и по убаво надува :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: То е ясно че тука няма кой да ви обърне внимание ама пуснете си една тема в тунинг бг или в перформанса ама да могат да пишат сички със заглавие : турбото от дизеляк същото глей грам разлика няма от турбото за бензинка и на същия вятър прай.
Лелеееее ...такъв цирк ше е че не ми се мисли ква храна ша отнесете :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Uiiiche :D zemi procheti malko v ppf ili bimmerforums-site shtom ne mi vqrvash na skromniq opit i vij za holset ,bw ili schwitzer i nekoi ot vtulkovite im analozi na garrett precision i tn..,daje obratnoto.
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Loosing Traction is part of the fun!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 04 Яну 2012, 23:38

S-stail написа:
Jordana написа:И кво викаш ....колко е по голям камиона по голямо турбото и по убаво надува :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: То е ясно че тука няма кой да ви обърне внимание ама пуснете си една тема в тунинг бг или в перформанса ама да могат да пишат сички със заглавие : турбото от дизеляк същото глей грам разлика няма от турбото за бензинка и на същия вятър прай.
Лелеееее ...такъв цирк ше е че не ми се мисли ква храна ша отнесете :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Uiiiche :D zemi procheti malko v ppf ili bimmerforums-site shtom ne mi vqrvash na skromniq opit i vij za holset ,bw ili schwitzer i nekoi ot vtulkovite im analozi na garrett precision i tn..,daje obratnoto.
Колега за мен няма никакво съмнение че в коментирания проект се ползва изпаднала от някъде дизелова турбина без абсолютно никаква идея за пресмятане на търсено налягане мощност която се очаква карта на компресора очаквания за поведения на двигателя или умишлено търсено такова или нещо подобно което да показва че автора има понятие от това което прави.Та той дори не знае че се ползва допълнителна електроника или се подменя изцяло стоковата.Тва на тебе говори ли ти нещо?Знам че ти говори и ти е ясно че избора на турбото е основен момент в проекта .Този избор трябва да е обоснован с извесните методи за определяне на крайните параметри на двигателя.А не с приказки че Пешо сложил такава и станало супер и аз тъй ша направя.Ама той човечеца де да знае че с правилната турбина може да изкара още 50-60 к.с. отгоре ? И конкретно по забележката ми че С ДИЗЕЛОВИ ТУРБИНИ не става коментирам точно неговия вариант и продължавам да го твърдя че с турбо свалено от дизелов автомобил единствения резултат ще е разнасяне на чугуна под капака и мъки за мотора.За кво е цялото туй приказване като има един куп турбота от бензинови двигатели подходящи за ползване при такива скраперски проекти с които гарантирано резултата ще е по добър.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 04 Яну 2012, 23:45

S-stail написа:Uiiiche zemi procheti malko v ppf ili bimmerforums-site shtom ne mi vqrvash na skromniq opit i vij za holset ,bw ili schwitzer i nekoi ot vtulkovite im analozi na garrett precision i tn..,daje obratnoto.
Само ща замоля да пишеш на кирилица че не ти се разбира кво си написал.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от dicho0o » 05 Яну 2012, 20:44

Колеги аз явно не съм ви казал че не търся максимума от двигателя.Просто искам двигателя да се събуди и за момента това ме устройва,защото съм ученик на 18г и ако я направя примерно 200кс няма да мога да си позволя да я карам.На газ върви добре,но има още какво да се доизкусурява,утре ще слагам и интерколер.Намерил съм си 3 по-големи дюзи(235кубика),сега ми остава да си намеря и 4-та.Ако някой може да ми помогне с дюза номера и е: 280150744 от c20xe
Поздрави и успешна 2012г!
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: М43Б16 турбо

Мнение от b00st » 05 Яну 2012, 20:51

вие тука докато обеснявате как ще се потроши мотора и как не се правило така без електроники, с дизелови турбини, момчето малко по-малко си донаправя проекта и си я кара колата сигурно с кеф. много разбирачи много нещо в тоя раздел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от dicho0o » 05 Яну 2012, 21:01

zBoost написа:вие тука докато обеснявате как ще се потроши мотора и как не се правило така без електроники, с дизелови турбини, момчето малко по-малко си донаправя проекта и си я кара колата сигурно с кеф. много разбирачи много нещо в тоя раздел.


Много си прав колега,карам си колата с усмивка до ушите,но имам проблем с газта,че много взе да гърми изведнъж и сега търся решение на проблема.Някой ако има идея да казва. :driving:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 05 Яну 2012, 21:39

Ще помоля някой модератор да зачисти темата от излишната изписана простотия за да може поне колегата да си завърши започнатото :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: М43Б16 турбо

Мнение от bum_bum » 05 Яну 2012, 21:50

Ти преди да молиш нещо спри да спамиш.

Нищо няма да чистя, а ще почакам да видя кой ще се насере тотално и ще му изтрия всичките мнения в раздела.
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: М43Б16 турбо

Мнение от N.Mihaylovski » 06 Яну 2012, 0:53

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
При тебе има ефект, при мен не трупат постове,ама ще е интересно щото доста ще са 0 на 0 :mhihi: :mhihi:
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: М43Б16 турбо

Мнение от ico318 » 06 Яну 2012, 1:29

dicho0o написа:
zBoost написа:вие тука докато обеснявате как ще се потроши мотора и как не се правило така без електроники, с дизелови турбини, момчето малко по-малко си донаправя проекта и си я кара колата сигурно с кеф. много разбирачи много нещо в тоя раздел.


Много си прав колега,карам си колата с усмивка до ушите,но имам проблем с газта,че много взе да гърми изведнъж и сега търся решение на проблема.Някой ако има идея да казва. :driving:

да взема и аз да дам акъл,понеже аз си карам от години със сходно направена кола,която всеки момент ще се счупи,но.... :ok: .значи гърми-освен стандартното-свещи,кабели и т.н.,в случая е важен дебита на изпарителя.моя е 140 квт. и едва смогва.обеднее ли малко и пука яко.много важен е и избора на смесител на газовата плочка-не слагай по-голям от ф33,защото гърмежите зачестяват.след проби с разни свещи,стигнах до извода,че най-добре е с такива за модела/не по-студени/,но еднополюсни и намалено разстояние-0,5-0,6.иначе в буст прекъсва и пак гърми в смукателя.накрая малък съвет-не слагай кулер преди да сложиш електроника.ако не се сещаш защо,ще обясня!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: М43Б16 турбо

Мнение от street_force » 10 Яну 2012, 15:54

абе момчета се едно чета туниг форума 2000 година когато тошо косматат баница беше най ГОУЕМАТА батка , та са дизелова турбина на бензика си става сутер гледа се сътноение примерно на моя зимен кенф ккк26 от 3.0 дизел ивеко дейли на м40б18 карам си я на газ с КУЛЕР и няма пороблеми буса е 1.2 овър на 0.9 холд вече 2 годинки незнам кви са тия разбирачески мнения та с 2 дизелови турбини нестава та незнам си кво има си готови проекти прочетете малко

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 3.07.2007
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: S50 @_@

Re: М43Б16 турбо

Мнение от VaLy0 » 12 Яну 2012, 14:18

Има хора които завиждат че на другите става за без пари, а те са вложили сума и пара и е почти същото!!! Мен лично също не ме кефи много проекта, но все пак евалла за ентусиазма при положение че е на 18г. и му се занимава, а някои и това не правят освен да критикуват постоянно ;)
И аз съм планувал такова нещо още от преди 3г. и до сега имам подготвен мотор+мега+сонда АЕМ и остава турбото, но и на него ще му дойде времето(подготвил съм си две и то ДИЗЕЛОВИ :mhihi: от джип Каптива :winky: ), важно е желание да има като човека пуснал темата ;)
ИзображениеБъРзИя ///

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 24.10.2005
Местоположение: софия Гео Милев , Люлин

Re: М43Б16 турбо

Мнение от street_force » 13 Яну 2012, 1:05

VaLy0 написа:Има хора които завиждат че на другите става за без пари, а те са вложили сума и пара и е почти същото!!! Мен лично също не ме кефи много проекта, но все пак евалла за ентусиазма при положение че е на 18г. и му се занимава, а някои и това не правят освен да критикуват постоянно ;)
И аз съм планувал такова нещо още от преди 3г. и до сега имам подготвен мотор+мега+сонда АЕМ и остава турбото, но и на него ще му дойде времето(подготвил съм си две и то ДИЗЕЛОВИ :mhihi: от джип Каптива :winky: ), важно е желание да има като човека пуснал темата ;)



на каптивата са с променлива геомертия направо ги засили някаде

ПредишнаСледваща

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook