М43Б16/18 турбо

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 27 Дек 2011, 20:28

Какво е ясно за изпарител? Естествено че му трябват нови настройки и не само настройки а и някои други промени
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Re: М43Б16 турбо

Мнение от ///ivanE30 » 27 Дек 2011, 20:34

тая от снимката е с нормална газова и малко се самнява да бачка нормално..по скоро работи колкото да не е спре тотално...в тази конфигурация ;) според мен трябва да се вложат малко парички щото скоро сичко ще замине а без кола е кофти в тия студове :yes:
bedrock city racing

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: М43Б16 турбо

Мнение от svilgg » 27 Дек 2011, 22:43

Jordana написа:Какво е ясно за изпарител? Естествено че му трябват нови настройки и не само настройки а и някои други промени

питам щото не ми е ясно , ако няма да кажеш нещо като хората по добре замъчли
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 28 Дек 2011, 9:56

///ivanE30 написа:тая от снимката е с нормална газова и малко се самнява да бачка нормално..по скоро работи колкото да не е спре тотално...в тази конфигурация според мен трябва да се вложат малко парички щото скоро сичко ще замине а без кола е кофти в тия студове

То работи нормално докато върне гаста един път.След туй с тия 2 метра турбо пътища пълни с газ незнам дали ще остане нещо читаво по мотора.За да няма грижи с газта трябва да е газов инжекцион.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от dicho0o » 30 Дек 2011, 13:20

Колеги двигателя издържа на 0.7 обаче турбината започна да се предава,сега го карам на 0.4. :mhihi:
Някой да предлага такова същото турбо от м21д24 :roll:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 30 Дек 2011, 16:29

Колега ти си поредния фен на дизеловите турбини който ша остане доволен :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Оправи си темата като дадеш инфо и покажи какви са целите на проекта .Какъв сетъп ползваш и т.н. С дизелови турбини НЕ СТАВА .Туй от мен да го знаеш .За да не береш ядове с тая кола земи си намери читаво турбо подходящо за твоя двигател и търсена мощност а не квото изпадне :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Zagy » 30 Дек 2011, 19:22

dicho0o написа:Значи днес колата я карах както трябва с всичко сложено по нея.Турбото идва малко и надува най-много до 0,4-0,5 нямам много точен манометър за момента.Гейта е махнат и клапата му е затворена.Върви перфектно но на газ,а на бензин неможе да стигне бууст

Това чудо кулер има ли??? :conf:

Ако е с нормална газова с изпарител не трябва ли да се преработи изпарителя за да изравни наляганията?
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 30 Дек 2011, 19:38

Zagy написа:Това чудо кулер има ли??? Ако е с нормална газова с изпарител не трябва ли да се преработи изпарителя за да изравни наляганията?


Така както го е направил не му трябва защото е преди турбото.Само че той изпарителя трябва да си е за турбо.Не преработен .Разликата не е само в изравнителната линия въпреки че става и само да се направи изравнителна линия.И не- няма кулер което е добре в случая щото като гръмне само ще свали тръбите на земята а кулера е още десетина литра гориво въздушна смес в повече за бомбата :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Master™ » 30 Дек 2011, 21:32

dicho0o написа:Значи днес колата я карах както трябва с всичко сложено по нея.Турбото идва малко и надува най-много до 0,4-0,5 нямам много точен манометър за момента.Гейта е махнат и клапата му е затворена.Върви перфектно но на газ,а на бензин неможе да стигне бууст


:shock: ей тука не ги знам тез момци как никой не ти обърна внимание на шедьовъра но аз лично паднах......... колега първо ще те критикувам и тогава съвет :yes:
турбото не ти надува 0,3-0,4 щото е малко .....и абсурд пък да ме убедиш че сте затворили гейта и на бенз не върви а на газ се цепи щот дори и на газ ако направиш 5-6000 оборота без гейт щи надуе поне 2бара абе колкото може да го развърти мотора :mhihi: ....... то затуй е гейта да регулира това да не стане ам да си седи се на 0,8 ....значи или турбото ти идва голямо и мотора не го развърта (едва ли) ....или ти издиша много сериозно някъде бууста (налягането),(ако наистина си минал 3000оборота на квото и да е).
Сега съвет
най лесния вариант е ако намериш някой да ти ремапне (чипне) оригиналния комп с малко по големи дюзи и тръбата на дебитомера да я направиш по голям диаметър че да не се тавани (все пак трябва да си е както си го сложил преди турбото и ще си отчита доста повечко въздух - като голяма атмосферка) , а с ремапа ще се предотврати давенето в ниските обороти докато се развърти. Прогресивен регулатор също ще ти свърши хубава работа ма са към 150-200лв (като надуе и ти вдига налягането на бенза в рейката и от там и количеството впръскан бенз - все едно по големи дюзи) .
СМТ като славянко ма там ти е от 250 втора ръка до май 600 плюс настройка и връзване още към 300-400 в зависимост от майстора де :mhihi: .
Мегата ти е 400лв +200 едис запалване+ още 400-500 за връзване и настройка + бенз поне 50-100лв и така
Сега тук имаше кола която се караше бая годинки м20 с по големи дюзи и прогресивен регулатор на 1 бар и сцепваше мрака но пък богатееше на ниските и гореше бая и господ знае ква му беше сместа :mhihi: но пък нямаше проблеми момчето......
(Това е просто съвет аз самия в момента събирам за МС на м20-то и ремап на м50-то или СМТ) така че сам си направи сметката че евтиното пак е вариянт и доста хора с ограничен бюджет го постигат но е супер мистерия и ако искаш нещо сигурно и постоянно събери поне 200-300лв за ремап или за смт 2-ра ръка....
и последно аз карах без електроника с всичко стоково (оригинално) но пък повече от 0,4 не посмях да надуя пък и турбинката ми позволява ако ща и 0,1 да е ......а с твоята на 0,8 си обречен :yes: (колата ми е супер лека и затова се задоволявах но сега сменям мотора и ще е както трябва да не се чудя кога ще пръдне) :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 30 Дек 2011, 22:07

Master™ написа: ей тука не ги знам тез момци как никой не ти обърна внимание на шедьовъра но аз лично паднах......... колега първо ще те критикувам и тогава съвет

То хубу критика ама човека като не иска да възприеме :shock: :shock: :shock: :shock: Поне пет човека му казаха че няма шянс да стане нещо читаво при тоя сетъп.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 25.02.2005
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: е30 М50 ТУРБО & е28 м20 Турбо
Мечтае да кара: е30 си с безплатен бенз

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Master™ » 31 Дек 2011, 0:46

абе поне може да си направи експеримент не е скъп мотор и ги има за по 300-400 :mhihi: ....да види кво ще се случи с мотора ако пробва различни варианти .
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: М43Б16 турбо

Мнение от kirililiev » 02 Яну 2012, 0:49

Jordana написа:Колега ти си поредния фен на дизеловите турбини който ша остане доволен :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
С дизелови турбини НЕ СТАВА .Туй от мен да го знаеш . :yes:

ти как стигна до това фондаментално заключение :shock: :banghead: :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 02 Яну 2012, 1:05

kirililiev написа:Jordana написа:Колега ти си поредния фен на дизеловите турбини който ша остане доволен С дизелови турбини НЕ СТАВА .Туй от мен да го знаеш . ти как стигна до това фондаментално заключение

Колега то ако става със сичко дето изпадне да се прави турбо бегачка никой няма си купува турбокомпресори ами ще кара от скрапа квот дойде.Въпроса не е да разнася едно желязо още под капака и да си мисли че има турбо.Ти ако имаш няква друга информация да споделиш казвай направо за кво иде реч.Тука коментираме свободно не е кат в перформанса на скрито.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: М43Б16 турбо

Мнение от kirililiev » 02 Яну 2012, 1:33

Jordana написа:
kirililiev написа:Jordana написа:Колега ти си поредния фен на дизеловите турбини който ша остане доволен С дизелови турбини НЕ СТАВА .Туй от мен да го знаеш . ти как стигна до това фондаментално заключение

Колега то ако става със сичко дето изпадне да се прави турбо бегачка никой няма си купува турбокомпресори ами ще кара от скрапа квот дойде.Въпроса не е да разнася едно желязо още под капака и да си мисли че има турбо.Ти ако имаш няква друга информация да споделиш казвай направо за кво иде реч.Тука коментираме свободно не е кат в перформанса на скрито.

http://hem.passagen.se/lahi/turbo/TD04.pdf

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: М43Б16 турбо

Мнение от Jordana » 02 Яну 2012, 10:58

Брато за какво ми ги даваш тея линкове ? Аз каталози съм гледал достатъчно.Един турбокомпресор може моделно да е означен еднакво за бензинови и дизелови апликации и това не значи че е един същ при двата варианта.Геометрията на турбинната част е различна за дизелов двигател и за бензинов въпреки че са с еднакви означения разлика има най малко в парт. номерата.Това ако не ти е ясно не виждам какво се опитваш да ми обясниш.Ако имаш да казваш нещо обясни го на колегата пуснал темата щото той момчето пита няколко пъти как става ама май не можа да разбере за кво иде реч.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook