Bmw Е30 M10B18 Рали Крос-Проект в развитие

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 15.02.2009

Bmw Е30 M10B18 Рали Крос-Проект в развитие

Мнение от HEARTLESS » 29 Юни 2011, 21:58

_DSC1900.jpg
_DSC2233 (2).jpg
_DSC2236.jpg


Здравейте колеги.Дойде време да се пусне тема и за този автомобил.
Надявам се и с помоща на всички вас,колата да се развива все повече и да носи радост и гордост на клуба!
Ще сьм благодарен на всеки за идей относно развитието на автомобила по-нанатьк,сигурен сьм че тук има много знаещи и можещи хора в това отношение.Разбира се,конструктивната критика ще бьде приета(дано да е по-малко)

Става дума за Е30 М10Б18
До момента по автомобила са направеени следните неща:
-олекотен и балансиран колянов вал-тегло 10.5кг
-олекотен и балансиран естествено маховик 4кг
-главата е портната и полирана,като е отнето 2.5мм
-усилени пружини с подложки 2мм
-раздвижно зьбно колело
-2 двойни делорто 40 с бокс за тях
-разплетена генерация от 318ис
-задно окачване кони регулируемо
-предно билдщайн регулируемо
-За момента колата е с оригинална скоростна кутия гертраг 240 с диф 4.27
-Собствено тегло на автомобила 960кг
фуел кьт няма ,развьрта се без тапене до 8000об
Запланувал сьм преправяне на еьрбокса за 2 спортни филтьра,защото според мен не и стига вьздуха малко,мисля да премахна изцяло от едната страна 2-та фара и да смуче деректно отпред,
Както и олекотяване до минимално допустимото тело от 870кг.
За другото което ми е в главата на момента сьм написал малко по-надолу

Тези от вас които са били на рали-кроса в Ловеч (Баховица),миналата седмица са я видели :yes:
Колата се кара от миналата година ,като до тук има 3 сьстезания.И трите завьршени без повреди по автомобила.

Жалко,че на последното сьстезание предните билдщайн не удьржаха,иначе щахме да се радваме на пьрви макар и скромен финал(по-мое мнение)
Ако може да помогнете за намиране на колянов вал с биели от М10Б20 или от М10Б16
Сьщо ме интересува спортен разпределителен вал около и над 300 градуса някой прави ли по копир,защото са ми казвали че уж някой се занимава с това в София,но нищо конкретно,или от някьде другаде...
Сьщо ще се радвам на вашите мнения по вьпроса за окачването на колата,защото моето специално отпред не я дьржи и накрая се предаде :confused:

Ето и един клип от свободните тренировки преди сьстезанието


http://www.vbox7.com/play:04ce39c82e
В класа си от 12 автомобила,сме на 6-то място
Поздрави Иво Иванов
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Bmw Е30 M10B18 Рали Крос-Проект в развитие

Мнение от bum_bum » 30 Юни 2011, 17:17

Арна е колицата. Аз поне съм на вълна валове сега регринд не бих правил нито тук, нито никъде по принцип. И това за стрийт кола, за такава, дето ще яде яко бой във високите нон-стоп пък съвсем. Иначе, ако държиш най-близкото място на което може да стане май е Гърция. Пайпър камс също предлагат от твой вал или чиста заготовка, което е по-оферта. Не знам с какви пари разполагате, но най-скъпият вал на Каткамс за М10 в Heed е 842.64лв. Което ще рече, че по нормалния свят може да се намери и под 700 може би та за тия пари може би си струва да си вземете истински проектиран и направен вал.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Плевен
Кара: м42б20 турбо
Детайли за колата: hx35/40 twin scroll

Re: Bmw Е30 M10B18 Рали Крос-Проект в развитие

Мнение от S-stail » 30 Юни 2011, 18:57

http://store.nexternal.com/ireland/storefront.aspx
Виж тук имаха за м10 регринд 292гр. 155$
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Loosing Traction is part of the fun!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Bmw Е30 M10B18 Рали Крос-Проект в развитие

Мнение от raduslaf » 15 Юли 2011, 9:14

Качвахте ли я на дино?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 11.07.2007
Местоположение: Варна
Кара: mega10B18

Re: Bmw Е30 M10B18 Рали Крос-Проект в развитие

Мнение от terziev » 28 Юли 2011, 17:30

HEARTLESS написа:....
Ако може да помогнете за намиране на колянов вал с биели от М10Б20 или от М10Б16 ...

каква е разликата в хода на вала м/у б18 и б16 ?
Изображение
Явор написа:всеки който прави нещо,дори и безмислено по е30 си е един вид МАНЯК ;) тоест всички са маняци под общ знаменател :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 15.02.2009

Re: Bmw Е30 M10B18 Рали Крос-Проект в развитие

Мнение от HEARTLESS » 31 Юли 2011, 10:40

Малко да повдигна темата с информация какво се случва с колата.
Установихме,че с еърбокса(хоуммейд)колата въпреки развъртането си някак си не работи в оптимален режим,но тъй като на рали-кроса е доста прашно не е разумно карбовете да се оставят 'голи' затова на миналото състезание се принудихме да караме така.
На снимката еърбокса е свален-ще се правят тромпетки за карбовете :bang: и ще се търсят филтри за тях.А ако не се намерят,еьрбокса ще бъде преправен с по голям обем и изведен до отпред-набавени са всиччччки гуфрета,скоби и тн :yes:
Набавени са вече 'леките стъкла' :mhihi: и тези дни им предстои монтаж :yes:

В момента търся и 2 джанти 17-ки с ет 12-25(желателно) 6.5-7ж поне на сносна цена,та ако някой има 2-ве джанти да казва :bchug: .Важното е да са здрави и еВтини :roll:

Сьответно ако се сдобия с тях,ще караме при хубаво време със подходящи сликове (4 на брой) и тогава ще е друга бира :bang:
560.jpg

На снимката се вижда какво ще се слу4и ако карбовете останат без бокс или филтри :conf:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Bmw Е30 M10B18 Рали Крос-Проект в развитие

Мнение от bum_bum » 02 Авг 2011, 16:10

Филтри за тромпетчетата мисля, че има на К&Н моторджийски. Има и по 4-5лв разни Илиянски ама с тях и без тях ще е май все тая.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 15.02.2009

Re: Bmw Е30 M10B18 Рали Крос-Проект в развитие

Мнение от HEARTLESS » 13 Авг 2011, 17:54

Малко да повдигна темата :lalala:
Вече разполагам със сликове Pirelli P Zero RS9 17'- 200-625-17
,6 на брой-като 4 от тях са на 80 %, другите 2-са слабички :lol: .Най-вероятно във вторник ще се пробва колата с тях и да се приготвяме за състезанието на 20 и 21 в Криводол.
Дано да е хубаво и слънчево времето да можем да ги обуем и 4-те.Тромпетките също са поръчани и в понеделник ще са монтирани
.Ето и 2 снимки на сликовете:

007.jpg
008.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 15.02.2009

Re: Bmw Е30 M10B18 Рали Крос-Проект в развитие

Мнение от HEARTLESS » 23 Авг 2011, 19:51

Състезанието мина.
Определено тромпетите.сликовете и новата бензинова помпа дръпнаха колата напред. :lalala:
Най-доброто класиране от 3-те официални тренировки беше 11 време в генералното от 32 автомобила.
Директно отидохме във финал 'С',като във самия финал една не спортсментска и не колегиална постъпка на колега в 4-тата обиколка лиши всички от отбора ни от медалите,като завършихме финала на 4-та позиция.Като има точки и за генералното от шампионата с 4-то време и в класа.
Няма как да не съм доволен,колата определено има много сила сега.Надявам се да е имало хора от клуба на състезанието и да се радвали и те.При наличие на финанси ще се ходи на последния кръг в Бургас.

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook