Маховик от М20 в М42

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 22.12.2005
Местоположение: София

Маховик от М20 в М42

Мнение от moncho_bg » 23 Май 2010, 11:16

Здравейте колеги !

Първо искам да се извиня,ако темата ми е за подфорум тунинг,но предполагам ,че тук ще бъде видяна от повече колеги предприели модификацията ,която ми предстои ,затова я пуснах в Е36.

Та въпроса ми е следния,предстои ми закупуване на 6,5 кг маховик от М20 ,заедно със стоков комплект съединител (М20-228мм) и стартер от е34 (М20) ,за да съжия малко ИС-ката ми с демпферен маховик по така популярната конверсия.Изчетох всичко ,което намерих по въпроса в този форум и накои други такива и видях мнения на колеги ,които това нащо са го правили на Е36-ци с М50 или М52 мотори.От мненията ми стана ясно ,че се налага да се смени и вилката на съединителя с такъв от М20 ,за да се запази хода на педала на съединителя и да се предотврати нежелателен ефект като износване на притискателя.Но ниъде не видях това да се налага при конверсия в/у М42 мотор като моя и за това пуснах и въпросната тема.Всичко останало с по-късите болтове за едномасовия маховик ,бендикса,планката за изнасяне стартера и т.н. ми е ясно ,само тази вилка ми е тъмна индия :conf:

Ако някой е запознат с въпроса от първа ръка как седят нещата при М42 ,ще бъда благодарен ако сподели :) :bchug:
Га дам ряз, прайм чиртъ.
Га сложим шпер, ш' прайм две чирти.

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Маховик от М20 в М42

Мнение от vladye » 23 Май 2010, 13:51

колега, тази тема мина ли я?
viewtopic.php?f=62&t=131746

много са колегите с м42, които са правили тази конверсия.
не мога да се сетя аз дали смених и вилката. :lol: мисля, че не е задължително.
Последна промяна vladye на 23 Май 2010, 23:31, променена общо 1 път
virtue and tranquillity

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Маховик от М20 в М42

Мнение от bum_bum » 23 Май 2010, 13:56

moncho_bg написа:Първо искам да се извиня,ако темата ми е за подфорум тунинг,но предполагам ,че тук ще бъде видяна от повече колеги предприели модификацията ,която ми предстои ,затова я пуснах в Е36.


Много от скоро си във форума за да имаш мисли и предположения, водещи до нарушаване правилата на му.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 22.12.2005
Местоположение: София

Re: Маховик от М20 в М42

Мнение от moncho_bg » 27 Май 2010, 7:45

bum_bum написа:
moncho_bg написа:Първо искам да се извиня,ако темата ми е за подфорум тунинг,но предполагам ,че тук ще бъде видяна от повече колеги предприели модификацията ,която ми предстои ,затова я пуснах в Е36.


Много от скоро си във форума за да имаш мисли и предположения, водещи до нарушаване правилата на му.

Странно как една техническа тема пусната в технически подфорум за конкретния модел автомобил нарушава правилата ,но щом сте преценили,че имплантирането на 25 годишни части се квалифицира като тунинг ,ОК . Нямаше как да я пусна тук,защото нямах права да пиша в този подфорум и благодаря на човека,който ме е одобрил за писане след 4 дни чакане.
През това време колата вече е готова и се оказа,че понякога неволята е по-полезна от даден форум :bowdown:

vladye написа:колега, тази тема мина ли я?
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 2&t=131746

много са колегите с м42, които са правили тази конверсия.
не мога да се сетя аз дали смених и вилката. :lol: мисля, че не е задължително.


Тази тема беше първата ,която прочетох,колега ,мерси за насочването все пак :D

Иначе успешно "тунингиране" на всички ! :yes:
Га дам ряз, прайм чиртъ.
Га сложим шпер, ш' прайм две чирти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Маховик от М20 в М42

Мнение от bum_bum » 27 Май 2010, 8:17

Нещо си се объркал, темата ти я одобрих веднага след като я беше пуснал и я преместих тук. Това, че ти е отнело 4 дни да намериш правилния раздел, където е преместена е друго нещо ;)
И да, олекотяването на маховика Е тунинг, а не ремонт или поддръжка на автомобила и за това темата ти е тук.
Изображение

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook