Супорти от Е38 на Е34

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Супорти от Е38 на Е34

Мнение от slavianko » 08 Ное 2009, 17:57

Преди време бях чел тема в която един колега беше споменал че е монтирал на Е34 спирачни апарати /супорти/ от Е38 тдс. Сдобих се с едни такива 4 бутални брембо също от Е38тдс от един колега от форума. Принципно като разгледах как стоят нещата ще успея да ги нагодя с малко зор. Мисълта ми е който е правил да помага че да не се мъча сам. Пък ако не здраве да е тая седмица ще се занимавам с тях
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от slavianko » 09 Ное 2009, 11:54

Хм. Никой ли не и правил нещо подобно???
След малко отивам в гаража. То се е видяло че ще се хващам сам да умувам. :mhihi: :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от slavianko » 10 Ное 2009, 18:35

Темата нека се затрие че като гледам е доста интересна :mhihi: :mhihi:
Вече ми е ясно как ще стане монтажа и остава да отделя малко време и да почвам.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от bum_bum » 11 Ное 2009, 14:50

E не я затривай, все някой ще вземе да го прави след време. То като не пишем не значи, че не се гледа ама аз като е34 съм виждал само на картинка къв съвет да ти дам :mhihi: Пускай снимки на планки-мланки там да видим как става. Па и знам, че яки спирачки отдавна са ти мечта, не се прай ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от slavianko » 11 Ное 2009, 17:18

bum_bum написа:E не я затривай, все някой ще вземе да го прави след време. То като не пишем не значи, че не се гледа ама аз като е34 съм виждал само на картинка къв съвет да ти дам :mhihi: Пускай снимки на планки-мланки там да видим как става. Па и знам, че яки спирачки отдавна са ти мечта, не се прай ;)
Снимки със сигурност ще пусна да се види целият процес. Обаче най вероятно ще бъде в темата ми по проекта и още по вероятно ще е след нова година. То май всичко по колата ще е след нова година че нещо тия дни само ми се кара без да ми се бута нищо и ще чакам да ми дойде музата :mhihi: :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от ivan. » 22 Ное 2009, 16:06

slavianko написа:
bum_bum написа:E не я затривай, все някой ще вземе да го прави след време. То като не пишем не значи, че не се гледа ама аз като е34 съм виждал само на картинка къв съвет да ти дам :mhihi: Пускай снимки на планки-мланки там да видим как става. Па и знам, че яки спирачки отдавна са ти мечта, не се прай ;)
Снимки със сигурност ще пусна да се види целият процес. Обаче най вероятно ще бъде в темата ми по проекта и още по вероятно ще е след нова година. То май всичко по колата ще е след нова година че нещо тия дни само ми се кара без да ми се бута нищо и ще чакам да ми дойде музата :mhihi: :mhihi:

Тя тръгна ли ,та да и се наложи да спира :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И виждам в проекта ти елементи от калпави мотори-----ок :yes:
само за коленовия вал трябва да се помисли :mhihi: :mhihi: :mhihi: ,защо ли знам кой ще е донора :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
by ''kompleksa''

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от slavianko » 22 Ное 2009, 18:31

ivan. написа:
slavianko написа:
bum_bum написа:E не я затривай, все някой ще вземе да го прави след време. То като не пишем не значи, че не се гледа ама аз като е34 съм виждал само на картинка къв съвет да ти дам :mhihi: Пускай снимки на планки-мланки там да видим как става. Па и знам, че яки спирачки отдавна са ти мечта, не се прай ;)
Снимки със сигурност ще пусна да се види целият процес. Обаче най вероятно ще бъде в темата ми по проекта и още по вероятно ще е след нова година. То май всичко по колата ще е след нова година че нещо тия дни само ми се кара без да ми се бута нищо и ще чакам да ми дойде музата :mhihi: :mhihi:

Тя тръгна ли ,та да и се наложи да спира :mhihi: :mhihi: :mhihi:
И виждам в проекта ти елементи от калпави мотори-----ок :yes:
само за коленовия вал трябва да се помисли :mhihi: :mhihi: :mhihi: ,защо ли знам кой ще е донора :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Я го напиши пак че нищо не ти схванах
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от ivan. » 22 Ное 2009, 19:26

:yes: Давам....:
-както ти се се шегувал в мои теми и аз сега си позволявам;
-25-цата за да я някараш да ти тръгне с турбо ти трябва коленов вал от м51 и 20 000 лв-това за два месеца го проучих;
-и последно,сигурен съм,че не си отделил такъв хонорар на колата ,,,,,,,а имам и да си връщам :mhihi:
аааааааа и турбо без радикални промени на надут спрямо степен на сгъстяване мотор е равно на социален тунинг ;)
А бе маани -бегай..........ако турбинирам в твоя стил бих ползвал ''майка '' мотор ,ама бмв нямат такъв и пак ще съм в шах;)
аЙДЕ със здраве и не се заяждам,напротив............забравих-изпускателя на тдс не става ;)
Изображение
by ''kompleksa''

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от Postman » 22 Ное 2009, 19:58

ivan. написа:......

Ванка, ти кое хапче избра - синьото или червеното?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от slavianko » 22 Ное 2009, 20:16

ivan. написа::yes: Давам....:
-както ти се се шегувал в мои теми и аз сега си позволявам;
-25-цата за да я някараш да ти тръгне с турбо ти трябва коленов вал от м51 и 20 000 лв-това за два месеца го проучих;
-и последно,сигурен съм,че не си отделил такъв хонорар на колата ,,,,,,,а имам и да си връщам :mhihi:
аааааааа и турбо без радикални промени на надут спрямо степен на сгъстяване мотор е равно на социален тунинг ;)
А бе маани -бегай..........ако турбинирам в твоя стил бих ползвал ''майка '' мотор ,ама бмв нямат такъв и пак ще съм в шах;)
аЙДЕ със здраве и не се заяждам,напротив............забравих-изпускателя на тдс не става ;)
Доколкото ми е известно този раздел силов тунинг май го направиха за по тесен кръг от потребители за да се отсеят постове точно като твоят "аз имам да си връщам" Ама все пак мисля това е работа на хората занимаващи се със сайта.
Като монтирам супортите щях да пусна снимки тук със полезна информация и темата да стане интересна но като гледам май пак има изказвания от сорта "аз имам да си връщам" и всичко отива пак където си е било.
Отностно колата ми ти явно всеки ден я караш и знаеш най добре как върви. Ако мислиш че с такива изказвания "ама тя върви ли че да я караш да спира" ме ядосваш, лъжеш се. Колега ни най малко си го "връщаш" Вчера раздавах доволно газ на събора и си истърках поредните няколко чивта гуми пък тя нека все така да не върви.
Отностно цената за да караш турбо кола ще ти кажа само че отдавна съм спрял да ги броя. Всеки кото си е правил турбо кола знае че тия разходи не се смятат и не се броят но ти няма как да го знаеш това. ;) Може и 5 да не съм дал може и 20 да съм надхърлил. За мен важното е едно. Да си давам газ когато ми е кеф. А дали върви и дали и трябват по яки спирачки това е мой проблем не твой.

И колега ако съм те обидил някога на кола сори. Ама да ми излизаш със изявления "Аз имам да си връщам" е просто смешно. Ако толкова искаш да си го върнеш давай да се разберем някой ден да се видим с колите. Да си вземем по някой друг чивт гуми и да даваме газ. И ти обещавам че ако колата ти върви по добре ще обявя публично във форума че си ми го върнал. Но да ми пишеш глупости тука не е начина вярвай ми ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от rtzankov » 22 Ное 2009, 21:23

Тези лични драми ги давайте на лична ;)
Славяне, ако ще пускаш снимки как се прави тази интервенция
да оставя темата отключена, ако ли не заключвам,
а вие може да продължите на Лична ;)
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от ivan. » 22 Ное 2009, 22:17

Славяне моите извинения и сега по-сериозно,че ме забъркаха с цветни хапчета:мислех си,че разбираш от майтап..........
Махни изпускателя(тдс-овия) и го направи на всеки цилиндър с еднаква дължина на тръбата,преди турбото......
В проекта ти не си писал за смяна на коленов вал и бутала......направи го ,за да си караш колата като ежедневка,на алпината вала е същия и от постовете ти предполагам,че го имаш наличен...за 82.6 бутала се сещаш нали,малка промяна ти е нужна.
Аз отговорно ти казвам ,че ги наливам тези пари в турбинирането на б25,ама искам да се направи за ежедневието.
ще направим справка задължитено.....последнаха муха (ще питаш постмана дали е синя или червена) в главата ми,след би-турбо на стара печка ,е м-ков мотор на их ;)
И от двете,атмосверка или турбо едната ще пстане в мен ;)
Айде със здраве
Е38 също няма да те изненада относно спирачки..............Д2.. ;)
Изображение
by ''kompleksa''


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от ivan. » 22 Ное 2009, 22:46

Postman написа:
ivan. написа:......

Ванка, ти кое хапче избра - синьото или червеното?

:confused:
Изображение
by ''kompleksa''

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от Postman » 22 Ное 2009, 23:34

ivan. написа:
Postman написа:
ivan. написа:......

Ванка, ти кое хапче избра - синьото или червеното?

:confused:

Освен да ти ръкопляскам за екзалтираното съчинение?!?

П.П. Много жалко, че не можеш да с погледнеш отстрани как изглежда написаното...


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Супорти от Е38 на Е34

Мнение от ivan. » 23 Ное 2009, 1:23

Postman написа:
ivan. написа:
Postman написа:
ivan. написа:......

Ванка, ти кое хапче избра - синьото или червеното?

:confused:

Освен да ти ръкопляскам за екзалтираното съчинение?!?

П.П. Много жалко, че не можеш да с погледнеш отстрани как изглежда написаното...

Te ти ли ще ме пращаш за хапчета :clap:
ако ме познаваш,ще знаеш,че аналгина ми чужда работа
и да се обяснявам пред искуствен робот ,като теб,мога да ти споделя,че приятелите ти с аналогични,цветни хапчета ,,,,,,,,,,,,,,,,те там мойе и да ти върви мохабета ;)
Коренсподирай си,с който и както си искаш ,дай ми бан или както ти е удобно,но те моля не говори или пиши глупости ;) ,за да не разбереш ефекта на бумеранг и някакъв каскет се завърти наобратно .....аз преценявам написаното от мен и знам ое и заради кой го пиша,ама ти и ако ще и целия клуб да реагира за теб ,спрямо мнението ти, с което ме изкара наркоман,повярвай ми ,че си загазил..............
очаквам да се извиниш или .........ти си знаеш............ама май нищо не знаеш ;)
п.п извинявам се за правописа в случая,ама тоя да ме изкара наркоман

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Мога тук пред всички да напиша адреса ми ,за да ми пратиш хапчетата,а ти не си даваш дори телефона :mhihi:
Моли се да си говорил(писъл метафорично) ,за да не те мисля аз
Изображение
by ''kompleksa''

Следваща

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook