Размер на порта на колектор М50Б25?

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.08.2007

Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от Yalokin » 24 Сеп 2009, 16:04

Интересува ме вътрешния размер на порта при главата на колектор от М50Б25, ако някой има свален да го премери ще съм му много благодарен :)


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от sonny » 29 Сеп 2009, 21:16

за точен размер не помня, но от М50Б20 колектор е с 30% по-голям, а от М52 колектор е с повече от 50% по-голям, ама размера ни го помня

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.08.2007

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от Yalokin » 29 Сеп 2009, 23:19

Сони трябва ми точния размер за фланец, а нямам време да свалям колектора на колата сега, че я карам постоянно ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от KUMHO » 30 Сеп 2009, 7:21

Вземи си една гарнитура и от там си свали размерите,нали така или иначе ще я сменяш и няма да ти остане излишна.


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от sonny » 30 Сеп 2009, 10:51

KUMHO написа:Вземи си една гарнитура и от там си свали размерите,нали така или иначе ще я сменяш и няма да ти остане излишна.


Смукателния колектор не е с гарнитура а с О-пръстени, а по тях не може да се измери, защото са с няколко мм по-големи

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от KUMHO » 30 Сеп 2009, 11:33

На мен ми се завъртя някъв изпускателен колектор в главата...ама няма значение :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от slavianko » 30 Сеп 2009, 17:16

Аз в крайна сметка не разбрах за всмукателният или за испускателният става въпрос ??? Но и за който от двата да е трудно само по размер ще докараш нещо по простата причина че отворите са елипса а не кръг
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.08.2007

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от Yalokin » 03 Окт 2009, 16:22

За всмукателния става въпрос, а формата на елипсата му е много елементарна и всеки 3то класник може да си я направи като знае само широчината и височината.
Подметнаха ми, че в БМВ ТИС можело да има размера, някой който я има и може да провери?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от slavianko » 03 Окт 2009, 17:56

Yalokin написа:За всмукателния става въпрос, а формата на елипсата му е много елементарна и всеки 3то класник може да си я направи като знае само широчината и височината.
Подметнаха ми, че в БМВ ТИС можело да има размера, някой който я има и може да провери?
Ей ти формата
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 85094d.jpg
Ама не ми разправяй кой шестокласник може да ти я направи и кой не щото изобщо не си в час. Ще направиш тая елипса по размер само през квив макарон. Точно там всичко трябва да е точно до 10-та от милиметъра и да няма никакво съпротивление. Трябва толкова финно да се направи прехода че и най малкото ръбче ще е в минус. Тъй че земи си един всмукател от някой морга и по него прави и не ми разпавяй за размери и шестокласници че аз дето съм срал ти там пасеш сега :winky:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от Nikolay1 » 03 Окт 2009, 21:31

.
Be poZer, ride HoreX, drink 4oreX!
Oня русия

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.08.2007

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от Yalokin » 03 Окт 2009, 21:33

slavianko написа:
Yalokin написа:За всмукателния става въпрос, а формата на елипсата му е много елементарна и всеки 3то класник може да си я направи като знае само широчината и височината.
Подметнаха ми, че в БМВ ТИС можело да има размера, някой който я има и може да провери?
Ей ти формата
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 85094d.jpg
Ама не ми разправяй кой шестокласник може да ти я направи и кой не щото изобщо не си в час. Ще направиш тая елипса по размер само през квив макарон. Точно там всичко трябва да е точно до 10-та от милиметъра и да няма никакво съпротивление. Трябва толкова финно да се направи прехода че и най малкото ръбче ще е в минус. Тъй че земи си един всмукател от някой морга и по него прави и не ми разпавяй за размери и шестокласници че аз дето съм срал ти там пасеш сега :winky:

Понеже си наистина еталон в сферата на БМВ тунинга ще ти отговоря със съответното благоговение в начина си на изказване разбира се след като си измия устата от това което съм пасал.
Тази елипса се обуславя от 2 радиуса или един диаметър за по-лесно които са равни на височината на порта и дължината на широката част на един правоъгълник която пък се намира като от общата широчина извадим един път диаметъра. Ако има нужда да приложа и една детска рисунка?
За точността до десета от милиметъра, ами те и фабричните колектори не са толкова точни , но е хубаво да са точни (за разлика от изпускателните където е желателно да има едно прагче, но това ти го знаеш).
И все пак пуснах темата да попитам някой има ли свален колектор за да премери каквото ме интересува, защото нямам време сега да си разглобявам колектора само затова.
П.С. Извинявам се ако мнението ми се тълкува като спам, просто си позволих да репликирам уважаваният ни съфорумец и тунинг гуру за да изчистя неяснотите кой срал, кой папал и кои си запушил мотора с колектор от дизел.
Последна промяна Yalokin на 04 Окт 2009, 15:36, променена общо 1 път

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от ///Явор » 03 Окт 2009, 23:32

:mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от rtzankov » 04 Окт 2009, 19:12

Slavqnko, малко по здържан тон, моля !
Тук сме за да си помагаме а не да викаме колко сме велики.
Ако не вярваш ще ти извадя "умните" мнения от преди година и полувина !

Мир и спокойствие :!:
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от slavianko » 04 Окт 2009, 21:40

rtzankov написа:Slavqnko, малко по здържан тон, моля !
Тук сме за да си помагаме а не да викаме колко сме велики.
Ако не вярваш ще ти извадя "умните" мнения от преди година и полувина !

Мир и спокойствие :!:
Ооо гаранция ги имам "умните" да. Та аз до преди две години нямах и представа от ДВГ и едва ли бих направил разлика от бутало и биела. Ама в това срамно няма. За сметка на това пък се уча бързо но и попивам това което ми казват знаещите. Затова и му казвам че няма да го докара с чертеж ама он си знае неговото. Все пак кво ли се ядосвам да си чупят главите.
Отностно тона сори. :oops: :oops:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от slavianko » 04 Окт 2009, 22:06

Yalokin написа:кои си запушил мотора с колектор от дизел.
Ей ти една друга със "запушен" колектор от дизел. :mhihi: :mhihi:

Много се е запушила нали. :winky: Добре че ми е приятел та ме светна да си сложа като неговит дизелов колектор че да се запуша и аз. :mhihi: :mhihi:
Иначе сори че ти се намесих в темата. Вземи си чертеж и си прави по него ще стане супер.
Явор написа::mhihi:
Яворе типично в твой стил. Едно от хилядите ти "поучителни' мнения. Впрочем за 5г четене и писане тук във форума май други освен тия не съм срещал.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

Следваща

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook