Размер на порта на колектор М50Б25?

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.08.2007

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от Yalokin » 04 Окт 2009, 22:14

И така някой да има доброто женалние и възможност да измери само височината и широчината на порт от всмукателния колектор?
П.С. Славянко в духа на добрия тон да споделя, че и аз съм пипнал по някой друг колектор, че и някоя друга програмка за машинки с ЦПУ съм написал и най-невероятното е, че и всичко е било точно само по чертеж. А затова кой колко ги разбира нещата нека който си има комплекс да си показва достойнството. Успех с ТНТМ-то и нека не пълним повече със спам темата. Поздрави!


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от sonny » 08 Окт 2009, 22:00

Колега, като изровиш размерите и направиш чертежа, би ли усал един файл тук, защото и на мен ми трябва за същото, та да не се лутам и аз да правя чертежи, че там о файловете съм много бос.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.08.2007

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от Yalokin » 12 Окт 2009, 10:52

Малко да ъп-на темата, че на колегите дето обещаха да премерят явно не им остава време за момента ;)
П.С. Славянко сега ти видях мнението с клипчето на Ремус с колата, но той ако не се лъжа е с М20, а там портовете на главата са кръгли...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от slavianko » 12 Окт 2009, 13:05

Yalokin написа:Малко да ъп-на темата, че на колегите дето обещаха да премерят явно не им остава време за момента ;)
П.С. Славянко сега ти видях мнението с клипчето на Ремус с колата, но той ако не се лъжа е с М20, а там портовете на главата са кръгли...
И какъв е проблема да се направи преход от елипса към кръгло???
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 08970c.jpg
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id= ... 09128t.jpg
Ето ти две снимки ако не си гледал темата ми. ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от rtzankov » 12 Окт 2009, 14:21

Yalokin написа:И така някой да има доброто женалние и възможност да измери само височината и широчината на порт от всмукателния колектор?
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от slavianko » 12 Окт 2009, 15:50

rtzankov написа:
Yalokin написа:И така някой да има доброто женалние и възможност да измери само височината и широчината на порт от всмукателния колектор?
Тея дни и без това трябва да смъкна мотора за да му набия най сетне кованите части и тогава ще му го измеря пустият всмукател. Само не обещавам точно кога ще е че имам и някой спънки. И ако до тогава човека не си е взел мерки вече. Или ако изобщо вече пиша в тоя форум че напоследък получавам разни ЛС-та с изявления на вкиснати видни тунингисти които си мислят че те са открили топлата вода или най вероятно избиват комплекси но вече супер много се дразня и ще ми писне.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от bum_bum » 12 Окт 2009, 16:16

Сори за :OT: ама нимоа са сдърша.
Най-добре ги спомени тия изтъкнати тунингисти. То тоя форум затва така отива на майната си в един момент, щото не се доизказват нещата. Аз каквото и към когото съм имал съм го казал, я във форума, я лично ако съм имал възможност. Конкретно за Явор говоря. Имало е нещо, казали сме си квото трябва и тва е. Тук обаче много хора забелязвам говорят и против него и против други, а като се видят лично си ближат топките, ако не си ги слушал ще кажеш едва ли не братя да са.. Дайте да си казваме кво-що.. все пак сме мъже, нали?
Изображение

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от rtzankov » 12 Окт 2009, 16:38

Супер идея, само ви моля да не го правите в тия форуми,
защото това далеч не е правилното място :ok: :ok:

Славяне, чакаме размери на портовете и заключвам темата :bchug:
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от slavianko » 12 Окт 2009, 16:46

bum_bum написа:Сори за :OT: ама нимоа са сдърша.
Най-добре ги спомени тия изтъкнати тунингисти. То тоя форум затва така отива на майната си в един момент, щото не се доизказват нещата. Аз каквото и към когото съм имал съм го казал, я във форума, я лично ако съм имал възможност. Конкретно за Явор говоря. Имало е нещо, казали сме си квото трябва и тва е. Тук обаче много хора забелязвам говорят и против него и против други, а като се видят лично си ближат топките, ако не си ги слушал ще кажеш едва ли не братя да са.. Дайте да си казваме кво-що.. все пак сме мъже, нали?
Изобщо не искам да коментирам че малко ми трябва да спра с тоя форум. А и не виждам смисъл вече да го правя. Като напиша нещо и някой да почне да се сърди защо го правя общественно достояние. А като питам нещо ми се отговаря само с простотии. А тези които знаят пък така са си свили задниците че топлийка не можеш бодне. Кажи ми наистина какъв е смисъла да пиша изобщо. Ще си пиша с определени хора само на ЛС и ще спра да се ядосвам с комплексари и готово.
Аз дори направо от сега да му кажа довиждане на тоя форум и това е
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от bum_bum » 12 Окт 2009, 17:01

slavianko написа:Като напиша нещо и някой да почне да се сърди защо го правя общественно достояние.


:shock: Тва ако е истина мисля, че направо въпросния човек трябва да бъде любезно помолен да напусне форума. Не е ли тва идеята за която са събрани повечето хора тук?
Питоне, сори за ОТ, ако искаш трий или по-добре мести тая част от темата отделно в друг раздел ама мисля, че за тия работи трябва да се говори. Факт е, че голямата част ценни за форума хора напуснаха и дори и някой да не смята Славянко за част от тях, то поне той дава да се види, че проблем има и според мен е редно да се види какъв е и да се реши по някакъв начин.
Изображение

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от ///Явор » 12 Окт 2009, 17:01

Изображение
Изображение
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от 00Cool » 12 Окт 2009, 18:31

от тва по ясно здраве му кажи :clap:
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.08.2007

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от Yalokin » 12 Окт 2009, 21:40

Яворе мерси много мисля, че темата вече е изчерпана.

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Re: Размер на порта на колектор М50Б25?

Мнение от rtzankov » 13 Окт 2009, 10:53

Благодаря на Явор.
Заключвам темата ;)

П.С. Питоне ако искаш пусни една тема тук,
аз ще се грижа да стане добра дискусич по проблема ;)
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

Предишна

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook