слагам си турбо които има опит да помага м50

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: София, Овча Купел
Пол: Мъж
Кара: '98 540i
Мечтае да кара: на 2 бара

Мнение от nParMaTuK » 29 Авг 2009, 19:58

Както казахме вече на колегата valentino мегата е плъг&плей - махаш твойто еку и слагаш новото и после е ред на мапера който и да е той
И като цяло си напред с парите шот при смт-то даваш и едни 100лв. за външен мап :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

re

Мнение от slavianko » 29 Авг 2009, 20:35

nParMaTuK написа:Както казахме вече на колегата valentino мегата е плъг&плей - махаш твойто еку и слагаш новото и после е ред на мапера който и да е той
И като цяло си напред с парите шот при смт-то даваш и едни 100лв. за външен мап :D
Колега ти май четеш между редовете Никой не оспорва цената на МС. Но я задай на колегата valentino въпроса колко пари ще ти струва монтажа с ПЪЛНИТЕ настройки ;) Въпреки че съм сигурен че знаеш колко. И аз не го искам това смт6 колега защото знам че с него просто правиш НЯКАКВИ настройки. Но не се мъчи да ме убеждаваш че с МС излиза по евтино.Рано или късно и аз ще съм с МС но ако беше тънко отдавана да съм махнал аларма-тунинга
пс. Аз ползвам мап от тдс за 20лв ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Re: re

Мнение от ///peter » 29 Авг 2009, 22:40

slavianko написа:
nParMaTuK написа:Както казахме вече на колегата valentino мегата е плъг&плей - махаш твойто еку и слагаш новото и после е ред на мапера който и да е той
И като цяло си напред с парите шот при смт-то даваш и едни 100лв. за външен мап :D
Колега ти май четеш между редовете Никой не оспорва цената на МС. Но я задай на колегата valentino въпроса колко пари ще ти струва монтажа с ПЪЛНИТЕ настройки ;) Въпреки че съм сигурен че знаеш колко. И аз не го искам това смт6 колега защото знам че с него просто правиш НЯКАКВИ настройки. Но не се мъчи да ме убеждаваш че с МС излиза по евтино.Рано или късно и аз ще съм с МС но ако беше тънко отдавана да съм махнал аларма-тунинга
пс. Аз ползвам мап от тдс за 20лв ;)


Монтажа е в кутията на оригиналното ECU + маркуч за мап, можеш и сам да го направиш. Настройката иска малко четене и много SAVE :))) Валентино ще ме разбере какво имам в предвид, толкова му званях :)))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: София, Овча Купел
Пол: Мъж
Кара: '98 540i
Мечтае да кара: на 2 бара

Мнение от nParMaTuK » 29 Авг 2009, 23:11

Колегата отгоре говори само истини, монтажа е около 7~10мин като сложим и дупката за мапа, кажи ги 20, за мапването си трябва..... как да кажа рационално мислене и широколентова сонда :mhihi: :mhihi:
Тааа като цяло мега+мапване<<<от СМТ, като пара 8)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: габрово
Пол: Мъж
Кара: е 36 м50б25

Мнение от petar80 » 29 Авг 2009, 23:26

мисля да си куря мн електро и няма да ви вземам никакви пари за настоики че ми омразна вече от разбирачи и подобни работя по вапроса попринцип се занимавам с аларми за това

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5600
Регистриран на: 24.11.2006
Пол: Мъж
Кара: Жи55АЕМЖИ
Мечтае да кара: 911 turbo
Детайли за колата: 630cc - injectors
HX52 Holset
MS 1 Extra - ECU
Inovate wide band

Мнение от ///peter » 30 Авг 2009, 11:45

petar80 написа:мисля да си куря мн електро и няма да ви вземам никакви пари за настоики че ми омразна вече от разбирачи и подобни работя по вапроса попринцип се занимавам с аларми за това


Адаш, какво ще си куриш? :shock: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 438
Регистриран на: 20.03.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: E30 320
Детайли за колата: E30 320 Megasquirt MS II-extra,DIY wideband

Мнение от valentino » 02 Сеп 2009, 18:33

За Мегаскуирт за мен перфектната комбинация е М50 без Ванос(с Мотроник 3.х) в Е34,защото си ползваш оригиналната инсталация и датчиците.МС като се монтира в кутията от Мотроника остава да се прекара кабела за връзка с компютъра като си има готова фабрична дупка между купето черната кутия с електронните блокове.Остава да се резне маркуча между всмук. тръби и регулатора на налягането и да се сложи тройник за да се разклони маркуча до МС.
Другия двигател с минимални преправяния е М42.При него като се махне дебитомера(или каквото беше там) се монтира допълнително датчик за входящия въздух от М50.
М20 и М30 освен добавяне на датчик за входящия въздух се сменя и ТПС-а с потенциометър.
Най-зле е М50 с Ванос.Там се сменя датчика на кол. вал с такъв от М50 Бошов тип.Освен това се сменя и ламбда-сондата,а в някой случай може да се наложи и смяна на датчиците за температура.Лошото е че Ваноса вече може да се управлява само стъпално(примерно до 1500 оборота изключен и над тези обороти включен)
Megasquirt & Megaview user

Tuning Meister
Tuning Meister
Аватар
Мнения: 1295
Регистриран на: 27.01.2002
Местоположение: Russe

Re: ре

Мнение от KAMIKADZE » 03 Сеп 2009, 9:09

slavianko написа:
nParMaTuK написа:В русе има един с едно жълто, той може :mhihi:
Познавам човека с жълтото. То има и други в Русе които могат и то доста ама цена 2000лв за монтаж и настройки на МС едва ли ще ти харесат ;) Та за това говорихме все пак


И аз не бях чувал за такива цифри ... ама мен не си ме питал - може нещо да измислим на nParMaTuK бързо я настроихме и стана а и няма преправяне в инсталацията :idea:
[img]http://drifting-bg.info/landicar/landi.jpg/img]

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 20.03.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: влака
Мечтае да кара: самолет с духалка :)

Мнение от Tigar1972 » 15 Сеп 2009, 16:23

Жълтото да ми даде цена за мегаскуирт на М42 с минимално преправяне да не се праи на чукнат :idea:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 438
Регистриран на: 20.03.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: E30 320
Детайли за колата: E30 320 Megasquirt MS II-extra,DIY wideband

Re: слагам си турбо които има опит да помага м50

Мнение от valentino » 28 Сеп 2009, 14:48

Човека с жълтото БМВ го е настроил,а самия Мегаскуирт на пРАгМаТиК дето стана въпрос по-горе е мое производство.
Последна промяна valentino на 29 Сеп 2009, 13:23, променена общо 1 път
Megasquirt & Megaview user

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 21.07.2009
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: кракомобил
Детайли за колата: [url]http://flickcabin.com/public/view/full/84667[url/]

Re: слагам си турбо които има опит да помага м50

Мнение от georgymk » 28 Сеп 2009, 17:57

всичко точно,и ако се научиш да пишеш на клавиатурата,цена няма да имаш.....
1) За намиране на жена са нужни пари и време =>
=> Жена = пари*време
2) "Времето е пари" =>
=> време = пари
3) Следователно от 1 и 2 - Жена = пари*пари
4) Парите са корен на всички проблеми =>
=> пари = √проблеми
Следователно от 1,2,3,4 :
---------------------------- 2
Жена = (√проблеми)
Съкращаваме корена в скобите и степента и получаваме:
Жена = проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: слагам си турбо които има опит да помага м50

Мнение от ръб » 28 Сеп 2009, 23:24

А, Пепи и тука го имало :D Смени ли мотора най-накрая ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: слагам си турбо които има опит да помага м50

Мнение от slavianko » 01 Окт 2009, 16:40

valentino написа:Човека с жълтото БМВ го е настроил,а самия Мегаскуирт на пРАгМаТиК дето стана въпрос по-горе е мое производство.
Тея дни говорих с човека с жълтото. Сега ми предстои да махна мотора и най накрая да наредя кованите карантии. След това живот и здраве ще надуя още малко до към 0.8-1.0 бар и най вероятно ще се чуем ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

Предишна

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook