WeiTec "vs" M SPORT SUSPENSION

Тунинг на двигатели, окачване, спирачки и всички други тежки железа по нашите баварци.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 256
Регистриран на: 4.06.2008
Пол: Мъж
Кара: ...
Мечтае да кара: годзила

WeiTec "vs" M SPORT SUSPENSION

Мнение от Plamenavramov » 13 Фев 2009, 10:36

Привет колеги! Преди около месец си купих отново 36-ца,но с окачване(може да сте я виждали в Е36 форум) ,та въпроса ми е:
Била е с М окачване,но в последствие,на 04.2005г. е сменено в Германия с "WeiTec" чисто ново с гаранция с "1000" документа и TUV-вове,и се чудя понеже не съм вещ в тази насока,дали е по-добре за да го сложат или са се прекарали?
Впечетленията ми от автомобила,като поведение,стъпка и комфорт са доста "+"
-твърдо и сигурно по завоите
-не тръска като "Golf 2" на червени пружини :mhihi: а вози доста добре
Ще се зарадвам на компетентни мнения !
Благодаря предварително!
П.С. Нека в тази тема не присъстват спорове и скандали! :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 13 Фев 2009, 11:04

Въпроса ти е малко като Made in China VS Made in Germany ;)
Изображение

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 13 Фев 2009, 11:23

и двете са бошлав работа
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 256
Регистриран на: 4.06.2008
Пол: Мъж
Кара: ...
Мечтае да кара: годзила

Мнение от Plamenavramov » 13 Фев 2009, 11:40

Колеги, аз не съм състезател,нито дрифтър! :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Мнение от Indiana » 13 Фев 2009, 11:44

Тя много арна бе градски, като ти харесва как е в момента, защо ще сменяш? Карай си, да ти е честита, и само бензин и масло да наливаш и в завоя с гасссс ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 256
Регистриран на: 4.06.2008
Пол: Мъж
Кара: ...
Мечтае да кара: годзила

Мнение от Plamenavramov » 13 Фев 2009, 11:50

Indiana написа:Тя много арна бе градски, като ти харесва как е в момента, защо ще сменяш? Карай си, да ти е честита, и само бензин и масло да наливаш и в завоя с гасссс ;)


Здрасти! Смених стария пачник с тази ;) доволен съм много ,и не искам да сменям нищо. Само питам за да съм в час,ноо май довечера ще питам д-ра за да получа отговор! :mhihi: :mhihi:

Благодаря за пожеланията!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 13 Фев 2009, 12:06

Какъв по- точен отговор търсиш колега? Едното е ОЕМ част, вероятно правена в Германия. Другото е правено в Китай. Може и да е добро, но не съм чувал Вайтек да имат инженери или развойна дейност някаква.
Ако си пуснал темата за да ти стане по- леко, че си със зелени пружини, съжалявам Мтеха е по- добър. А ако въпроса ти е Мтех на 10 години или нов Вайтек, ясно е, че второто.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 256
Регистриран на: 4.06.2008
Пол: Мъж
Кара: ...
Мечтае да кара: годзила

Мнение от Plamenavramov » 13 Фев 2009, 13:12

bum_bum написа:Какъв по- точен отговор търсиш колега? Едното е ОЕМ част, вероятно правена в Германия. Другото е правено в Китай. Може и да е добро, но не съм чувал Вайтек да имат инженери или развойна дейност някаква.
Ако си пуснал темата за да ти стане по- леко, че си със зелени пружини, съжалявам Мтеха е по- добър. А ако въпроса ти е Мтех на 10 години или нов Вайтек, ясно е, че второто.


:confused: Благодаря ти за отговора! И аз смятам,че Мтех е по-добре,но пък Вайтека ми е със 7 год. по-нов. Както и да е ,харесва ми,просто питах за инфо. не за да ми стане по леко ;) :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci

Мнение от 6tur4o » 20 Фев 2009, 16:52

Weitec Faherwerktechnik GmbH е немска фирма със сфера на действие окачването на автомобилите. Експлоатацията на комплектите покава висока надежност и оптимални характеристики.Продуктите на WEITEC притежават оптимално съчетани характеристики позволяващи отлично отработване на всички неравности по пътя. Това се постига със специалната изработка на пружините.

Sport F-Набор от пружини за „ниско”окачване и стандартни амортисьори. В зависимост от марката и модела на автомобила в комплекта влизат 2 или 4 пружини.
Всички пружини имат навивка с прогресивна стъпка,която им позволява много добре да отработват неравностите на пътя.

Ultra GT -набор от пружини Sport F и газови амортисьори.Характеристиките на амортисьорите са предназначени за работа именно с тези пружини и са със скъсен ход.

Ultra TX– аналогична на серията Ultra GT. Като в комплекта влизат двутръбни амортисьори с регулиране на свиването. Т.е. Вие получавате „нискo„ окачване и възможност за регулиране на твърдостта му. Експлоатацията на тези амортисьори на пътя показва, че окачването е надежно и с оптимални характеристики.
Неравностите на пътя се отработват много добре,благодарение на прогресивно навитите пружини.

Hicon GT –комплект с газови амортисьори,даващ възможност pа плавна регулировка поотделно на предната и задна ос на автомобила.

Hicon TX –комплект,с възможност за поотделна регулация на предната и задна ос на автомобила,както и регулация на твърдостта на окачването.


с 2 думи Weitec е дъщерна фирма на KW несам мноо сигурен но мисля че нямат завод в таиван демек е доста надеждно
:winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1986
Регистриран на: 24.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw x5 4.4
Мечтае да кара: Муха

Мнение от ditko1 » 20 Фев 2009, 17:59

Не слагай Weitec няма такива отвратителни пружини, правят ужасни камшици и мойте бяха с гаранция и нови ама като не стават за нищо :mhihi:
Сега сложих H&R, просто все едно и сложих и спортни аморт. немога да повярвам каква разлика има от пружина до пружина :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 14.11.2007
Местоположение: софия

Мнение от Вуйчо Ваньо » 20 Фев 2009, 20:26

И аз карах с Вайтек преди. Издържах ги точно 2 месеца. Много кофти пружини и според мен! :puke:


Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 29.06.2006
Пол: Мъж
Кара: си двойката че е най-сигурна

Мнение от Shondy » 17 Юли 2009, 19:53

аз опит нямам :mhihi: ще кажа само че колата се държи превъзходно след като си сложих нови вайтек комплект пружини и и амортесьори и всички качили се харесват возията..... ;) като си купувате нещо ви съветвам да е комплект с всичко. така разбирате истинското значени на думата окчаване, а не да слагате на обикновенният амортесьор спортни пружини и да викате : "олеле" :winky: Колкото да М-техник и М-спорт окчването е по стегнато от стандартното, но колата продължава да има онази люшкаща стойка на пътя която не харесвам, въпреки че няма общо с оригиналното и на натискане е твърдо, там баварците са успели да запазят возията ;)
ИзображениеИзображениеИзображение

Назад към Силов тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook