Проблем с оборотомера, моля помогнете

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

Кукуригуууу
Аватар
Мнения: 1377
Регистриран на: 21.07.2005
Местоположение: София Дружба Сити
Пол: Мъж
Кара: Луда Баба Яга
Мечтае да кара: Още по-луда Баба Яга

Мнение от Alexbmw » 14 Май 2008, 19:10

ti66ko написа:И аз имам съшия проблем,само че при мен не бачкат освен оборотомера и часовника и плафоните.


Не искам да те плаша ама аз на старата Е30-ка имах същия проблем и два пъти разплитах инсталацията и не открих каде е проблема :confused:
Изображение
Човечеството е оцеляло не защото се е смяло, а защото късно е изобретило презерватива!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 4.09.2003
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е46 M47N20

Мнение от Ludmil » 15 Май 2008, 15:23

Освен батериите най-вероиатно има и студени спойки в таблото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 6.05.2008
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: бангия
Мечтае да кара: много кончета под капака

Мнение от slep » 17 Май 2008, 10:03

тези батерии са специални преди да ги сложиш се зареждат Аз си ги купих от ФОТО и там ми ги заредиха цената им е около 8- 9 лв за бройка После жичкаджиа и си решил проблема

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 18 Май 2008, 11:40

Май всички пропускате по нещо , защото освен за инспекшън-а батериите на другите работи не влияят ;)
Аз карам без батерии и съм карал даже и без платката на която стоят и всичко си работи без грешка (освен инспекшъна разбира се) :idea:
Проблема на колегата са спойките щом като го разглоби и сглоби проработва (намества се) , и като го покара малко спира (размества се) :idea: :arrow:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 6.05.2008
Местоположение: Самоков
Пол: Мъж
Кара: бангия
Мечтае да кара: много кончета под капака

Мнение от slep » 18 Май 2008, 13:47

значи на моита не работеше инспекцията обортомера когато искаше а накраяи отказа После се наложи да влезе в бокса :mhihi: След 20 дни я запалих ииндикатора за водата беше отказал Смених батериите И всичко ток Говорим за 320i

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 22.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: Е30 М3

Мнение от ivo_cool » 18 Май 2008, 21:58

колега и да ги извадиш нацяло тея батериики няма да е голяма загуба
аз карам вече 2 години без тях и единственото което зависи от тях е инспекшана тои сега неми работи но пак си спестявам ядове защото ако изтекат тея батериики вси4ко 6те стане мазало в таблото
такаче по добре ги махаи и караи без тях успех

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Мнение от RORO » 23 Май 2008, 9:27

ti66ko написа:И аз имам съшия проблем,само че при мен не бачкат освен оборотомера и часовника и плафоните.


Мамкаму защо не мога да сетя каква връзка има между оборотомера,оил-сървиза и плафоните в купето и багажника?всичко си е на съвсем отделни токови кръгове,защо се заблуждавате?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е38 4.4
Мечтае да кара: Вече го кара

Re: Проблем с оборотомера, моля помогнете

Мнение от Mony 520 » 14 Фев 2017, 19:21

Колеги малко да съживя темата.
При мен проблема е че по таблото всичко си работи освен оборотомера,часовника и касетофона,плафоните си работят.
Предпазителите са здрави.
А като пусна плюс от акумулатора към плюсовия кабел на касетофона, започват да си бачкат и оборотомера и касетофона.
Че ще се разплита инсталацията е на 100% ама от къде да започна да търся, Примерно да прозвъня инсталацията от бушоните до касетофона, но кои кабели на кои бушон освен 12-ти номер има ли друг.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Проблем с оборотомера, моля помогнете

Мнение от M10 » 14 Фев 2017, 20:43

Някога ми гореше бушона за изброените неща, от късо в кабелите които ходят до датчика за включена задна скорост. Мисля че беше номер 10 - провери имаш ли го изобщо.

Предишна

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook