Goliam problem.Pomognete molia.

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

The White Power
Аватар
Мнения: 394
Регистриран на: 1.08.2002
Местоположение: Sofia

Goliam problem.Pomognete molia.

Мнение от sid » 17 Авг 2002, 16:39

Za 3 dena sipvam v radiatora kam 4 litra voda,lo6oto e 4e neisti4a ot nikade ,nito ia ishvarlia.Absoliutno nikade niama sledi ot te4.Mom4eto koeto podurja moita kola ia gleda ot vsiakade i ni6to nemojahme da namerime.Lo6oto e 4e edni razbira4i me pla6at sas stra6ni ne6ta.Puknata glava,voda v tcilindrite,no puk masloto e 4isto i otzad ne pu6i vop6te.Moia 4ovek mi kaza da ia karam 2-3 dena i pak 6e ia pogledne,neznam kvo da pravia.Molia za savet.

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

отг::Goliam problem.Pomognete molia.

Мнение от LandShark » 18 Авг 2002, 16:12

Моята 325i-ца когато беше започнала да се пука заварката на предишната глава въобще не пушеше отзад, нито пък маслото беше започнало да се променя по някакъв начин. Но за сметка на това в антифриза ми влизаше масло. Постоянно. Никакви промивки не помагаха. Но виж антифриз не ми е чезнел почти никак. Другия признак беше че колата загряваше - не постоянно, но от време на време. При все това след около 1000 км мъки накрая и маслото взе да се скапва и по капачката за доливане на масло се получи бял филм. Явно цепнатината се разширяваше постепенно. Но това беше в моя случай преди повече от година вече. Освен това много зависи къде точно е пукнатината. Но все съм си мислел че основната причина за пукане на глава е натоварване на двигателя съчетано с прегряването му. При мен това беше постигнал изключително "успешно" предишния собственик, но ако я притежаваш отдълго не може да не си забелязал такова нещо като прегряване.

Освен това случвало ми се е и да ми чезне антифриз. Отначало не забелязвах никакви течове. И се чудех какво става. Но трябва да се има предвид че има места от които като тече антифриза и двигателя е топъл той се изпарява и после не си личи. Така беше и в моя случай: открих го след близо 2 седмици - понеже все пак при изпарението си антифриза е оставял малки следи, които натрупвайки се в крайна сметка забелязах - при мен течеше страничното уплътнението на тялото на въздушната клапа: беше се прецакало отдолу, и съвсем не си личеше докато не го свалих. Но отдолу минават разни маркучета, кабели и всико беше станало на ситни бели точици. Така го открих. Но струва ми се при този теч не ми се губеха такива огромни количества антифриз.


Изображение
LandShark
'89 "316"
;)

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

отг::Goliam problem.Pomognete molia.

Мнение от Alex 320i Cabrio » 19 Авг 2002, 15:49

Proveri i samijat radiator, zashtoto i toi mozhe da e spukan...Mojat se spuka, kato dvete dupki imaha razmer edva da vkarash karfica i ponezhe bjaha otprednata strana ne se vizhdaha, dokato ne se usetih, che ne e normalno da gubja tolkova voda. Ne zabravjai, che ohladitelnata sistema e pod naljagane, koeto e dosta po-visoko ot atmosfernoto, shtom kolata e zagrjala. S drugi dumi, mozhesh da imash tech, samo kogato dvigateljat e dostignal rabotnata si temperatura...
Drugite mesta sa:
1. markuchi (vizh objasnenito za radiatora)
2. vruzkite na markuchite
3. bolta/tapa za iztochvane na bloka, koito na 6-cilindrovite motori se namira pod izpuskatelnite kolektori
4. bolta za obezvuzdushavane na cjalata sistema, koito se namira otgore na termostata
5. bolta/tapa za iztochvane na radiatora
6. razshiritelnoto kazanche sashto mozhe da e spukano
7. vodna pompa, no chestno da ti kazha ne mi se vjarva

Uspeh!
Изображение

The White Power
Аватар
Мнения: 394
Регистриран на: 1.08.2002
Местоположение: Sofia

отг::Goliam problem.Pomognete molia.

Мнение от sid » 19 Авг 2002, 22:29

Blagodaria vi mom4eta utre zapo4vame da ba4kame,samo dano nee motora.

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook