Ключалка за дясна врата, скоростомер

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.07.2002
Местоположение: Sofia

Ключалка за дясна врата, скоростомер

Мнение от archcarrier » 11 Юли 2002, 18:22

В ключалката на дясната врата забелязам счупен ключ. Според мен си е за смяна. Въпросът ми е дали мога да я сменя сам и ако да какво ми е нужно да набавя.
И за скоростомера.
Не работи а пък този който ми я продаде каза че изгаряло някакво бушонче и заради това не ще. Та на какво се дължи изгарянето ТОЧНО пък на това бушонче ми е чудно?
Колата е 316 90-та 2 врати.

Има още няколко дребни неща:
на таблото свети надпис INSPECTION и вдясно от него иконка на часовник. И въобще какво пише по таблото мога ли сам да прочета някаде. Ако да - къде?
Някой е сложил отзад 323 пък не ща да пише това и дали отнякаде не може да се намери едно обикновено 316?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Ключалка за дясна врата, скоростомер

Мнение от Astor » 12 Юли 2002, 9:00

INSPECTION mogesh da si go zanulish. Na men syshto mi sveteshe do vchera. Hodih da si smenq masloto i maistora mi go zanuli, no i da sveti nqmash griji. Ideqta mu e samo da te podseshta, che BMWto trqbva da se vodi periodichno na maistor za zdrave i dylyg jivot. Samo skorosto mera li ne ti raboti ili vsichki pribori po tabloto?

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2736
Регистриран на: 13.02.2002
Пол: Мъж

отг::Ключалка за дясна врата, скоростомер

Мнение от Любо Мегов » 12 Юли 2002, 10:05

mislia ce imas skusan kabel ot diff-a
ima edna buksa prez koiato se podava signal za speedo-to
az imah takuv problem
vdigas kolata otkacvas biksata proveriavas kabela
ako e sumnitelen smenias celia ili rezes i snazdas

Изображение
BMW 325i //M-Technik //M-Dynamics //MegOFF
http://www.megoff.hit.bg

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.07.2002
Местоположение: Sofia

отг::Ключалка за дясна врата, скоростомер

Мнение от archcarrier » 12 Юли 2002, 10:29

Не работи само скоростомера /като се има предвид че другото е един голям будилник :)/, но според мен е много важно за да мога да отчитам кога да го обслужвам поне.
Препоръчайте някакви книги, manuals, справочници, които да намеря за да си чета сам.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 21.01.2002
Местоположение: София

отг::Ключалка за дясна врата, скоростомер

Мнение от FALLEL » 12 Юли 2002, 10:29

аз имах подобен проблем със скоростомера - оказа се че е било пукната спойка в платката на таблото

малката каручка

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.07.2002
Местоположение: Sofia

отг::Ключалка за дясна врата, скоростомер

Мнение от archcarrier » 12 Юли 2002, 10:41

За да върнат километража разбиват цялто табло. Вандалщина

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 19.03.2002

отг::Ключалка за дясна врата, скоростомер

Мнение от ivantcho » 15 Юли 2002, 7:51

Не работи само скоростомера /като се има предвид че другото е един голям будилник :)/, но според мен е много важно за да мога да отчитам кога да го обслужвам поне.
Препоръчайте някакви книги, manuals, справочници, които да намеря за да си чета сам.


Пробвай това:
http://www.bmworg.ru/repair/index.php
и също това:
http://www.bmworg.ru/dl/index.php

Там има "Haynes manual", в който има всичко за ремонтите на BMW 3и5-та серия, само без скорости и диференциал.

Имах същия проблем със скоростомера и го оправих сам (един лош контакт на куплунг на таблото ми отне 2 дни работа). Ако все още имаш проблеми - пиши тука.
Успех
Иван

BMW - това е диагноза ;-)

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

отг::Ключалка за дясна врата, скоростомер

Мнение от madpetio » 15 Юли 2002, 8:13

При мен беше същото виж първо на диференцяла буксата да няма лош контакт при мен едната беше потъмняла и нямаше добър контакт не ми се вярва да е от таблото че става по-сложно:)

Изображение


BMW-DIESELPOWER

Пич, къде ми е колата?
Аватар
Мнения: 3058
Регистриран на: 5.02.2002

отг::Ключалка за дясна врата, скоростомер

Мнение от ! Алекс » 19 Юли 2002, 14:27

Днеска се занимавах с моя скоростомер.Правеше ми бела.От време на време стрелката падаше до 20 km/h и после като чукна таблото се оправяше.Но така беше до време и ми писна.Буксата на диференциала ми е с маншонче и беше в отлично състояние.За кабела също е вероятно да е скъсан но като го гледах е доста дебеличък.Пробвай както си караш да размърдаш лявата букса на самото табло отзаде.Но преди това си свали кората която е отдолу за да имаш достъп.Мръдне ли ти стрелката най вероятно е от буксата проблема.Ако няма ефект трябва да свалиш таблото.Извади си скоростомера и си провери всички спойки.Обърни внимание на бобинката.Тя е с 3 крачета.За по сигурно си презапой всички.Имах разпоена спойка точно на тази бобинка.А това е че тази платка от едната страна се държи на тези спойки и от нашите перфектни пътища явно че там има вибрации и се разпояват.Същия проблем го оправих и на едно друго табло.Малко е играчка но това става благодарение на хубавите ни пътища макар че си плащаме редовно данъците.Надявам се да се оправиш лесно.
Успех.

На луната
С BMW колата
и да возя жената

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Габрово

отг::Ключалка за дясна врата, скоростомер

Мнение от Dancho » 19 Юли 2002, 15:33

I az imah sashtia problem sas skorostomera i osven spoikite biaha poisahnali i elektrolitnite kondenzatori i za vseki sluchai gi smenih i tiah.

Dancho

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook