Zadno okachvane

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

Zadno okachvane

Мнение от Astor » 11 Юли 2002, 11:00

Vchera hodih v D&N da si testvam amortisiorite i napravo shtqh da otkacha. Okaza se, che ne sym se obyrkal i zadnite amortisiori sa si za smqna. To i drugi hoda mi go kazaha, no nali vse ne mi se izka da povqrvam v tova, che pak trqbva da kihna mnogo pari na maistorite. Sled tova vdisnaha kolata vyv vyzduha za da q pregledat otdolu i se okaza, che edna prugina i e schupena edna ot vitkite. Okaza se i che tamponite na zadniq most syshto sa za smqna. Idva mi da vikam shtoto i danyka e 155lv, a nikoi ne opravq dupkite po ulicite. SACHE amoritsior zaden za BMW struva 98lv + 10lv za trud x 2 br. i mi idva da vikam. Tezi amortisiori SACHE dobri li sa i tazi cena dobra li e? Prujinite sa po 75lv za broika. Ako nqkoi mu e stigalo takyv problem do glavata da pishe, che ne znam kakvo da pravq.

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 19.03.2002

отг::Zadno okachvane

Мнение от ivantcho » 11 Юли 2002, 11:40


Vchera hodih v D&N da si testvam amortisiorite i napravo shtqh da otkacha. Okaza se, che ne sym se obyrkal i zadnite amortisiori sa si za smqna. To i drugi hoda mi go kazaha, no nali vse ne mi se izka da povqrvam v tova, che pak trqbva da kihna mnogo pari na maistorite. Sled tova vdisnaha kolata vyv vyzduha za da q pregledat otdolu i se okaza, che edna prugina i e schupena edna ot vitkite. Okaza se i che tamponite na zadniq most syshto sa za smqna. Idva mi da vikam shtoto i danyka e 155lv, a nikoi ne opravq dupkite po ulicite. SACHE amoritsior zaden za BMW struva 98lv + 10lv za trud x 2 br. i mi idva da vikam. Tezi amortisiori SACHE dobri li sa i tazi cena dobra li e? Prujinite sa po 75lv za broika. Ako nqkoi mu e stigalo takyv problem do glavata da pishe, che ne znam kakvo da pravq.

Изображение

BMW 318i touring E30 '90


Има ги и тука (Перник, предполагам и в София) - "майстори на амортисьори". Как работи далаверата:
1.По-лесен и по-скъп начин - сваляш амортисьора, носиш го на човека, той казва "а-ха, ела утре", вземаш си амортисьора, отиваш на другия ден и си взимаш "новите" амортисьори. А те са от москвич или от волга или от нещо друго, малко преработени. Слагаш и караш. Имам познат-мутра, който си кара джипа с москвичови амортисьори.

2.По-труден и по-евтин начин - сваляш амортисьора, мериш пълния ход на стеблото и търсиш амортисьор със същия ход. Като намериш (от москвич и волга стават), мериш разстоянието между долния тампон и горното закрепване на твоя амортисьор, когато е напълно разтегнат, мериш разстоянието между долния тампон и горното закрепване на другия амортисьор, когато е напълно разтегнат. Подбираш си подходящ материал (болт, стебло от стар амортисьор), с дължина, колкото е разликата между двете измервания и го заваряваш внимателно на "москвичовия" амортисьор.
Пернишки майстор иска 10лв. на бройка, ако му отнесеш от москвич.
Не съм сигурен, но мисля, че от волга стават без удължаване.

За предните се правят втулки и други магии.

А да даваш пари за труд специално за задните амортисьори не си струва (е, ако не искаш да се изцапаш с прах (в багажника) и може би малко кал (като сваляш долния тампон), аз се наемам да ти ги сменя за 10лв. и двата)
Иван

BMW - това е диагноза ;-)

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 21.01.2002
Местоположение: София

отг::Zadno okachvane

Мнение от FALLEL » 11 Юли 2002, 16:32

къде се намира това Д&Н защото и аз изкам да си проверя моите амортисьори?

малката каручка

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Zadno okachvane

Мнение от Роската » 11 Юли 2002, 16:38

Хитро нали!Като с новия Ариел.Абе човек не го учи на такива хитрини , това е БМВ не москвич (едното върви със 200 , другото със 100) , после кой ще влиза в затвора.Ще заваряш втулка на амортисьор , който само името му е амортисьор.Или викаш "КАПКА - ТОН ДЪРЖИ".Indeed MegOFF , знаеш ли че от лада фаровете стават за междинката ( с леки заварки ) и струват само 6 Лв. - хитро нали :).
Моят съвет е: не слагай нито москвичови, нито волгови,нито Закс.Намери си истински от чужденеция.Амортисьорите , които се продават в България са все рециклирани,ментерляци,турски и тн. особено Закса и Монрото.Карат от ден до пладне.Аз съм фен на Bilstein.Смея да твърдя ,че БМВ без Билщеин не е БМВ.Билщеина е истината на истините - невероятен комфорт и стабилност.Естествено този дето го продават тук , също е менте,поне в Пловдив.Другото предимство на Билщеина е че това е вечният амортисьор - кара 4 пъти повече от богето.
Онзи ден видях два задни,жълти красавеца за е30 ,на една морга в Пазарджик.Искаха на 2-та 40Лв.Бяха супер вчаска ,все едно излизат от завода ,а са над 10 годишни.Така че , според мен по-добре втора употреба истински , отколкото нови ментерляци.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Zadno okachvane

Мнение от Astor » 11 Юли 2002, 18:14

Роската: 10x za infoto. Moga da probvam da si porycham ot chujbina, no ne znam dali shte moga da si go pozvolq. Vypreki che mi e kofti, che hodih na maistor i ustanovih tezi problemi, no pak e po dobre, che znam za tqh. Nai malko, che ne struva noshto chovek da proveri v kakvo systoqnie sa mu amortisiorite i prujinite. Az za sega shte karam s schupen prujina i amortisiorite v tova systoqnie i se nadqvam da nqmam problem.

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2736
Регистриран на: 13.02.2002
Пол: Мъж

отг::Zadno okachvane

Мнение от Любо Мегов » 11 Юли 2002, 18:22

utre otivam da si lupia far za LADA
;)

Изображение
BMW 325i //M-Technik //M-Dynamics //MegOFF
http://www.megoff.hit.bg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Zadno okachvane

Мнение от Astor » 12 Юли 2002, 8:55

D&N se namira v Ovche kupe, mislq che ima i nqkade drugade, no ne sym siguren.

http://www.dn-bg.com/
София 1632
ж.к. Овча купел 2
ул. "Обиколна" 105
Тел. (02) 956 0146, 956 0186

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

отг::Zadno okachvane

Мнение от Ivan » 13 Юли 2002, 13:34

'basi suvpadenieto!
az hodih na 11-ti v DnA v Poduene sushto na diagnostika! za shtastie amortisiorite i prujinite mi sa na 6, no shte smeniam tamponi za zaden most ... az imeno zatova otidoh na diagnostika, zashtoto priskurcvashe, no se okaza po-malkiq diavol.

Ne si kupuvai amortisiori ot DnA, oplaka mi se edno mom4e, che mu se skapvat na 6-7 hil. km i ve4e vtori put mu gi smeniali garancionno.

men se opitaha da me ubediat che imam za smiana i sharniri i kakvi li ne oshte prostotii , no ne im se vruzvam :-)

no za tamponite shte triabva da ida oshte tazi sedmica, no ne znam kude. v daru car ne mi se hodi, pisna mi motkaneto im, ina4e niamam oplakvane osven visokite ceni.
v D'n A niamali instrumenti i zatova ne smeniali tamponi na zaden most. sia se chudia kude da ida, hem da svurshat rabota, hem da ne me oderat.
ako nau4ish za 4itav serviz - svirkai :-)
_________________________
BMW 320i touring /E30 '89 :-)
'99 Peavey EVH Wolfgang Special ;-)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Zadno okachvane

Мнение от Astor » 13 Юли 2002, 17:24

On-line ot mqstoto na sybitieto :-). V momenta ti pisha ot edin laptop vyrzan prez GSM i sme v edna gora :-)
Shte gledam da kachim snimki ot dneshniq den, ako uspeq da namerq driveri za HP photosmart 318 shte postna i pic. A v Ovche kupel mi kazaha, che shte mi smenqt tamponite na zadniq most za po 20lv, a ne sa mi spomenali, che ne mogat da izvyrshat tozi remont. Tamponite sa po 50lv za broika, no ne sym mnogo siguren v cenata.

Pozdravi ot velikata planina RODOPI
Изображение

BMW 318i touring E30 '90

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

отг::Zadno okachvane

Мнение от Ivan » 14 Юли 2002, 9:19

kude to4no na okolovrustnoto e serviza na DnA v Ov4a Kupel?


_________________________
BMW 320i touring /E30 '89 :-)
'99 Peavey EVH Wolfgang Special ;-)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Zadno okachvane

Мнение от Astor » 14 Юли 2002, 21:24

V Ovche kupel ima edna glolqma prava ulica, koqto zapochva ot Zemlqnie i stiga do okolovrystniq pyt. Na neq se namira serviza na D&N v koito az bqh. Po nagore ima tochniq adres, taka che nqma problem da go namerish, a ako imash problem mi zvynni na GSMa i shte ti doobqsnq.

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Zadno okachvane

Мнение от Astor » 22 Юли 2002, 16:05

bilstein zadnia amortisiori za touring struvat 87 lv. za broika, no mi se struva eftino, a i ne znam kak da poznaq dali sa originalni i kakvo trqbva da gledam.
Predniq bilstein struva 110 lv.
Kazah mi, che sa vnos ot Germaniq, no ne znam dali moge da se vqrva na tova.

SACHE 166 lv. preden i 98,40 lv. za zaden v D&N. Pak ne znam dali sa original ili ne.
2 godini garanciq pri montaj v D&N i po 10lv. za montaj na broika, a ako ida pri tqh s bilstein shte mi vzemat po 20 lv. za montaj?! Kolko vyrvi truda za montaj na edin amortisior?

Prugini zadna Suplex 75 lv. za broika.
Kade da tyrsq H&R prugini?

Kayaba zaden amortisior za 62.40 za broika.

Nqkoi, ako ima ideq kak da poznaq dali amortisiora e originalen i ot kade da tyrq da si kupq.


Изображение

BMW 318i touring E30 '90

властелинът на гумите
властелинът на гумите
Аватар
Мнения: 226
Регистриран на: 20.08.2002
Местоположение: sofia

отг::Zadno okachvane

Мнение от danini » 21 Авг 2002, 1:09

Аз си сложих Kayaba-предни и съм много доволен. не си слагай друга марка защото обикновено са ментета.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2002
Местоположение: София

отг::Zadno okachvane

Мнение от //M_Power » 21 Авг 2002, 14:59

I na moito BMW-e skarcache okachvanet ot zad i go dadoh na edin poznat maistor koito go opravi za 20 lv ,minal sam povece ot 10 000km i nqma absoliutno nikakvi problemi ako iskash da otidesh pri nego.

89'316i

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

отг::Zadno okachvane

Мнение от madpetio » 21 Авг 2002, 15:14

Bre toi 4oveka gi smeni ve4e:):)

Изображение


BMW-DIESELPOWER

Следваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook