Lagerni glavini...

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

Lagerni glavini...

Мнение от DA WOLF » 17 Юни 2002, 15:44

POneje smenih predna liava naskoro a i inspektirah ostanalite 3 ustanovih che nikoga dosega ne sa vijdali gres.... Saveta mi e - proverete i gresiraite lagerite ako e nujno (99% sam siguren che e,...) tova shte udalji dosta jivota na glavinata... inache pada cementaciata na lagera i aide 160lv. za nova...

E30 318iS '91

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Lagerni glavini...

Мнение от Astor » 17 Юни 2002, 19:30

Razkaji poveceh po temata i kolko e trudno da se stigne do tam. Ne e losho kato ideq chovek da smaje tuk tam, no az izbqgvam da pipam poneje tam sa spirachkite i ako gi precakam idvat nepriqtni posledstviq. Ima li neshto, koeto moge da se obyrka ili ne e chak tolkova slogno za remont. Mnogo mi se iska da si namerim mqsto na koeto da mogem da se sybirame i da rychkame po BMWtata, no za sega nqma podhodqshto. Taka shte mogem da si pomagame i da spodelqme opit.

BMW 318i touring E30 '90


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::Lagerni glavini...

Мнение от DA WOLF » 19 Юни 2002, 0:45

Razkaji poveceh po temata i kolko e trudno da se stigne do tam. Ne e losho kato ideq chovek da smaje tuk tam, no az izbqgvam da pipam poneje tam sa spirachkite i ako gi precakam idvat nepriqtni posledstviq. Ima li neshto, koeto moge da se obyrka ili ne e chak tolkova slogno za remont. Mnogo mi se iska da si namerim mqsto na koeto da mogem da se sybirame i da rychkame po BMWtata, no za sega nqma podhodqshto. Taka shte mogem da si pomagame i da spodelqme opit.

BMW 318i touring E30 '90


Znachi,
izobshto nemoje da se nareche che e "trudno" da se svali glavinata! Samo ti triabva podhodishtiat instrument!
1. svaliash gumata
2. ako si s diskovi otvsiakade (otpred i otzad) s gedore (19 otpred i 17 otzad) svaliash suporta na spirachkite kato otviesh dvata bolta koito gi darjat. Tez boltove po princip ako nikoga ne sa ti bili svaliani (samniavam se) sa bili lepeni s neshto kato lepilo i moje i da ti e trudno da gi otviesh , no po princip originalnite sa termoobraboteni taka che ne se sveni da izpolzvash niakakva traba da uvelichish ramoto na gedoreto ili pak chuk...
3. sled kato gi otviesh (pochisti i gresirai gi) celiat supurt sas nakladkite pada. vnimavai da ne padne izvednaj i da ti skasa markuchite na spirachkite!!! dosta sa skapi originalnite!!!
4. otvivash shestogramnoto boltche 5,5mm i diska ti pada v racete. 9ako e mnogo nadran go strugovash)
5. mahash kapachkata koiato krie gaikata za glavinata.
6. sas gedore ili traben kliuch 36mm otvivash gaikata na glavinata. (adski zategnato neshto)
7. Vadish samata glavina i vijdash na kvo geredje e. Ako vsichko e OK gresirash (ne shtadi gresta, preporachva se teflonova(visoko temperaturna) ili "joint" gres)i montirash vsichko po obratniat red....

Pri zadnite glavini e po sashtiat nachin samo che za da gi izvadish shte ti triabva skoba. Ako i skobata ne pomogne, i zapochne da ti nabiva poluoskite v diferenciala, izpolzvai metalna planka pone 5mm i otvorite za zatiagane na djantite, navii po edin bolt prez tiah kato otzad si podlojil plankata varhu samiat baraban, tova shte iztegli glavinata. (az si go izmislih toia metod i e mnoooo hitar!) ;-)

DErzai i uspeh1
ako ima neshto pitai


E30 318iS '91

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Lagerni glavini...

Мнение от Astor » 19 Юни 2002, 6:16

10x za infoto. Az mislq tezi dni, kato mi ostane vreme da probvam da svalq neshto, no shte si potyrsq i nqkoi drug BMW entusiqst da rabotim zaedno, che sam mi e malko kofti da rychkam. Vzel sym chetka za chistene na ryjda i iskam da lysna diskovete i da gi prysna v cherno s termo ustoichiva boq.

BMW 318i touring E30 '90


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::Lagerni glavini...

Мнение от DA WOLF » 19 Юни 2002, 14:05

:-) ne mi se viarva s chetkata da uspeesh... pone moite sa taka korozirali i pokriti s prah ot ferodo koito po-kasno se e spekal strashno... che samo na pesakostruika moje da se izchistiat sviastno...... no za celta veche triabva da otkachvash i spirachnite markuchi - posle obezvazdushavane i t.n... kofti proceduri , vapreki che ako iskash da stane neshto sviastno, triabva da svalish suportite na spirachkite, niama kak!


E30 318iS '91

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Lagerni glavini...

Мнение от Astor » 19 Юни 2002, 14:50

:o) Glavniq problem e, che za takiva operacii si trqbva garaj, no shte izmislim neshto :o)
BMW 318i touring E30 '90


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::Lagerni glavini...

Мнение от DA WOLF » 19 Юни 2002, 18:10

... bih kazal hale.... :-) :-) :-)

E30 318iS '91

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Lagerni glavini...

Мнение от Astor » 29 Юни 2002, 9:58

Probvah i razultata ne beshe chak tolkova zle :o). Loshto e che edna chetka otide samo za edinq zaden disk, a i az ne go boqdisahi i sled dyjda pak izbi ryjda. Az go pravih na ulicata i nqmashe kak da go prysna, no ako si namerq garaj shte go napravq. Mislq che shte mina i bez svalqna na aparatite, no naistina e malko myrlqvo. Zavisi ot usloviqta kakvo shte si pozvolq da napravq.
Изображение

BMW 318i touring E30 '90


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::Lagerni glavini...

Мнение от DA WOLF » 29 Юни 2002, 12:21

sled kato go minesh s chetkata za rajda go namaji s preobrazuvatel za rajada izchakai 30min. pochisti i togava boiadisai s boia. tova shte zabavi koroziata...

E30 318iS '91

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Lagerni glavini...

Мнение от Astor » 29 Юни 2002, 12:42

Rajdopreobrazovatelq s kakvo se chisti i trqbva li da se chisti predi da se boqdisa? Az sym si kupil, no togava iskah da probvam samo i ne go mazah.

Изображение

BMW 318i touring E30 '90

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 16.02.2002
Местоположение: Враца

отг::Lagerni glavini...

Мнение от The Bear » 02 Юли 2002, 7:06

Ами по принцип то на шишенцата си пише (на някои, де!) след като се намаже да се изчака няколко часа, след което да се измие обилно с вода, да се подсуши хубаво, и да се грундира, след това - боя.

Поздрави!

маг. инж. Цветомир Велковски

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook