Проблем със спирачки

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 14.11.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E30

Проблем със спирачки

Мнение от insaneinc » 19 Ное 2016, 14:08

Колеги, здравейте. Вече съм отчаян и търся вашата помощ. От известно време колата вкарва въздух в спирачната система. Не губи течност! Реших да започна с диренето на проблема и подмяна на частите. Смених предните дискове и апарати с такива от 2.5. Спирането остана същото тип товарен влак. Продължих, смених горна помпа. Промяна никаква, първите 10-15 спирания са както трябва след това, педалът омеква и се връщаме на товарният влак. Сега накъде?

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Проблем със спирачки

Мнение от Mini » 06 Яну 2017, 20:28

Защо мислиш, че вкарва въздух? Опиши по- подробно проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Проблем със спирачки

Мнение от saleen » 07 Яну 2017, 14:18

Е то няма какво друго да е, освен помпа. Или недобро обезвъздушена система :hitit:
Никой не мое ма връне на селу!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Проблем със спирачки

Мнение от Grozdanoff » 18 Яну 2017, 12:31

insaneinc написа:От известно време колата вкарва въздух в спирачната система. Не губи течност!


Няма как да вкарва въздух и в същото време да не губиш течност ! Ако вкарва въздух от някъде, когато натискаш спирачките от там ще изтича течност. Ако такива са симптомите, освен за не добре обезвъздушена система за друго не се сещам. Иначе когато е не добре обезвъздушена/влиза въздух каквито и накладки и дискове да сложиш ефект няма да има. Щом като си сигурен, че влиза въздух виж и долната помпа, и почвай целия тръбопрод да гледаш, понякога и оттам идват нещата ;)
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 2057
Регистриран на: 7.09.2005
Местоположение: Севлиево
Пол: Мъж
Кара: от онея старите....
Мечтае да кара: магазинска е30-ка

Re: Проблем със спирачки

Мнение от GEORGIEV » 19 Яну 2017, 9:52

Коя е "долната помпа" на спирачките :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Проблем със спирачки

Мнение от Grozdanoff » 19 Яну 2017, 10:12

GEORGIEV написа:Коя е "долната помпа" на спирачките :roll:


Боже какви простотии говоря :mhihi: аз за момент се замислих за хидравликата на съединителя, а не на спирачките :mhihi: , защото някой колега беше писал, че "освен от горната помпата нямало от къде другаде да е" :| Може да е навсякъде по магистралата на цялата спирачна система, вкл. някъде да има изгнила тръбичка.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 20.03.2005
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: е30 318i touring
Мечтае да кара: по пътища без дупки.

Re: Проблем със спирачки

Мнение от E30 » 09 Фев 2017, 18:03

Като задържиш педала на спирачката продължително при спиране, потъва или просто стои твърд ?
Има хора, в които живее Бог.Има хора, в които живее дяволът.А има и хора, в които живеят само глисти.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 14.11.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E30

Re: Проблем със спирачки

Мнение от insaneinc » 09 Мар 2017, 23:32

E30 написа:Като задържиш педала на спирачката продължително при спиране, потъва или просто стои твърд ?

Потъва..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Проблем със спирачки

Мнение от saleen » 11 Мар 2017, 19:37

При тези симптоми - с потъване на педала и негубене на спирачна течност, според мен няма какво друго да е, освен главен спирачен цилиндър, демек горната помпа :mhihi:
Никой не мое ма връне на селу!

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook