Редовния проблем с таблото част 1638...

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от denises26 » 12 Ное 2016, 10:52

Така, като нов е30каджия да се разпиша и аз с най-познатия и обсъждан проблем по интериора на тези автомобили. Когато взех колата всичко си беше ОК, мерака да човъркам обаче ми изигра лоша шега. Идеята ми беше да направя някои така желани промени по визията на таблото. Всичко стана, както го исках освен неработещия уред за температурата и може би грешните показания на оборотомера. След като разглобих таблото първата ми работа бе да проверя батериите. Една от тях се бе разпоила, запоих я и проверих и двете батерии дали имат заряд с мултицет, имаха. После вече доволен от свършеното продължих с козметичните процедури. Подмених оборотомера с такъв без разходомер, като си запазих щекера. Проблема с оборотомера се изявява в това, че според мен показва с около 200 300 оборота по-малко от другия, което ми се струва доста странно. Знам какви са разликите в показанията при 4 и 6 цилиндрово табло, тук обаче останах доста озадачен. Уреда за темепратурата спря да отчита тотално само подскача леко при контакт, да затегнах гайката и напръсках с контактен спрей, пробвах и с друг уред. Всъщност имах успех, тръгна замалко, но докато намествах таблото на мястото му пак беше спрял и от тогава го няма никакъв. Има ли уреда за температурата връзка с платката с батериите? Лампичките за маслото все още не светят въпреки запоените батерии само инспекшъна ми светна докато си карах и сега си свети винаги, но зелените лампи не светват. Ако се направи мост между 2 от крачетата на платката ( гледах някъде снимка във форума ) дали ще се оправи? Другия ми въпрос е какво се случва с оборотомера и имали някакво фино настройване при него? Малко дълъг стана поста, ще извинявате, но ми е първи допир с е30 това :mhihi: прикачвам снимки на таблото за цвят
IMG_2189.JPG
IMG_2186.JPG
IMG_2192.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от M10 » 12 Ное 2016, 14:44

Има тример на платката на оборотомера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от denises26 » 12 Ное 2016, 16:20

Благодаря ти много, сега ако успея да си оправя и температурата ще стане идеално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от denises26 » 12 Ное 2016, 19:42

Така забулих инспекшъна и лампичките си светнаха
IMG_2198.JPG
Уреда за температурата обаче още го няма никакъв. Пробвах 3 различни и всичките само подскачат съвсем леко на контакт и това е. Почистих крачетата с шкурка, поставих както следва и двете шайбички и стегнах добре, но няма промяна. Въпроса ми е, има ли вероятност проблема да е в тази СИ платка с лампичките, след като те си работят или няма как да е от нея?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от M10 » 12 Ное 2016, 21:31

Според схемите, които се намират в нетя, минава през СИ-борда, крачета 3 и 6. Пробвай с мостче.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от Convertible » 12 Ное 2016, 22:21

от къде тоя джазов оборотомер :lol:
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от TheStorm » 12 Ное 2016, 23:24

Convertible написа:от къде тоя джазов оборотомер :lol:


Прилича на от Е21 .. ама там "сме" до 8к :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от M10 » 13 Ное 2016, 1:10

Има го на първите 30ки
Изображение
на колегата с надписите VDO очевидно не е оригинален.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от Kroki » 13 Ное 2016, 2:45

Тук са популярни. Има доста "магазини" които могат да ти го направят и до 10к :lol:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от denises26 » 13 Ное 2016, 3:57

M10 написа:Според схемите, които се намират в нетя, минава през СИ-борда, крачета 3 и 6. Пробвай с мостче.

Благодаря ти отново, тази вечер разбутах малко таблото и усетих, че като натисна отзад където е СИ платката температурата тръгва. Притегнах всички видийки, но явно това се оказа недостстъчно. Утре( пардон днес :D ) ще го отворя пак, че се стъмни и ще почистя крачетата на платка и ще опитам по някакъв начин да стегна местата където влизат в другата платка.
Относно оборотомера. Това отгоре е винилов стикер, както и малките надписчета ВДО на всеки уред. Иначе както колегата М10 вметна в ранните години са се монтирали и май се явява нещо, като економайзер. Аз го направих просто защото ми харесва де, както и черните рингове и боядисаното лице на таблото :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Редовния проблем с таблото част 1638...

Мнение от denises26 » 13 Ное 2016, 18:25

IMG_2232.JPG
И така, проблема с таблото за сега е разрешен /казвам за сега, че е30ките май нищо не е сигурно :mhihi: /. При мен се оказа, че е слаба връзка между СИ платката и платката ма таблото. Поизтрих крачетата на СИ платката и стегнах малко "буксичките" на главната платка и заработи. Та ако имате прпблем с този уред първо стегнете гайката отзад и опитайте да притиснете силно задната част на таблото към предната там където се пада СИ платката / долу в средата има леко изпъкнало, за жалост нямам снимка/ ако се оправи по този начин явно имате слаба връзка.
Дали е нормално при даване на контакт да скача рязко стрелката и да се заклаща леко след, което да си застава на мястото? Иначе в движение няма проблеми и мърдане.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook