Въпрос относно лагер.

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 13.07.2013

Въпрос относно лагер.

Мнение от marti123m » 27 Сеп 2016, 20:30

Здравейте, да се похваля, че се сдобих със запазено е30 комби 93-та година. Така, от сега да си кажа, че не разбирам от коли, колата е с М40Б16 мотор на който 1 от лагерите чука здраво след 3200 оборота някъде. Знам, че повечето от вас директно ще ми кажат да го изхвърлям тоя мотор, но колата е редовна и не искам да обърквам документите. Въпросът ми е следния- Каква е процедурата за да се оправи това чудо и много ли е трудно. Колата е много запазена, подарък от дядо ми, интериора е уникат а ражда има само на пасажерската врата и затова наистина искам да я карам за първа кола. Благодаря, и се извинявам за този може би малоумен за вас въпрос. Поздрави :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Въпрос относно лагер.

Мнение от M10 » 28 Сеп 2016, 10:38

Сигурен ли си, че не някой е от типичните проблеми на м40 в главата? Лагера ще чука на всякакви обороти.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 13.07.2013

Re: Въпрос относно лагер.

Мнение от marti123m » 28 Сеп 2016, 21:13

Има ли някакъв начин по който мога да проверя? Значи, казаха ми, че преди се е пукнал картера и без да забележи е карал без масло и е прегряла колата и от там е дошъл проблема. Колата пали и си работи перфектно докато не стигна 3200-3300 оборота и се чуе нещо да чука отпред. Благодаря за бързия отговор! :bchug: след като си я прехвърля на мое име колата и си мине всичко, ще присъдя м42, но това не се знае кога ще е, затова искам да го оправя за сега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 19.08.2009
Пол: Мъж

Re: Въпрос относно лагер.

Мнение от Мармот » 29 Сеп 2016, 16:13

След като видимо нямаш познания по автомобили, в частност по Е30, защо не отидеш в сервиз. Няма как някой да диагностицира във форума какво чука.
Може да е проблем в газоразпределителен механизъм, може да е и от бутало-биелна група шума.
Факта, че като загрее почва да чука по-скоро клони към проблем с основни или биелни лагери.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 13.07.2013

Re: Въпрос относно лагер.

Мнение от marti123m » 29 Сеп 2016, 19:38

Колата няма документи и не мога да я карам за момента. Явно ще се чака за прехвърляне и ще я закарам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Въпрос относно лагер.

Мнение от KPETEH » 07 Окт 2016, 7:43

Един познат, така купи тропаща м40-ка. Чукаше все по-силно с оборотите. Оказа се биелен лагер на 3-ти цилиндър. Смени всички с нови, отдолу през картера, без да сваля коляновия и х**. Ако ще я правиш, вади мотора и го направи като хората. Вероятно ще ти трябва или друг колянов вал или твоя тряя да го шлайфаш до ремонтен комплект биелни и основни... Хубаво е да смениш сегменти и да почистиш маслените пътища, след което само хубаво масло. Има-нема некви 500-600 лева.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 13.07.2013

Re: Въпрос относно лагер.

Мнение от marti123m » 07 Окт 2016, 14:39

Ясно, значи по-добре като я прехвърля, да си я пусна в движение и направо да взема М42..

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook