BMW E30 320 M20B20 - проблем със запалване / палене

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: BMW E30 320 M20B20 - проблем със запалване / палене

Мнение от dreadx » 31 Юли 2016, 2:12

Да не би изобщо да не ти работи системата за празен ход?

(същата, която осигурява въздуха при палене, и която заобикаляш като натискаш леко педала на газта, за да запали колата)

Не знам как е при теб и не познавам твоя инжекцион, но ще ти кажа накратко как е при други коли, а ти прецени дали може да има нещо общо:
- Има датчик за натискане на педала на газта (дали на дросела от TPS-а, или интегриран към него допълнителен ключ, или отделен ключ - по някакъв начин следи дали е натиснат педалът, или не). Ако педалът на газта е натиснат - нищо не прави. Ако датчикът се е прецакал и системата си мисли, че натискаш педала на газта, пак нищо не прави - защото си мисли, че не си в празен ход. (ако натискаш педала и караш - така или иначе няма полза от нея.) Ако системата отчита, че педалът не е натиснат, влиза в действие и чрез някакъв изпълнителен механизъм - стъпково моторче или клапан отваря байпас покрай дросел-клапата и осигурява необходимото количество въздух.
Възможна е и трета ситуация - ако системата види, че оборотите падат прекалено много, може да се опита да направи нещо - да се намеси и да пусне допълнително малко въздух. Това най-често може да се наблюдава, когато системата погрешно отчита от датчика натиснат педал за газта (заради което не е активна), но същевременно няма кой да осигури дори нужния за работата на двигателя въздух на празен ход (реално ненатиснат педал на газта и дроселът затворен изцяло). При такъв случай оборотите играят до много ниски - аха почти да угасне двигателят, намесва се системата за празен ход и пуска малко въздух - оборотите скачат нагоре, после пак падат и т.н. (което много ми прилича на твоя случай).

Нека все пак да каже някой, който е по-добре запознат с твоя джетроник.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: BMW E30 320 M20B20 - проблем със запалване / палене

Мнение от saleen » 10 Сеп 2016, 17:26

Колега, пробвай на студен мотор да ги развиеш свещите и виж как са - сухи, мокри, ако са мокри - бензин ли е, антифриз ли (дано не е), а може и просто да са си за смяна. Имал съм подобни симптоми, регулатор на гориво май беше при мен, на студен мотор палеше трудно, а ако не я палех колата 1 ден, като ги развивах на студен мотор, без да съм опитвал да запаля, или да давам на контакт, свещите бяха мокри, чак окъпани от бензин.
Никой не мое ма връне на селу!

Предишна

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook