Втори, или трети живот за моето е30 купе.

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: 87 m10
Мечтае да кара: е30 м10 Stroker
Детайли за колата: DSD Blagoevgrad

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от alpina27 » 15 Окт 2016, 18:33

Значи като видя хора които правят 30ки с м10 мотор се кефя много честно :shock: искаше ми се на мен да намеря части от м10б20 но :no: много трудно вече, успех колега. Впрочем ако седи някое м10 карб някъде викайте за една пенсионирана баба :mhihi: :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от M10 » 15 Окт 2016, 20:38

И да намериш, не е кой знае какво :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 28.02.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Е30 м10б18, е34 м20б20
Мечтае да кара: Е30 м20б25

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от Djamal » 18 Окт 2016, 15:45

Действително е доста трудно, усилено вече търся няколко месеца.Има един двигател в София от е12 м10б20 карбуратор, който не е работил поне 20 години на цена около 500 лева.Ако стои по празниците може да го налазя :mhihi: .За това не бързам да събирам колата и си стои вече трети месец без да я пипам, защото като си знам късмета тамън ще я събера и ще изпадне карания от м10б20 или с14 :mhihi: .Кофтито специялно при моята кола е че тоя спукан блок тотално преобръща всичко на 360 градуса.Исках да е напълно оригинална и стокова, но колкото и оригинална да е като по вин излиза различен двигател от този в колата няма нищо ценно в нея...
М20 фанатик
mr. Stroke

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от TheStorm » 18 Окт 2016, 17:00

не е в мен, но двигателя замина .. само да ти кажа :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 28.02.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Е30 м10б18, е34 м20б20
Мечтае да кара: Е30 м20б25

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от Djamal » 18 Окт 2016, 17:55

Ще замине то като се мотам хората не спят :ranting: .Накрая зимата ще почна да му събирам един двигател от 2 и половина пък каквото излезе... :mrgreen:
М20 фанатик
mr. Stroke

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от M10 » 18 Окт 2016, 19:48

Хора, в час с м10ките, твърдят, че сгъстено 1,8 върви повече от разредено 2,0. Ти трябва да имаш бутала на степен 10 от мотора с механичната инжекция, така че намирай блок и събирай :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 28.02.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Е30 м10б18, е34 м20б20
Мечтае да кара: Е30 м20б25

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от Djamal » 18 Окт 2016, 22:23

Да, буталата от механичната инжекция стоят(и без това съм ти ги обещал ако ми станат излишни ако помниш).Точно с тях мислех да събирам новото долнище, единственото което ме притеснява е че имат леки следи от удъра в клапаните.Незнам това дали би могло да е проблем?
М20 фанатик
mr. Stroke

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от ogata » 20 Окт 2016, 15:09

Сори за офа ама ся видях на Богдан подписа :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 28.02.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Е30 м10б18, е34 м20б20
Мечтае да кара: Е30 м20б25

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от Djamal » 20 Окт 2016, 23:40

ogata написа:Сори за офа ама ся видях на Богдан подписа :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Истински :mhihi: :mhihi: :mhihi: .Ходи му обяснявай за 30ките и хюндаите :mhihi: .
М20 фанатик
mr. Stroke

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 28.02.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Е30 м10б18, е34 м20б20
Мечтае да кара: Е30 м20б25

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от Djamal » 02 Апр 2017, 19:20

Да не си помислите че е отишла за скрап :mhihi: .Отдавна не съм отварял темата, както и отдавна не бях поглеждал към 30ката.Истината е че от както купих двигателя, нещата замръзнаха.За извесно време не стигаше нито пари, нито време за нея.Стоеше си хвърлена до едни кофи за боклук забравена от господ.Последно имах проблеми със стартера, които не ми бяха по силите да отстраня.Това малко ме разочарова и ми изпари ентусиязма, все пак имах големи планове, ако не мога с един стартер да се справя, на къде съм тръгнал :dunno: .Месеците си минаваха, колата бавно си умираше, минаваха хора, питаха за нея.Някои категорично им казвах-не, не се продава, на други им казвах суми, 2-3 пъти над реалната цена за да се откажат сами.Карах други коли, карах е34, която беше страхотна кола въпреки проблемите които имахме заедно, обичах си я но ми липсваше нещо, липсваше ми това усещане да съм в синьото купе хвърлено до кофите.Въпреки че от както съм я взел не съм я карал, се привързах силно съм това бмв.Все си казвах че ще го направя уникално, и тогава ще го карам.Казвах си ако го подкарам няма да стане както искам.А то си седеше и си гниеше...В един момент си дадох сметка, че така колата си отива към гибел.Аз може никога да нямам възможността да отделя финансовите ресурси за осъществяването на проекта който така исках.Време беше да дигнем бабичката на крака, да я събудим от кома, и да си живее старините както заслужава.Във времето ще се постаря да стане добра кола, не перфектна, просто по-добра от сега.Едва ли ще добие вид какъвто исках, всички да охкат и ахкат като я видят, но е по-добре да и се радвам, и да си я карам, от колкото да си стои и да се самозалъгвам че съм в състояние да я приведа в такъв вид...Старите хора са казали, яще, пийте, и си носете новите дрехи.

Вчера я вкарахме в гаража на един приятел, доста грамотен е, и има страст към подобни неща.
Изображение
Изображение
Прави си волга с двигател v8 от камион газ 53 :mhihi: :mhihi: :mhihi: , стана страхотен танк, както и да е.Оправихме и проблема със стартера, вързахме всмукателния колектор от механичната инжекция, една плочка за газ, и днес сутринта двигателя се съживи
https://www.youtube.com/watch?v=b38i5bUbpWw
Пука, пляска, гърми, ама е жив :lalala: .Най-после му чух гласа.Настроихме малко аванса на делкото, испарителя, вързахме гърнето че беше само на колектор и ни чуха цялата махала че запалихме :mhihi: .Сложихме стария спортен филтър от илиенци заедно с неговата си тръба от картон(виж страница първа) колкото да има нещо, поправихме на бързо помпата на съединителя която ако помните се разпадна :mhihi: като и сложихме бутало от волга :mhihi: :mhihi: , и воаля, първото каране :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=TRxc0mt7HiE
Може би виждате дебилската ми усмивка, още съм с нея :mhihi: .На първо четене колата почти няма спирачки, почти няма съединител, двигателя прекъсва(но като знаем каква всмукателна система сме му сътворили не можем да го съдим), тече масло от капака на клапаните върху колекторите и може да се запали всеки момент :mhihi: .Но аз не бих могъл да съм по-щаслив :driving: .Следващия етап е доизпипване на двигателя, ремонт на спирачките, ремонт на ръчната, дреболии като например да му сложа бронята и да му оправя клаксона, и отива за смяна на регистрацията и талоните на мое име.След това обратно в бокса за смяна на двигателя.
М20 фанатик
mr. Stroke

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 28.02.2016
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Е30 м10б18, е34 м20б20
Мечтае да кара: Е30 м20б25

Re: Втори, или трети живот за моето е30 купе.

Мнение от Djamal » 03 Апр 2017, 20:17

Първото и зареждане от мен :lol:
Изображение
М20 фанатик
mr. Stroke

Предишна

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook