Криви предни дискове?!?

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Криви предни дискове?!?

Мнение от Витанов » 12 Мар 2016, 19:49

Така, модела е 89та седан М40/1.8 115 коньовия по предницата са сменяни: рейка, тампони на носачите (плътни) и биалетки. След тези смени колата ЗАСПА на пътя! Няма гък няма мък с каквато и да е скорост! Миналата година октомври минавах преглед и момчетата остановиха луфт в накрайниците и ми казаха да ги сменя, така и направих. Оставих колата за смяната и след като я взех на следващия ден ми предстоеше път около 1500км. и тогава установих че предните колела "хрупат" :mhihi: завъртам колелото и накладките опират в диска! Това го нямаше преди смяната! Колата не я карам много и не скачам на спирачката като олигофрен, но лека полека проблема се задълбочи и при натиск на спирачката усещам вибрация в педала и леко претрисане на волана.. сега, дисковете бяха добре, а накладките поне над50%, но при тази ситуация вече ще трябва да сменя дискове+ накладки+ ребилд на спирачните апарати, че не съм го правил това. Аз колата ще си я оправя ако трябва да сменя всичко с ново, но въпроса ми е как след смяната на накрайниците стана така, че дисковете се изметнаха? карал съм я около 20 000км. и ако бяха ментаци дисковете щяха да си покарат рогата много по-рано нали? Вариянтите не са много според мен и така от прочетеното в интернет: проверка на лагери и главини, проверка на спирачни апарати дали задържат и проверка за измятане на дисковете. Изключвам от списъка шарнирите на носачите и новите накрайници както и рейката, защото биенето от рейка е по специфично, а и няма ритане в педала. Интересна работа :mhihi: :mhihi: :mhihi:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Dirty M5 driveR » 12 Мар 2016, 21:45

Ми дошло им е времето. Няма как да се изкривят от смяна на накрайници. Прегледайте отново ходовата част и ако всичко все още е ок тогава сменяй дискове и накладки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Витанов » 12 Мар 2016, 21:54

Dirty M5 driveR написа:Ми дошло им е времето. Няма как да се изкривят от смяна на накрайници. Прегледайте отново ходовата част и ако всичко все още е ок тогава сменяй дискове и накладки.


Здравей, не ме притеснява смяната на дискове и накладки ( налични текстар за модела имам чисто нови), а по скоро това, че много хора от прочетеното в интернет сменяват дискове и накладки и след много кратък пробег отново ги кривят, защото има някакъв друг проблем.. Ще прегледам всичко другата седмица и ще пиша какво сме или не сме открили. :) Аз много се съмнявам, че апаратите задържат и загряват диска и от там проблема.
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от ildivvy » 13 Мар 2016, 14:19

Ако ти задържа някой апарат,то и диска ще се нагрява дори след малко каране.Направи едно кръгче и пипни диска (в началото по-предпазливо).Така ще разбереш дали има проблем в някой апарат.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Benord » 13 Мар 2016, 15:17

Според мен вариантите са няколко:
-Дисковете не са криви,а се е случило така,че този който е сменял накрайниците ги е омазал частично и сега се получава приплъзване в тази зона на триене.
-Ако са сваляни дисковете се препоръчва зачистване на леглото им срещу ръждата и твърдата кал натрупваща се там и неправилното им прилягане впоследствие.
-Човекът е избивал старите накрайници с чук и някой от дисковете е отнесъл няколко удара.Това се вижда лесно при оглед.
Загряването на дисковете е относително.Най-лесната проверка на работата на спирачните цилиндри е като се повдигне предницата и с ръка се завърти колелото напред и назад.Трябва движението му да е напълно свободно.
Натискате спирачният педал с цялата си сила,слизате и положението не трябва да има промяна.Дори лекото задържане говори за неизправност в апаратите,било то и само натрупаната мръсотия под маншоните.
Карате някой съвсем леко да подържа натиск на спирачния педал и проверявате колелата едно по едно дали имат еднакво съпротивление при завъртането им на пълен оборот.Ако някъде се усеща прескачане,там е и проблемът.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Витанов » 16 Мар 2016, 14:13

Днес бях при момчетата в сервиза и оценката е задържат двата апарата + там където ми правиха накрайниците са ми сменили и дисковете ( вентилирани) с обикновени които имат 2мм. ръб! :lol: яко..
Въпрос: казаха ми, че новите дискове вентилирани Зимерман не влизат в спирачните апарати! Какво да търся за са вкарам обратно дебелите дискове?
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Benord » 16 Мар 2016, 17:07

То май не във форума,ами това трябва в прокуратурата да го напишете.Излиза,че са Ви окрали колега.Естествено ако сте сигурен,че Вашите дискове са били от вентилираните.По принцип дисковете за Вашият автомобил са от тясният невентилиран тип.Вентилираните дискове си вървят комплект с големите спирачни цилиндри.Няма възможност да набутате 22мм.дебел диск в цилиндър с рамо за 12мм-ов.Обратният вариант също не става.За Вашият автомобил стават и двете системи.Всичко друго е еднакво.Вие изберете,какво ще сложите.За вентилиран диск Ви трябва цилиндър с широко рамо и рамката за захващането му.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Витанов » 16 Мар 2016, 17:32

Колега благодаря за помощта! Вентилирани бяха, та аз ги купих сега без да си поглеждам колата, защото знам че са двойни нали още в началото ги видях:))) Значи за да мина към вентилирания диск отново ми трябват спирачни апарати + основите и само това ли? Питам защото говорих с няколко магазина и ми ги предлагат с основите ( каквото и да означава това).. ?
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Dirty M5 driveR » 16 Мар 2016, 18:44

Аз не можах да разбера... Как така си бил с вентилирани дискове, а сега тепърва обмисляш какво да купиш, че да може да монтираш пак вентилирани?!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Kroki » 16 Мар 2016, 18:54

Сложили са му обикновенни, заедно с апарати за обикновенни. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Витанов » 16 Мар 2016, 20:44

Kroki написа:Сложили са му обикновенни, заедно с апарати за обикновенни. :)


:yes:

Циганията вече претриса и в Гърция :mhihi:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Витанов » 17 Мар 2016, 12:54

Колеги не намирам за е30 сп. апарати за дебелия диск! Дали стават от някой друг модел без преправяне?
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от M10 » 17 Мар 2016, 13:30

Търси от 320 и нагоре, всички комбита, кабриота.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от KPETEH » 18 Мар 2016, 10:39

И дизели, дори чистия.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Криви предни дискове?!?

Мнение от Витанов » 18 Мар 2016, 13:49

Благодаря ви колеги дано по-скоро ги намеря. :yes:
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

Следваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook