Проблем с новата кола

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори


Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: София

Проблем с новата кола

Мнение от maxi-mix » 16 Сеп 2014, 20:22

Здравейте колеги.
Фен съм на марката от 15 годишен (сега съм на 28) :mhihi:
Купих си Е36, след това еде Е46 ци и накрая както гласи лафа който всеки знаете един истински фен рано или късно си взима Е30.
Колата ми е уникална както на повечето колеги тук, но за жалост и аз като вас имам някой дреболийки които искам да ви попитам как да оправя.

1-Стрелката на резервоара почти винаги показва, че е до горе а то не е така (лампата работи коректно), понякога работи коректно но рядко

2- Когато включвам 1-ва се чува тупкането и малко трудно влиза 2 и 3-та усещам зъбите в скоростите как се напасват при вкарване на 2-ра и 3-та.

3- При пускане на парното на 1,2,3 степен се чува едно кофти виене, предполагам нещо трябва да се смаже но какво и къде

Колата е карана от италянец 8г. след това от пенсионер 15г. в България който я е гледал като дете (гараж и одеяло зимата, лятото по 2000км. и пак гараж) :mhihi:

Благодаря ви за отделеното време.

п.п. търсих не 1-час а 40мин. отговори не горните дреболийки но не намерих, имам идея какво може да е, но реших да попитам патило а не старило както казва баба ми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 21.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X6
Мечтае да кара: BMW X6M
Детайли за колата: BMW X6 4.0D M-performance pack 2017 , black 313bhp N57D30TOP

Re: Проблем с новата кола

Мнение от saleene » 16 Сеп 2014, 20:54

Въпрос 1-Стрелката на резервоара почти винаги показва, че е до горе а то не е така (лампата работи коректно), понякога работи коректно но рядко

най-вероятно нивомера (приятно гмуркане в резервоара) :lol:

Въпрос 2- Когато включвам 1-ва се чува тупкането и малко трудно влиза 2 и 3-та усещам зъбите в скоростите как се напасват при вкарване на 2-ра и 3-та.

смени маслото на скоростната кутия и виж тампоните и в какво състояние са

Въпрос 3- При пускане на парното на 1,2,3 степен се чува едно кофти виене, предполагам нещо трябва да се смаже но какво и къде

моторчето на парното и зависи дали е то или перките не трият в кожуха
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем с новата кола

Мнение от KPETEH » 17 Сеп 2014, 12:17

Не е зле да си кажеш/покажеш колата.
1. Нивомерите може да са два. Може просто да блокират, извади ги и ги почисти.
2. Виж с кви скорости си, че в някои случаи е по-евтино да си вземеш направо други отколкото да наливаш пари в масло и тампони.
3. Там едни втулки има дето се износват, може и само със смазване да не стане, ама при всяко положение тряя се свали прасето цялото, тоест да обърнеш половината интериор.
Успех.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 323i
Мечтае да кара: E30 M3 SportEvo

Re: Проблем с новата кола

Мнение от burov » 17 Сеп 2014, 12:46

KPETEH написа:Не е зле да си кажеш/покажеш колата.
1. Нивомерите може да са два. Може просто да блокират, извади ги и ги почисти.
2. Виж с кви скорости си, че в някои случаи е по-евтино да си вземеш направо други отколкото да наливаш пари в масло и тампони.
3. Там едни втулки има дето се износват, може и само със смазване да не стане, ама при всяко положение тряя се свали прасето цялото, тоест да обърнеш половината интериор.
Успех.

По т. 3 не мисля, че трябва да се вади цялото прасе. Поне при мен мотора на парното си излиза откъм двигателния отсек само той. Малко е гърч докато се разкачат пластмасите дето покриват турбинките, но си излиза. И като излезе нови втулки и по обратния ред влиза и :shock: оооо чудо вече няма стържене на нито една от степените :)


Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: София

Re: Проблем с новата кола

Мнение от maxi-mix » 17 Сеп 2014, 14:46

Благодаря ви много. В събота отварям резервоара и ще почистя ако има нещо по нивомера. Ще си взема един спрей течна грес и ще гледам да смажа без разглобяване.
Ще сменя маслото и ще се надявам да е от това понеже никога не е било пипано, въпреки че когато смених маслото на Е46 цата скоростите започнаха да влизат по-меко и като стана зима ми станаха по-тегави при първо местене от преди.


Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: София

Re: Проблем с новата кола

Мнение от maxi-mix » 27 Сеп 2014, 16:56

Да споделя какво направих по въпроса.

1.Разглобих отзад (никога не беше разглобявано) изчистих гняста от нивомера и всичко се оправи.

2. Нищо не съм правил по скоростите просто ги вкарвам по-нежно и (по-бавно) всичко работи добре.

3. Купих си един спрей на "Нигрин" течна силиконова смазка на два пъти. След час тествах и всичко беше тихо и прекрасно.

Въпроса ми сега е следния.

Желая да мина на хидравлична рейка понеже ми е трудно при паркиране с тази механична. Колата ми е М40Б18 Е30 троен стоп.
Какво ми е необходимо за да извърша ъпгрейда и нещо специфично трябва ли да знам при този ремонт?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 6.11.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 90" Е30 316i
Мечтае да кара: Е30 3??

Re: Проблем с новата кола

Мнение от p0wEr » 27 Сеп 2014, 17:06

maxi-mix написа:Желая да мина на хидравлична рейка понеже ми е трудно при паркиране с тази механична. Колата ми е М40Б18 Е30 троен стоп.
Какво ми е необходимо за да извърша ъпгрейда и нещо специфично трябва ли да знам при този ремонт?

Трябва ти рейка,помпа+стойките и обтегача,шайба за кол.вал,каре за хидравлична рейка по късо е от оригиналното и трябва да се смени ако искаш да слагаш и Е36-цова която е с по къс ход трябва да подлагаш на болтовете на рейката шайби или втулки защото Е36-цовата е по тясна от Е30-ковата :)

П.п 50кг съм и карам с механична нямам проблем с паркирането не знам колега какви трудности виждаш :mhihi:
Пичове, Е30 не е за хора със слаби сърца, лекари или юристи...
Първите могат да умрат от страх, вторите ще си представят кървави гледки, а третите ще броят наум актовете и наказателните постановления, които биха получили... :mhihi:
Не случайно още през 80-те години Е30 е водело класацията за най-много смъртни случаи, като е било изпреварено единствено от Порше 911.
При Е30 е или любов от пръв поглед, или нищо. Първото каране е като секс за първи път - не знаеш какво да мислиш, ама знаеш че ти е харесало и че ще го направиш пак... След това идва зависимостта, по силна от наркотик...

Няма "бивш" Е30-каджия, който поне веднъж е бил наистина такъв, си остава рецидивист до живот...


Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: София

Re: Проблем с новата кола

Мнение от maxi-mix » 28 Сеп 2014, 7:22

p0wEr написа:
maxi-mix написа:Желая да мина на хидравлична рейка понеже ми е трудно при паркиране с тази механична. Колата ми е М40Б18 Е30 троен стоп.
Какво ми е необходимо за да извърша ъпгрейда и нещо специфично трябва ли да знам при този ремонт?

Трябва ти рейка,помпа+стойките и обтегача,шайба за кол.вал,каре за хидравлична рейка по късо е от оригиналното и трябва да се смени ако искаш да слагаш и Е36-цова която е с по къс ход трябва да подлагаш на болтовете на рейката шайби или втулки защото Е36-цовата е по тясна от Е30-ковата :)

П.п 50кг съм и карам с механична нямам проблем с паркирането не знам колега какви трудности виждаш :mhihi:


Трудностите могат да се изчерпят с една дума, глезотия :)

Иначе благодаря ти много, ще пусна тема, че търся целия комплект и ако изпадне взимам ако не ще свикна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем с новата кола

Мнение от KPETEH » 29 Сеп 2014, 9:06

То и да изпадне, ще е от порядъка на 300 лева. Стойката на помпата става само от м40/м42 - да си знаеш... Таа глезотия не си струва на четири цилиндровото, освен по-късия ход на рейката. Ама за тфа има и други приоми, като да намериш е36 рейка с проблем и да я ползваш като механична - имало варианти...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."


Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: София

Re: Проблем с новата кола

Мнение от maxi-mix » 29 Сеп 2014, 10:18

Купих още една Е30 ка 324тд заради халогените два спойлера и хидравличната рейка, та май ми трябва само една стойка. Тази стойка мога ли да я взема от всяко едно БМВ с м40б18?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Проблем с новата кола

Мнение от M10 » 29 Сеп 2014, 19:00

НЕ, стои отпред на картера, който е друг при е36.

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook