Един ниско бюджетен проект по студентски

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от M10 » 16 Авг 2014, 22:13

Е30 няма кантар... Иначе и аз съм с капак от е34 :winky:

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от bigmurzi » 18 Авг 2014, 9:10

добре, не кантар, регулатор на налягането за задни спирачки ..
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от ico318 » 18 Авг 2014, 10:31

По-скоро е забавител на действието на задните спирачки.Тялото е от две части на резба и се разглобява лесно.Вътре има бутало с пружина зад него.При натискане на спирачките,предните действат директно,а към задните идва налягане след преодоляване на усилието на пружината.На практика задните спирачки се задействат,когато предните гуми отдавна са блокирали и се пързалят.При премахване на буталото от забавителя,сглобяване и поставяне на старото му място,налягането от спирачната помпа е еднакво към предни и задни спирачки.Предните отново действат по-силно/имат по-големи бутала и накладки/,но задните също участвуват активно в спирането.Има и недостатък-при силно натискане на спирачка в завой,се поднася цялата кола-не,че в заводски вид,като се поднесе само предницата е по-приятно... Ефекта е желан от дрифтърите.Много коли от тези години на производство са с така направени спирачки.

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от bigmurzi » 18 Авг 2014, 10:46

всеки сам си преценява, колко му е ценно здравето и ламарината. ама тука има доста между 16-18, дето са се надъхали яко и от такива съвети после патерица ... :evil:
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от ico318 » 18 Авг 2014, 11:10

Наследниците ми са в тийн-възраст,а аз остарявам вече и това нещо го кормя на колите от 80-те много отдавна. Не съм чул оплаквания. Нищо не е задължително. Аз искам да имам работещи задни спирачки,а не накладките им на 100 хил км да са без износване. Разликата в спирането е голяма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325i

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от SlowMotion » 18 Авг 2014, 12:40

Аз имам преки наблюдения над кола направена така, отпред сичко ново, отзад нищо не е пипано от 30 години, махнаха и тоя рестриктор и ефекта е задните колела блокират ако не едновреммено то почти веднага след предните.В права линия като спираш да ефекта е положителен в завой ако спираш 1000000% гарантирам ще се завъртиш.Секи сам да си прецени за себе си.Лошото е че колегата по-горе е прав и има новобранци дето ще прочетат само тва дето им изнася и става страшно.И да по-добре да удариш дървото с предницата отколкото с листа ламарина дето е на вратата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от M10 » 18 Авг 2014, 14:46

Кой скача на спирачките в завой :dunno: Подобни индивиди, не в е30, ами в каквато и да е кола със задно не трябва да се пускат.

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от bigmurzi » 18 Авг 2014, 15:20

извинявай, ама ти в кой свят живееш? :mhihi:
ся остава и някой да каже, че като си правиш дрифтачка и спирачки не й трябват .. :mhihi:
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от host » 18 Авг 2014, 15:25

Не ... той сигурно не само кара, а и мисли малко като кара ... ама здраве да е. Никой не ви кара да барате баланса - явно различни цели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от ico318 » 18 Авг 2014, 17:34

М10 също беше леко скептично настроен,преди да направи процедурата,но виж сега на какво мнение е.Да не бързаме с изводите,преди да се пробва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от Делян » 18 Авг 2014, 20:02

Всеки си преценява за себе си, лично аз, предпочитам да се доверя на инженерите на БМВ.
Иначе информацията на ico318 определено е полезна, не знаех че усилието се регулира така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325i

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от SlowMotion » 18 Авг 2014, 23:24

M10 написа:Кой скача на спирачките в завой :dunno: Подобни индивиди, не в е30, ами в каквато и да е кола със задно не трябва да се пускат.



Явно знаеш кво те чака зад ъгъла ... Тва си е дарба, не сички я имаме.Въртя по 1500-2000км на месец из цялата страна ситуации сякви секи ден, примери не ми се дават,аз и затова казах всеки сам да преценява,тва е сложено там щото не сички си зимат карането на сериозно, да не кажа че 80% даже нямат хабер как работи спирачната система.Аз съм на мнение че спирачното усилие е последното нещо което се гласи на една спирачна система, ако искаш колата да спира повече не е тва начина ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от M10 » 18 Авг 2014, 23:30

Да си призная, досега се завъртях към 200 пъти, докосвайки спирачките в завой, но понеже съм професионален рацер, още съм жив :mhihi:
За какво са ти големи спирачки? Не е ли за да можеш да спираш интензивно по-дълго и да не прегряват? И стоковите са достатъчни да блокират колелата, но проблема е че само блокират предните :banghead: Баланс реално липсва. Прехвърляне на теглото и брейкинг дрифт не са възможни. А трябва да са с всяка кола с изправни спирачки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325i

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от SlowMotion » 18 Авг 2014, 23:48

Ма са за евридейки ли , за пистарки ли, за дрифтачки ли говорим ? Щото иначе са празни приказки ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: Един ниско бюджетен проект по студентски

Мнение от ico318 » 18 Авг 2014, 23:59

Въобще няма такава драма,каквато се създаде тук,при премахване на ненужното нещо.Колата си спира съвсем предвидимо и плавно и не се върти непрекъснато.За мен спирачките станаха по-добри от преди.Пак казвам-опитайте на някоя кола с работещи задни спирачки,преди да правите нещо по вашите и тогава коментирайте.На съвременните коли,дори и без абс,задните спирачки помагат доста при спиране-да не би да се пързалят странично по цял ден?Не съм виждал леличка със служебен матиз да дрифти. Преди много години е имало схващане така да се настройват спирачките и това е отговаряло на тогавашните разбирания за безопастност,скорост,натовареност на трафика и кой знае какво още.Стандартите се променят и условията също.Който иска да си кара без задни спирачки-удобно е за бърнаут :driving:

ПредишнаСледваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook