Проблем с каране на бензин на m40b18

3-та серия ('83-'94)

Модератори: GEORGIEV, ///Явор, ge_a, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 14.07.2010
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: e30 m20b20 turbo
Мечтае да кара: ко'т падне

Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от SnooPDoG » 03 Юни 2014, 20:41

Здравейте колеги, преди няколко месеца купих e30 с m40b18 мотор, като колегата от който я купих каза, че върви идеално както на газ така и на бензин, но в момента не бил сложил бензин, казах си добре и я купих колата защото като изцяло ми хареса купето а мотора беше след сменен разпределителен вал и на газ много добре си вървеше. Купувам я, отивам на бензиностанцията, отварям капачката на бензина и гледам парцал сложен вътре :wtf: налях бензин, но както са досещате колата не пали, махам седалките да видя помпата и естествено буксата не стига, че е от е36 надена ами и откачена. Закачам я чувам, че помпата завъртя, но палене няма... с мнооого зор от палене на газ и прехвърляне на бензин мотора запали ... но под всякаква критика ... прекъсва, не иска да върви, гасне и какво ли още ... казах си ясно то, стария собственик не я е карал тая кола на бензин с години сигурно и дюзите са се спекли, свалям ги и гледам огромни топчета с масло като грес по тях твърди като камък... хвърлям дюзите слагам други като преди това минават на утра звук и мотора провървя и на бензин.... но само в права линия :lol: ако реша да направя някой донът или взема някой завой по рязко колата забива муцуна все едно, че бензина изчезва някъде ? до към след 2 секунди пали отново, първо си мислихме, че няма достатъчно бензин в резервоара и като почна да въртя или взема завой по рязко помпата не може да засмуче добре бензин и изгасва, ама не .. наливам 20+ литра бензин и проблема си остава, а си личи като вадим помпата, че има доста бензин, после мислихме, че има проблем с токовете, нещо да дава на късо или да опира някъде като се сучи купето амааа.... пуснахме ток директно от акумулатора помпата върти непрекъснато, колата тръгва да се върти и изгасва като през това време помпата продължава да върти ????? (как е възможно по дяволите това :kuku: ). И сега вече останахме само с 1 идея за проблем, клапана или там каквото е (не разбирам много на газ) който прекъсва дюзите когато колата прехвърли на газ да прави някакъв проблем и да спира горивото поради някаква причина ... Вие да имате други идеи за проблема....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от KPETEH » 03 Юни 2014, 22:02

Намери къде е филтъра на бензина. Обикновенно е под сервото, фърляш го, слагаш нов и си ти! Пробвай и без него да видиш, ако имаш съмнения в думите ми, не не карай без такъв. Успех

П.С. Не знам коя година е ама виж целия бензинопровод да няма и някъде по пътя допълнителен филтър, че има и е30-ки с външни помпи, както и с такива добавяни допълнително - за по-евтино и по-лесно.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 14.07.2010
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: e30 m20b20 turbo
Мечтае да кара: ко'т падне

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от SnooPDoG » 03 Юни 2014, 22:08

Филтъра съм го сменил още след като смених дюзите, защото предположих, че след толкова време стоял без да се кара на бензин, ще е заминал, но ефект няма. Гледал съм и за допълнителен под купето, няма. 89-ти набор е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от KPETEH » 03 Юни 2014, 22:16

При мен на ляв завой чезнеше бензина, после почна да чезне и без завои. Смених фълтъра и се въртя в кръг :mhihi: Пробвай без филтъра.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 29.09.2009
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: X5 M , McLaren F1

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от SpArCo_o » 03 Юни 2014, 23:36

И аз бях със същия проблем при мен се оправи със смяна на помпата старата не правеше достатъчен дебит
Без риск няма тръпка !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 14.07.2010
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: e30 m20b20 turbo
Мечтае да кара: ко'т падне

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от SnooPDoG » 04 Юни 2014, 9:36

Днеска ако остане време ще замерим дебита на помпата, а от филтъра да е се съмнявам, сложил съм от тези малките пластмасовите и се вижда, че е пълен и няма балончета с въздух, но ще пробвам и без него.
Sent from my Samsung Galaxy-S5 using Tapatalk 2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от dan-dam » 04 Юни 2014, 9:39

Има вероятност и регулатора на налягането да прави ядове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от KPETEH » 04 Юни 2014, 9:40

SnooPDoG написа:Днеска ако остане време ще замерим дебита на помпата, а от филтъра да е се съмнявам, сложил съм от тези малките пластмасовите и се вижда, че е пълен и няма балончета с въздух, но ще пробвам и без него.
Sent from my Samsung Galaxy-S5 using Tapatalk 2

Ама махнал ли си големия оригиналния под сервото?!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 14.07.2010
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: e30 m20b20 turbo
Мечтае да кара: ко'т падне

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от SnooPDoG » 04 Юни 2014, 13:01

Встествено, сложил съм го на неговото място. А относно регулатора, на стоковия вакуума е откачен и вързан друг регулируем. Но и при 2та го има проблема.

Sent from my Samsung Galaxy-S5 using Tapatalk 2

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от bigmurzi » 04 Юни 2014, 13:35

KPETEH написа:При мен на ляв завой чезнеше бензина, после почна да чезне и без завои. Смених фълтъра и се въртя в кръг :mhihi: Пробвай без филтъра.

десен .. подписа .. :mhihi:
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от KPETEH » 04 Юни 2014, 14:43

Сетих се за твоя подпис, ама при мен левия беше проблемен. Автора да погледне с кой резервуар е. При едните има една тръба дето се пада най-отдолу и свързва двете полувини. Да няма блокаж.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 14.07.2010
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: e30 m20b20 turbo
Мечтае да кара: ко'т падне

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от SnooPDoG » 06 Юни 2014, 11:30

От къде трябва да се връща излишното гориво? Предполагах, че е от този мъркуч който съм разкъчил, но се оказа, че е напълно сух.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

The last M40 driver
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 8.06.2007
Местоположение: село София
Кара: e31-1 и е31+1

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от La4u » 06 Юни 2014, 15:29

Пробвай с друга помпа
Преди 2 години изгоря моята. (м40б18) Един приятел ми даде неговата от работеща кола (м42б18), но уви колата прекъсваше ужасно, повече 2200 оборота не вдигаше.

Закупих нова спряло вин номера и всичко се оправи.
(<OO \ (||||)(||||) / OO>)

А главния въпрос е : докога в редиците на ЗАКОНА ще се допускат хора , които нямат никакъв умствен багаж,които са взели изпита за полицай,който се състои в забиването на 20см пирон в букова дъска само с глава?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от KPETEH » 06 Юни 2014, 16:24

Има помпи с по една тръба... Горивото се връща директно в резервоара! При теб е някъв микс явно...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 16.07.2003
Местоположение: София

Re: Проблем с каране на бензин на m40b18

Мнение от 6estaka » 06 Юни 2014, 19:01

Провери дали след регулатора за налягане на горивото има излишен бензин...да не би да в регулатора проблема
Изображение

Следваща

Назад към E30

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook